Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kdysi dávno, přesněji před dvaceti lety a nějakými drobnými, čekali moji rodiče něco naprosto perfektního, božího a skvělého...

Proč nemůžu být muž?

Parta
zdroj: Thinkstockphotos Parta
aktualizováno 04.01.2017, 00:00 | 04.01.2017, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Kdysi dávno, přesněji před dvaceti lety a nějakými drobnými, čekali moji rodiče něco naprosto perfektního, božího a skvělého...

Na svého perfektního, božího a skvělého syna Davida. Nakoupili modrý kočárek, zelené a modré oblečení, auta a další hračky pro kluky, a pak přišel šok, ze kterýho se každý rodič jen tak nevyhrabe. Muselo to být pro ně hrozné, sama si to nedokážu představit, jak bych s něčím takovým mohla žít. V nemocnici jim jen tak mimochodem oznámili, že žádný chlapeček se nekoná. Trošku se spletli a najednou přišli na to, že u mámy v pupku není David, ale Andrea. A tak se začala psát moje historie trochu správněji. Proč to sem píšu? Nevím, možná jako důvod pro ty, kteří se nad mými fotkami diví, proč mám klučičí kočárek a dupačky. I když někdy si říkám, jaké by byli výrazy našich, kdyby to zjistili až po mém narození. Jaká škoda, že novorozenci neumí hned mluvit. Vylezla bych ven a řekla jim: "To jste nečekali, cóó?"

 

Dneska už je víc než jasné, že skutečně jsem holka. Nenarostlo mi nic navíc, dokonce asi nepociťuji žádné zvláštní pocity, co dělám sakra v tomto těle. Přesto občas někdy proklínám toho, kdo řídí celý náš svět a naše osudy, že mě nenechal být tím Davidem. Neměla bych pak život o něco snazší?

 

1. Nevěděl bych, co obnáší mít každý měsíc něco tak příšerného, jako je menstruace. Jen bych každý měsíc s klukama nad rumem řešil, jak má moje mladá zase jahodové prázdniny, a jak je zase celá nervózní a furt si stěžuje, jak ji bolí hlava, břicho, nohy, chce se jí zvracet a jak je celá oteklá.

 

2. Kdyby na mě přišla malá potřeba, mohl bych to vyklopit k jakékoliv zdi nebo stromu, a nikomu by to nepřišlo ani trošku divné.

 

3. Nemusel bych propadat panice, že nevím, co mé mladé koupit k narozeninám, svátku nebo výročí. Můžu jí odbýt kytkou (holka co tvrdí, že nemá ráda květiny, tak je pěkná lhářka - a za tím si stojím i v holčičí verzi), bonbony, plyšákem nebo ji prostě vezmu na večeři. Nesouhlasíte? Zkuste klukovi donést kytici růží, a pak mi dejte vědět, jak se tvářil.

 

4. Nemusel bych ani řešit holčičí trable, jako nejnovější "must have", "bad hair day", "BFFS", "no make up, real beauty" nebo proč prostě nezavolal, když říkal, že zavolá, nebo jestli náhodou nejsem těhotný.

 

5. Kdybych šel na ples, zkoušku, do divadla nebo na pohovor, nemusel bych hodiny sedět před skříní a nadávat, že nemám co na sebe. Prostě vezmu oblek, umotám si kolem krku kravatu a můžu jít. V klidu, bez obav, že kámoš přijde ve stejném obleku, jako mám já.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co štve kluky na holkách

Přátelství mezi holkou a klukem, může to fungovat?

Chceš být holkou, kterou kluci chtějí?

 

6. Mohl bych chodit nenalíčený, bez nalakovaných vlasů a bez šperků, a nikdo by mě nepovažoval za něco horšího, než jsou ostatní kluci.

 

7. Když bych vyexnul pivo nebo snědl na posezení pizzu, hranolky a k tomu dvojitou porci kuřecích křidélek, tak se na mě ostatní nebudou koukat jako přírodní úkaz. Stejně tak jako po prohlášení, že rád hraju počítačové hry, koukám na porno nebo programuji.

 

8. Na dovolenou bych nemusel vláčet obrovský kufr na kolečkách a tři příruční zavazadla. Stačí jedny trenky, tričko, náhradní kalhoty a kartáček na zuby. To na týden musí stačit. A samozřejmě gumy, ty jsou také zapotřebí.

 

9. I když by mi kadeřnice na hlavě udělala doslova revoluci, platil bych pořád maximálně do 150 Kč. Samozřejmě, že je do toho započteno i pořádné dýško.

 

10. Mobil, klíče, peněženku a všechno ostatní potřebné bych schoval jen do kapes. Protože nám chlapům je šijou pořádné, proto nepotřebujeme žádné kabelky a podobné sračičky.

 

11. Když bych prohlásil, že nerozumím nejnovějším módním trendům, nevím kdo je Cara Delevingne, nebo že výročí bychom mohli oslavit cheeseburgerem v Burger Kingu, tak si ostatní maximálně řeknou: "Chlap, no." Stejnými slovy by omluvili i moji nekreativitu, averzi k vyjádření svých pocitů a nešikovnost.


12. I užívání sprostých slov by mi nikdo příliš nezazlíval, protože u chlapů je to přeci normálka, ne? Nikdo by se nepodivoval nad tím, že jsem včera potkal pěknou prcinku, ale pak mi ji přebral ten kozomrd.

 

13. Ani nikdo není moc dlouho paf z toho, když náhodou někoho požádáme, aby nás zatahal za prst.

 

14. V narvaném klubu by mě nikdo neplácal po zadku, nebo by mě neotravoval s tím, že kamarád je hroznej debil, ale vlastně hodnej a proto už přes rok hledá známost.

 

15. V obchodě bych vždy utratil peníze jen za to, co skutečně potřebuju. Protože bych šel hned pro tu danou věc. Neobcházel bych ještě zbytek krámu a nehledal nějaké věci ve slevě nebo akční kousky "Kup tři a čtvrtý dostaneš Grátis".

 

Tak, holka, a teď se pochlap ty! Co podle tebe dalšího mají kluci nebo chlapi v životě jednoduššího, než my?1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •