Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ať si to připustíme nebo ne, jsme přesně takoví, jací jsou lidé kolem nás. Dost často nemáme šanci, vyhnout se všem těm otravům, opruzům, příšerám, nafrněncům a divnolidem, ale pokud máme příležitost, tak je fajn to udělat, ne? Jednou z takových m...

Proč bychom si měli dobrovolně kazit náladu?

facebook
zdroj: Thinkstockphotos facebook
aktualizováno 08.12.2016, 11:45 | 08.12.2016, 11:45 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Ať si to připustíme nebo ne, jsme přesně takoví, jací jsou lidé kolem nás. Dost často nemáme šanci, vyhnout se všem těm otravům, opruzům, příšerám, nafrněncům a divnolidem, ale pokud máme příležitost, tak je fajn to udělat, ne? Jednou z takových možností je Facebook, pokud teda nejsme ti magoři, kteří sbírají přátele jako své pokémony.

Je přece super mít tam rozumné lidi, kteří sdílejí vaše názory, nebo mají názory zajímavé. Já se v poslední době snažím na facebook moc nechodit, ale když už tam jsem, tak si chci přečíst alespoň něco přínosného, nebo pro zasmání. Rozhodně si nechci nechat kazit náladu ostatními, když vlastně nemusím.

1. Depka
"Život nestojí za nic"
"Všichni jsou tak falešní"
"Právě jsem měla vážnou nehodu a ležím v nemocnici. Dej LIKE, pokud by si za mnou přišel, a dej si toto také do statusu, abys věděl, kolik lidí by za tebou opravdu přišlo."
"Občas bych si přála být tak dokonalá, jako ostatní. Zajimalo by mě, co dělám pořád tak špatně, že jsem akorát hnusná a blbá."


Je mi vždy neskutečně líto těch, kteří se něčím trápí. Hlavně kvůli té bezmoci, že jim často nedokážu nějakým způsobem pomoci. Líto mi už však není těch, kteří umí jen psát statusy o tom, jak je k nim svět nespravedlivý, ale ve skutečnosti je to tak, že vlastně žádné problémy nemají, jen chtějí být středem pozornosti. Nic dle mého názoru není jen černobílé a navíc zastávám názor, že když už mám vážně nějaký problém, tak se s ním svěřím buď někomu nejbližšímu, nebo odborníkovi. Určitě svou největší životní bolístku nebudu vytrubovat do světa a ještě ke všemu každý den.2. Chytrolín
"Vy idioti, kteří lajkujete novou Kazmovu One Man Show, to nechápete, že je to jasný fake?"
"Úplně nechápu tu novou Pokémonovou mánii. To jsou všichni vážně tak tupí, a jdou ven jen kvůli nějaký hře?"
"Tvoje fotky z dovolený jsou úplně o ničem, to já když fotím, tak jedině nejnovější zrcadlovkou a vždy sebou mám veškeré fotografické vybavení. Tvé amatérské fotky nikoho nezajímají."


Každý asi potkal někdy takového člověka. Mistr světa Omeleta, který všude byl, všechno zná, všechno viděl, s každým mluvil a od všeho má klíče. Nevím, po jaké lobotomii jsem to byla, když jsem takovému člověku potvrdila žádost o přátelství, ale přísahám, že už to nikdy neudělám.

Člověk se tak ráno probudí s výbornou náladou, otevře si facebook a vyskočí na něj kilometrový moralizující odstavec o tom, proč je špatné koukat se na Mistrovství světa v hokeji. Jeden by si řekl: "Haha, nějaký pokus o vtípek," ale když pak vidíte v komentářích, jak si tento člověk svůj názor do krve hájí, protože on má samozřejmě vždy pravdu, protože je chytřejší než Einstein a o všem ví úplně nejlíp, protože on vidí do všeho a hned všemu 100% rozumí, tak je vám z toho akorát na nic a dokonce se přistihnete, jak se za toho člověka najednou i celkem stydíte. Smutný příběh.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Kamarádství a přátelství není totéž
Každý touží po bezchybném příteli, ale nikdo není dokonalý
Opravdový kamarád tě nikdy nezradí

3. Politolog
"Ročně na EU platíme skoro 1 procento našeho HDP, což činí 44,77mdl. Což je 4477Kč ročně na každého obyvatele. Včetně starců, nepracujicích a miminek. Když vezmu v potaz to, že v ČR pracuje v soukromém sektoru 3,3mil. lidí, kteří vlastně živí nás všechny. Tak je to cca 13500 Kč ročně na 1 osobu..."
"Ze záznamu jednání vlády, podle pana Babiše čeští občané rádi chodí na dovolenou do Chorvatska. :D měl by se už naučit česky."


Za všechno zlo na světě může jen 5 osob: Babiš, Sobotka, Kalousek, Obama a Merklová. Tento člověk každý den povádí pomocí svých statusů analýzy politické situace ve světě, a ačkoliv tomu všemu ne vždy rozumí, tak má vždy pravdu. Může se zdát, že tento člověk je jakýmsi příbuzným druhem chytrolína, ale tento člověk se s vámi bude hádat jen v případě, že budete obhajovat některého ze strašné pětky. Pokud mu někdo navrhuje, ať své myšlenky předá někam výš a nepíše to jen na facebooku, tak se začne ohánět tím, že nemá čas se zabývat něčím tak malicherným, jako je politika. Sdílení příspěvků o Čapím hnízdě je přeci zajímavější a zábavnější.

4. Herní maniak
"Uživatel Roztomilá Veveruška vás pozval ke hře Candy Crush."
"Uživatel Roztomilá Veveruška potřebuje balíky slámy na svou farmu. Připoj se a pomoz mu"
"Uživatel Roztomilá Veveruška vás pozval ke hře Naruto Online"


 

Tento uživatel, a nemusí se jmenovat zrovna Roztomilá Veveruška, je jakýmsi plevelem, který obtěžuje snad každého normálního člověka. Ačkoliv se zdržují něčeho tak zbytečného, jako nahrávání nových fotek, uploadování nových fotek nebo komentování, tak obtěžují ostatní neustálými pozvánkami na hry, které hraje. Když si poctivě všechny jeho hry zablokujete, tak na vás vytasí s hrou novou a novou, na vaše zprávy o tom, aby si své žádosti nechal, nereaguje. A tak se raději rozhodnete ho nemilosrdně smazat.


 0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •