Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Myslím si, že každého diváka u televizních obrazovek zajímá, jak vlastně vypadá takové natáčení přímého přenosu. Zvlášť, pokud se jedná o divácky oblíbenou pěveckou show, jako je letošní SuperStar.

(Ne)veselé historky z natáčení SuperStar

1
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky 1
aktualizováno 24.11.2015, 00:00 | 24.11.2015, 06:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Myslím si, že každého diváka u televizních obrazovek zajímá, jak vlastně vypadá takové natáčení přímého přenosu. Zvlášť, pokud se jedná o divácky oblíbenou pěveckou show, jako je letošní SuperStar.

A jelikož jsem měla možnost být na pár hodin být v centru dění, přináším Vám tedy svůj článkový sestřih celého večera.

Velice jsem ocenila, že narozdíl od loňského Hlasu, bylo povoleno pořizovat vlastní fotografie i videa. Za jedno se velice těžko pak píše reportáž, když ji nemůžete doplnit o vlastní obrazové materiály, a za druhé: každý chce mít alespoň nějakou tu památku. Už při příchodu do studia proto vzduchem létaly blesky fotoaparátů, mobilních telefonů. Každý si chtěl pořídit vlastní fotku studia, soutěžících, ale hlavně... Hlavně pořádné SELFIE, bez něj by to přece nebylo ono.

A nebyl by to pořádný finálový večer SuperStar, kdyby jej ještě před samotným začátkem nezachytil Pavol Habera svým legendárním selfie ze svého místa u stolu porotců.
PS: Ano, ta růžová holka v poslední řadě jsem opravdu já. Smějící se

2
(Foto: Instagram)
 
Po několika přátelských radách od koordinátorů, bez kterých bychom všichni v té televizi vypadali jako naprostí neandrtálci, mohl přímý přenos oficiálně začít.
 
Řeknu Vám jedno - i ti z Vás, kteří této soutěži příliš nefandí, by účast ve studiu totálně nadchla. Je to něco naprosto jiného, než sledovat vše v televizi. Ta atmosféra Vás natolik nakazí, že ten večer pak letí neskutečnou rychlostí. Jedno vystoupení střídá další a další, reklamní přestávka další přestávku.
 
Pokud se ptáte, co se děje ve studiu, když Vám v televizi zrovna běží reklama na prací prášek nebo extra výhodný úrok na spořícím účtu... O tom mé krátké video:
 
 
Kromě mexických vln a zpívání popěvku "SuperStar" se ve studiu soutěží o nafukovací fandící kladiva nebo mávátka, zpívá se, a dělají se demografické průzkumy, např.:
 
Kolik je ve studiu:
  • ... Slováků?
  • ... náctiletých?
  • ... fanoušků Sabiny Slepčíkové?
A dále se řeší velké záhady, např: Kam se ztratila bota Kláry Vytiskové??
Během poslední přestávky skutečně porotkyně hledala svou oranžovou lodičku, kterou si během přenosu vyzula. Když se však během přestávky chtěla obout, čekalo ji nemilé zjištění, že pod stolem se nachází pouze jedna bota.
Pozorní diváci sedící za porotou však již věděli, odkud vítr fouká. Nebylo třeba volat Sherlocka, botu "zcizil" a následně hodil do davu diváků Palo Habera. Lodička se samozřejmě hned zase vrátila původní majitelce.
 
Pak ovšem přišla ta méně veselá část večera. Rozhodnutí.
Díky udělení Divoké karty v minulém kole museli tento večer soutěž opustit hned dva soutěžící. Atmosféra ve studiu se náhle dala krájet. Nikdo z účinkujících neměl svůj osud 100% jasný.
Jako první byla vyřazena Sabina Slepčíková, což zklamalo velkou část její fanouškovské základny. Během reklamy se s ní všichni finalisté dojemně loučili a nechyběly ani slzy.

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

4
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)
 
Když moderátor pak vyzval Dalibora Slepčíka, aby vystoupil z řady, fanynky v tu chvíli ani nedýchaly. Pro českého Biebera však soutěž tentokrát neskončila. Ani pro Štěpána Urbana, který minulé kolo získal Divokou kartu. Po vyhlášení jeho nevypadnutí celé studio náhle vyskočilo na nohy a ozval se hlasitý radostný výkřik.
Někdo ovšem musel z kola ven a tentokrát v napínavém duelu stál Pavol Kovaliček a Veronika Danišová. Nakonec však Pycova ruka padla na rameno Veroniky, což znamenalo, že její výkon diváky tentokrát příliš nepřesvědčil.
 
5
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)
 
A na závěr budu i přes opravdu užitý večer lehce negativní až kritická. A to k některým lidem ve studiu.
 
1. Celkem mě zaráží to bučení na porotce, když náhodou řekne něco negativního o jejich miláčkovi. Ano, rozumím tomu, že máte svého favorita, fandíte mu, posíláte mu hromady sms hlasů, ale co vás opravňuje k tomu, bučet a řvát na někoho, kdo teda očividně ví, o čem mluví?
 
2. Další věc, která mě dost zklamala a zároveň vytočila, byla ta, že lidé nebyli schopní vydržet minutu do konce Rozhodování. Vyhlásily se zkrátka dvě vypadlé finalistky a "nazdar bazar, já jdu prostě domu a je mi jedno, že právě běží přímý přenos". Krása, opravdu, tleskám Vám lidičky.
 
A jinak co říct na závěr? Už chápu, proč dala porota Štěpánovi Divokou kartu - já ho prostě žeru! :D

 6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •