Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Asi není žádnou novinkou, že nás nepřinesla vrána nebo čáp - nebo pardon, pokud jsem vám teď nechtěně prozradila nějaké tajemství.

Neboj se článků o sexu

neboj se článků o sexu
zdroj: Thinkstockphotos neboj se článků o sexu
aktualizováno 20.10.2014, 10:00 | 20.10.2014, 10:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Asi není žádnou novinkou, že nás nepřinesla vrána nebo čáp - nebo pardon, pokud jsem vám teď nechtěně prozradila nějaké tajemství.

Dennodenně na internetu, v časopisech, v televizi, mezi kamarády narážíme na jedno z nejrozšířenějších témat vůbec: Sex. Pro někoho už naprosto běžnou záležitostí, někdo se tomuto okruhu vyhýbá naprostým obloukem, protože má pocit, že se ho to vůbec netýká. Čas od času ale také pod různými internetovými články, zaměřenými na tuto tématiku, narážím na názory, že něco takového je projevem nějaké úchylnosti a že např. na dívčím webu to vůbec nemá co dělat. A to bych nebyla já, abych se k tomu nějak nevyjádřila.

 

Důvod biologický


Jak už jsem nastínila v úvodu. Nebýt této, pro někoho dosud zapovězené činnosti, asi byste tu nebyly ani vy, ani já, ani kamarádky - tahle planeta by byla pustá a neobydlená, maximálně by se tu proháněly nějaké bakterie, které se rozmnožují dělením. Pokud tedy na sex pohlížíš jako na něco odporného a úchylného, vzpomeň si na bakterie a myslím, že toto téma pro tebe bude hned o něco stravitelnější. (Uff, už si začínám připadat jako paní učitelka, která všechno vysvětluje na motýlcích a včeličkách).

 

Důvod preventivní


Někomu o různých nebezpečích, které provázejí sexuální život, povídali rodiče nebo učitelé v rámci rodinné výchovy, někdo ale žádné povídání nikdy neabsolvoval a proto pro něj mohou být internetové články o sexu doslova záchranou.
Nevím jak vy, ale čas od času jsem sledovala ten pořad "16 a těhotná" a v jednom díle mě upoutalo povídání jednoho páru na téma: "Proč jste se nechránili? Vždyť vám ve škole určitě na toto téma mluvili do duše." A tak ti dva povídali a povídali, až z nich vypadlo, že v USA vlastně sexuální výchova spočívá v tom, že si studenti vyslechnou jen frázi: "Vezměte si kondom" a tím to hasne.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nejlepší horory 
Umělé řasy i pro běžné nošení? 
Piercing do pupíku? Dá se přežít

 

Ale proč si ho mají vzít? A kam si ho mají dát? Na hlavu? Na Facebook s popiskem: "Jdeme na to"?
Ale nejde jen o těhotenství. Určitě si slyšela o takových těch "pěkných" věcech, jako jsou různé pohlavní nemoci. Od nějakých mykóz až po takový AIDS. Už mi věříš, že v tomto duchu jsou podobná povídání doslova pokladem?

 

Důvod inspirační


Téměř žádný člověk nedělá rád pořád to samé dokolečka. Ať už v práci, ve škole, v oblékání, líčení…stereotyp je zkrátka pěkná potvora. Co ale dělat, když vám jednou skočí až do postele? Necháte ho tam anebo se podíváte po mocné zbrani jménem inspirace, kterou ho vyženete zase ven?
Čas od času není od věci vyzkoušet také něco nového. Možná se vám to zalíbí, začne vás to bavit anebo taky naopak. Se smíchem zjistíte, že to byla ta největší kravina, jakou jste kdy mohli udělat. Ale to nezjistíš, když to nevyzkoušíš. 

 

Sečteno podtrženo, nevidím jeden jediný důvod, proč by se na dívčích webech neměly tyto články vůbec objevovat a proč by pro někoho měli být naprosté tabu. Ano, je zde šance, že si to přečtou i malé děti, ale není i stejně velká šance, že se proklikají na nějaké brutální video (teď nám jich na internetu koluje až nehezky mnoho), tvrdé porno nebo hůř, že narazí na někoho, kdo se jim pod maskou kamaráda bude snažit ublížit? Není oproti tomu nevinný článek o sexu naprostá prkotina?2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •