Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rok se s rokem sešel, což znamená, že nám na dveře už zase klepou Vánoce. Jako každoročně se většina z nás snaží vymyslet co nejhezčí a nejoriginálnější dárečky pro své blízké, a jako každý rok zjišťujeme, že tento úkol je stále těžší a těžší.

Není to žádný krásný a roztomilý vánoční dáreček!

Pes v zimě
zdroj: Thinkstockphotos Pes v zimě
aktualizováno 05.12.2016, 00:00 | 05.12.2016, 19:54 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Rok se s rokem sešel, což znamená, že nám na dveře už zase klepou Vánoce. Jako každoročně se většina z nás snaží vymyslet co nejhezčí a nejoriginálnější dárečky pro své blízké, a jako každý rok zjišťujeme, že tento úkol je stále těžší a těžší.

Existují mezi námi lidé, kteří stále koketují s myšlenkou pořídit pod vánoční stromek dáreček živý - ano, v tomto článku jde tentokrát veškerý humor stranou, jelikož jsem se rozhodla vyjádřit svůj názor na tento typ vánočního obdarování.


Letos to bude přibližně devět let, kdy má babička s dědou seděli u vánočního stromečku, večeře snědená, dárky rozbalené. Při sledování nějaké vánoční televizní klasiky však najednou zaslechli, jak venku před jejich domem přibrzdilo auto, ze kterého někdo vyběhl, hodil cosi přes plot a s hvízdáním gum auto zase odfrčelo někam pryč. Když se šel děda podívat ven, co se vlastně přihodilo, našel těsně za plotem v zahradě pytel, ve kterém bylo štěně vlčáka. Jelikož bylo zhruba 9 hodin večer, bylo jasné, že hafík pravděpodobně stihl u někoho doma udělat svou první loužičku a už byl vykázán ven na mráz. Děda s babičkou si ho tenkrát nechat nemohli - měli už dost starostí se svým psem, ale naštěstí, díky mojí tetě, štěně ještě 26. prosince putovalo do nového domova, kde žije dodnes. Tenhle příběh skončil ještě dobře.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak to chodí v psím útulku?
Co koupit rodině k Vánocům?
Tipy na vánoční dárky

 

Samozřejmě, že existují takoví lidé, kteří si zkrátka řekli, že své drahé polovičce nebo dětem pořídí krásné roztomilé štěňátko/koťátko/želvičku/křečka/co já vím ještě; svůj nápad zrealizovali a klaplo to. Přítelkyně byla celá paf z toho, že dostala svou vysněnou čivavu, dětičky se ihned svědomitě začaly starat o svého nového králíčka, a pokud neumřeli, funguje to tak dodnes. Ano, existují mezi námi případy, kdy zvířátka byla vhodným dárkem.

 

Ale jako každý rok, i letos dojde k těm naprosto zbytečným situacím, kdy někdo neodhadne, zda obdarovávaný má vůbec tu sílu, chuť a hlavně snahu se o zvířátko postarat. I letos, bohužel, budou útulky přetékat nechtěnými vánočními dárky, protože na rozdíl od ponožek, o číslo větších bot, nebo mixéru, který už máme doma dvakrát, pejska ani kočičku vrátit nemůžete. Už teď mám dopředu vztek na všechny ty povánoční inzeráty typu:

 

"Daruji pejska do dobrých rukou. Nevhodný dárek k Vánocům - přítel je hrozně alergický na chlupy / nemáme čas se o něj starat / děti se ho bojí. Info na čísle...."

 

"Daruji koťátko. Přítelkyni poničilo drahou značkovou kabelku, z čehož jsme usoudili, že se do bytu nehodí. V případě zájmu mne kontaktujte na čísle...."

 

Na zázraky tak trochu odjakživa věřím. Proto doufám, že letošní Vánoce to bude jiné. Že si lidé konečně uvědomí, jaké trápení těm malým tvorečkům svým sobeckým chováním způsobují. A také doufám, že letos nebudou útulky po Vánocích praskat ve švech jen proto, že lidé nepřekousli počůraný koberec v ložnici, nebo si uvědomili, že se jim nechce ráno vstávat o něco dříve, aby mohli svého psa řádně vyvenčit. Ale bohužel mám pocit, že i letos to bude naprosto stejné. Především z toho, že už teď vidím ty lákavé inzeráty na Facebooku: "Prodám štěňata, vhodný jako krásný a roztomilý vánoční dáreček." Tak schválně, kolik z nich upadne po Vánocích v nemilost a nastěhují se do útulku?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •