Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dá se říct, že téměř celý svět žil nedávno jen olympiádou. Celý svět, včetně naší České republiky, kde byl na pražské Letné pro veřejnost otevřen Olympijský park Soči-Letná.

Nedělní odpoledne v Olympijském parku na Letné

Nedělní odpoledne v Olympijském parku na Letné - 3
zdroj: Archiv blogerky Nedělní odpoledne v Olympijském parku na Letné - 3
aktualizováno 07.03.2014, 00:00 | 06.03.2014, 22:16 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Dá se říct, že téměř celý svět žil nedávno jen olympiádou. Celý svět, včetně naší České republiky, kde byl na pražské Letné pro veřejnost otevřen Olympijský park Soči-Letná.

Tento park byl v provozu od 7. února do 23. února 2014 a nabízel fanouškům olympiády a zimních sportů různé aktivity - od povzbuzování sportovců při sledování zápasů na velkoplošných obrazovkách, po vyzkoušení si různých sportovních aktivit jako je běžkování, curling nebo snowboarding.

 

Jelikož mi přítel už zhruba od listopadu sliboval, že si spolu někdy někam zajdeme zabruslit, rozhodli jsme se, že využijeme příležitosti a spolu s dalšími kamarády jsme vyrazili na Letnou do právě zmiňovaného Olympijského parku. Po příchodu k centru nás uvítala slečna v bundě národní reprezentace se slovy, že pokud si stáhneme jakousi aplikaci na své smartphony, budeme moci park navštívit zdarma.

 

Bohužel, jediný člověk, kterému se podařilo aplikaci stáhnout, byl můj přítel, a tak jsme my ostatní museli sáhnout do kapsy a vstup zaplatit. I tak si však myslím, že vstupné 50 Kč není kdo ví jak závratná částka.

 

Nedělní odpoledne v Olympijském parku na Letné - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 

Zhruba půl hodiny jsme se procházeli po Parku, fotografovali, dívali se na sportoviště a procházeli si různá stanoviště partnerů parku, mezi které patřila například Škoda auto, Alpine Pro (kteří zde nabízeli k prodeji právě oblečení národní reprezentace), ČEZ, Česká televize a další. Poté jsme si obuli brusle a vyrazili na projížďku.

 

I na kluzištích byly k dispozici velkoplošné obrazovky, kde jste mohli sledovat dění na Olympiádě v Soči. A tak jsme chvíli fandili Slovákům v hokejovém zápasu proti Rusku, kde jsme bohužel nejspíš fandili málo, protože nakonec Rusko vyhrálo na nájezdy 1:0.

 

Nedělní odpoledne v Olympijském parku na Letné - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Victoria a David Beckhamovi na Olympiádě pracují na dalším dítěti
Oficiální song olympiády vytvořili Muse
OLYMPIJSKÝ SKANDÁL? Dostal lyžařský mistr světa Koukal šanci na nominaci?

 

Nejvíce se mi na tomto bruslení líbilo ale to, že pokud tě nebavilo jezdit do kolečka na malých kluzištích, mohla jsi vyrazit na bruslařskou dráhu, na kterou jsi mohla najet z jakéhokoliv kluziště. Co mi ale zároveň dost vadilo, že se na tuto dráhu cpali i méně zdatní bruslaři, nebo dokonce i nebruslaři, kteří nejen, že v zatáčkách zdržovali provoz, ale také jste měli kolikrát strach za někým jet, když jste viděli, jak se na bruslích nemotorně kvedlá. A také jsem si při první jízdě střihla první srážku, kdy vyjížděla asi tak 12letá holka z kluziště, nerozhlédla se a těsně přede mnou se rozjela za mámou. Samozřejmě, že jsem neměla šanci zabrzdit, takže jsem jí chytla, než jsem zabrzdila jsem jí tlačila a pak na ní řvala, ať příště laskavě kouká na cestu, že to mohlo dopadnout mnohem hůř. No, stává se i lepším lidem.

 

Když nás bruslení přestalo bavit (a hlavně nás pořádně unavilo), hodili jsme si brusle na batohů a šli se podívat po parku. Chvíli jsme se dívali na snowboarding, potom na curling, dětské soutěže na kluzištích, chvíli sledovali vystoupení kapely 100 zvířat a pořizovali hromady fotek.

 7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •