Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pravidelní čtenáři mého blogu již zajisté vědí, jak moc jsem po této ozdůbce toužila.

Piercing do pupíku? Dá se přežít

piercing
zdroj: Thinkstockphotos piercing
aktualizováno 14.10.2014, 00:00 | 14.10.2014, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Pravidelní čtenáři mého blogu již zajisté vědí, jak moc jsem po této ozdůbce toužila.

Nejprve jsem se zdráhala, protože mi bylo trapné mít piercing v něčem tak nehezkém, jako je moje břicho, ale nakonec jsem se odhodlala a vstoupila do jednoho místního piercingového studia, aby mi vpíchli tu roztomilou kytičku, kterou jsem si pár dní předtím koupila. A jak to bylo dál?

Přiznám se, že nemám žádné snímky z celého "operačního" procesu (vlastně mě to v tu chvíli ani nenapadlo). Před samotným vpichem jsem dostala pár instrukcí, jak bych se měla o piercing starat a nakonec jsem, pro případ potřeby, dostala vizitku majitelky studia, abych se s ní mohla spojit v případě nějakých potíží. Ona paní majitelka asi netušila, že bydlí hned naproti nám, takže v případě potíží může čekat minimálně sirku ve zvonku - dělám si srandu, samozřejmě. ;)

Pak přišla řada na samotný vpich, který ve finále nebyl tak bolestivý, jak jsem nejprve čekala, ale rozhodně nebyl dvakrát příjemný. Nejprve samozřejmě bylo potřeba si namalovat místo, kudy bude náušnice pak procházet. Ono takové to píchání naslepo, které si některé z nás provádějí třeba doma nebo u kamarádek v koupelně, není určitě naprosto ideální. A pak to přišlo. Paní, která mi piercing aplikovala, vzala takové zvláštní kleště, kterými si přidržela tu propichovanou část. Už jenom to cvaknutí těmi kleštěmi bylo dost nepříjemné.

Potom mi legrační jehlou navždy udělala díru do břicha.


PŘEČTI SI TAKÉ: 

MY A RODIČE: Jak se s nimi bavit o piercingu a tetování?
Ozdoba nejen na léto – piercing do pupíku
TO JE ÚLET: Když piju, nebo se líbám, je to problém, říká Němec s dírou v puse


Pak vzala jehlu (pro náročnější kanylu), kterou mi provedla vpich a pak jím hned šperk protáhla a utáhla. Někteří lidé bolest při píchání přirovnávají k včelímu nebo vosímu bodnutí. Já vám teda nevím, ale tohle by musela být nějaká super vosa. :D Ale jak jsem říkala, nebylo to příliš bolestivé, jako spíš nepříjemné. A horší než samotný vpich mi pak přišlo daleko horší vyndání kanyly a utahování šperku. Ale tohle je dost individuální. A tím končí historka o tom, jak jsem absolvovala svůj první piercing - uši nepočítám.


piercing
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)A takhle ve finále vypadal můj piercing jen pár hodin po aplikaci. Žádné zarudnutí, ani ukrutná bolest, ale stejně děkuji bohu, že nejsem zvyklá spát na břiše. :D

Jak se o piercing starat

Když si projedete několik internetových návodů, zjistíte, že každý z nich tvrdí něco úplně jiného nebo dokonce zakazuje to, co se doporučuje v jiném. Myslím si, že samotné starání o piercing je dost individuální, přece jen, každý snáší samotné vpíchnutí úplně jinak.

Já třeba v salónu dostala instrukce, abych se pár dní vyhnula koupání (pouze sprchování se), a pokud by se mi kolem propíchnutého místa objevily nějaké stroupky, vyčistit je buď francovkou, lihem nebo obyčejným mýdlem - co budu mít zrovna po ruce. Ale třeba vy jste dostaly/dostanete úplně jiné rady a tipy. ;)

Na co si dát pozor

Jak už jsem se zmínila o něco výše, je nutné si prvních pár dní (ideálně, dokud se piercing nezahojí) odpustit horkou vanu a pouze se sprchovat. To platí i o koupání se v bazénech, kde snad není třeba dodávat, hrozí riziko nějaké infekce (zvlášť, pokud navštěvujete veřejná koupaliště). Dokonce jsem i četla, že v prvních pár dnech není dobré dělat nějaký sport (hups a já včera hned vyrazila na brusle) a to z důvodu, že piercingům nedělá dobře pot. Pokud ale stejně nemáte šanci se pocení vyhnout - například pokud si jako já necháte propíchnout pupík uprostřed léta - doporučuji vám pak okolí vpichu OPATRNĚ očistit.

Dále je třeba dávat si pozor na oblékání si triček (ono to fakt bolí, když se vám tam zahákne), otírání se ručníkem (pozor na strhnutí), ale také samotné mytí (takové to malé cvrnknutí rukou, když se zrovna mydlíte - AUUUU!), děti (děti si rády totiž hrají a blbnou, tak aby vás za to třeba nezatáhly) a další aktivity při kterých se můžete poranit.

Cena:

Cena aplikace je různá, záleží na tom, jaké studio navštívíš. Mě stál vpich 300 Kč + 600 Kč za náušnici (dobře, mě ne, platila mi to mamka, která si ho se mnou taky nechala udělat).

Co piercing udělaný doma?

Mnohé z vás určitě částka pomalu shodila ze židle a tak uvažujete o tom, že si pupík doma propíchnete sami. Víte, dělejte si, co chcete, ale podle mého názoru se dá šetřit na čemkoliv jiném, ale na tomhle se to vždy nemusí zrovna vyplatit. A to nemluvím jen o estetice, ale také zdraví. Proto raději dej pár korun navíc a zajdi si do nějakého studia, nebo pokud nevěříš ani těm, je možné si piercing nechat aplikovat třeba i v nemocnici - zkus se tedy informovat i tam.


Máte nějaké piercingy?
Uvažujete nad některými?4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •