Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá z nás ví, jak krásný je vztah v prvních měsících. Podnikáte všechno spolu, představila si ho všem svým kamarádkám, denně si pošlete desítky zamilovaných smsek, každou chvíli ti koupí nějaký ten dáreček, bere tě na večeře...je to krásný viď?

Proč se ke mně nechová tak, jako dřív?

Hádka
zdroj: Thinkstockphotos Hádka
aktualizováno 31.03.2014, 00:53 | 31.03.2014, 00:53 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Každá z nás ví, jak krásný je vztah v prvních měsících. Podnikáte všechno spolu, představila si ho všem svým kamarádkám, denně si pošlete desítky zamilovaných smsek, každou chvíli ti koupí nějaký ten dáreček, bere tě na večeře...je to krásný viď?

Myslíš si, že takhle hezký vztah vám vydrží až do konce života, jenže ouvej? Nemá každou chvíli čas, už ho nebaví chodit na společná rande s tvými kamarády, smsky chodí jen párkrát denně a to ještě jen, když něco potřebuje a dárečky nikde. Kam se poděl váš super vztah? Má snad pocit, že tě má naprosto jistou? Měla bys ho donutit, aby žárlil?

 

I jako naprostý vztahový antitalent ti musím říct - nedělej to. Pročítám si denně desítky příspěvků v poradnách na téma: "Můj kluk už není tak super jako dřív, co dělám špatně? Mám ho snad donutit, aby žárlil?" Musím říct, že žárlivost je jedna z nejhnusnějších vlastností, jaká může být. Ať už jsi v pozici toho žárlivce ty nebo tvůj kluk, vždycky to skončí katastrofou. Buď se kvůli žárlivosti rozejdete a nebo si váš vztah narušíte natolik, že už to bude ještě víc stát za starou bačkoru. Proto rovnou zapomeň na nějaké flirtování s jeho kamarády nebo dokonce líbání jen proto, aby si ho nakrkla. Jak tedy "vylepšit" váš vztah, aniž bys ho nutila dělat ti scény?

 


1. Malá změna vzhledu neuškodí
Ať si to přiznáš nebo ne, stává se to zhruba 80 % holek. Dokud jsi se svým miláčkem ještě ve fázi, kdy se teprve poznáváte nebo se teprve schyluje k tomu, že byste mohli být spolu, tak jsi denně nastrojená, načesaná a snažíš se vypadat co nejlépe. Jak jste spolu ale delší dobu, tak už se o svůj vzhled přestaneš tak zajímat, už tolik neřešíš co si vezmeš na sebe a tvůj kluk musí být pořádně zmatený, když vidí, že se ze stále upravené princezny stal někdo, komu je jedno, že má na mikině flek od omáčky, kterou měl minulý týden ve školní jídelně.

 

Neříkám - buď fiflenou, ale zkus ho někdy překvapit tím, že se přemůžeš a zkusíš si vzít na sebe i to, co jindy nenosíš, ale jemu se to opravdu líbí. Neříkám ani, aby ses cpala do modelů, které ti nepadnou nebo ve kterých se necítíš dobře, ale malý kompromis bys občas mohla udělat, protože každý kluk chce mít vedle sebe holku, se kterou se může občas pochlubit. Ale abych nebyla úplně kritická - tohle dělá i spousta kluků. Nejprve za vámi pořád běhají nažehlení, v drahém oblečení, aby na nás udělali dojem a ve finále se z nich pak vyklube někdo, kdo nosí jedno tričko měsíc, protože ještě "vypadá celkem čistě". (Nic proti, hoši, ale taková je bohužel často realita)
PS: Sice by ve vztahu neměl být vzhled na úplně prvním místě, protože je důležitější jak si spolu rozumíte, ale vzhled je také naopak jedna z prvních věcí, která když se změní, tak si toho každý (i ten nejzabednější přítel na světě) určitě všimne.

 

 

 

2. Nebuď jeho živou koulí na noze
Pořád spolu. Ve škole, po škole, večer, ráno, odpoledne, u oběda a pomalu i na záchodě? Ne, ne, ne a ne! Takhle to prostě nejde. Jako ano, možná tak prvních pár týdnů, ale představ si, že byste měli být spolu jak siamská dvojčata třeba rok, dva, pět, deset, pořád?! Zaprvé - to už by pak přestalo bavit i toho nezamilovanějšího člověka a zadruhé - tímhle tempem akorát ztratíš všechny své kamarády, kteří, přiznej si to nebo ne, tu byli dřív něž nějaký tvůj přítel, proto by bylo nefér na ně kašlat.

 

Nech ho jít na fotbal s kamarády bez toho, abys ho neustále bombardovala smskami. Přece můžeš jít i ven se svými kamarádkami, alespoň přijdeš na jiné myšlenky, můžete své protějšky pořádně zdrbnout (hihi), ale hlavně si s nimi můžeš popovídat i o věcech, které s přítelem asi moc řešit nemůžeš - nevím, kterého kluka zajímá to, že sis koupila nové boty, které ti teď konečně ladí k té kabelce nebo jakákoliv diskuze na téma: "Ten nový film s Channingem Tatumem byl vážně cool a on tam byl tááák sladký!"

 

3. Nečekej od něj příliš velké výkony - raduj se i z maličkostí
Přála by sis perfektního kluka, který ti bude nosit každý den květiny, pod okny ti bude zpívat serenády, kupovat ti všechno, na co si ukážeš, bude se ti neustále dívat do očí a říkat ti, jak jsi nejdokonalejší bytost na světě nebo dokonce, aby byl schopný se kvůli tobě s kýmkoliv poprat? Holka - tohle všechno dohromady je možná tak nějaký Chozé z telenovely, ne nějaký vcelku normální kluk, který si právě našel přítelkyni. Většina kluků ti koupí kytku k narozeninám, k svátku nebo na Valentýna, jen tak se to stává málokdy. Hlavně když si to pokoníš jako já, když před svým novým přítelem řekneš, že ten pán támhle u pokladny kupuje kytku určitě jen proto, že něco provedl.

 

Ani nečekej, že by ti nějaký hoch, jehož měsíční příjem tvoří 500 Kč od rodičů a možná tak nějakých pár korun navíc z brigády, kupoval nějaké závratně drahé dárky. Na ty si bude šetřit, aby ti je mohl nadělit třeba k Vánocům nebo narozeninám, ale asi se nedočkáš každý den nové kabelky nebo bot. Proto až ti jednou dá miláček jen tak nějaký dárek, oceň i úplnou maličkost - i kdyby to mělo být "jen" lízátko nebo naušnice, které sis vyhlédla ve výloze v obchodě naproti škole. Alespoň uvidíš, že se alespoň trochu snaží.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Místo kompromisu křik, pláč a výhrůžky? I hádka je umění, nauč se ho
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nevěra se stejným pohlavím se nepočítá aneb vadila by mi holka bisexuálka?

 

4. Ani kamarádky nemají vždy úplně nejlepší vztah
To jsme celé my, holky. "Když může Tereza jestit s tím svým každý víkend na hory, tak proč MY, musíme furt smrdět doma?" "Jaktože Pavle nosí Karel furt kytky a mě nepřinese ten můj nikdy nic?" A takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna. Jenže další věc, kterou my holky taky s oblibou děláme je to, že rády ukazujeme, že jsme v něčem lepší než ostatní holky. Ano, Terezka možná může jezdit každý víkend s přítelem na hory, ale co když tam celé dva dny jen sedí u bedny a žádné venkovní aktivity se nekonají? A co když Karel nosí Pavle květiny jenom proto, že každou chvíli udělá nějaký průšvih? S tímhle se totiž nerady chlubíme. 

 

Navíc je potřeba uvědomit si jednu věc - tvůj kluk chodí s tebou, ne s tvými kámoškami. Chce udělat šťastnou tebe a ne je a když každý jeho pokus o společný výlet nebo nějakou aktivitu zavrhneš se slovy: "Ale ona byla tam a tam, takže já nemůžu dělat to a to", tak se nediv, že se na tebe dřív nebo později vykašle a raději tě nechá sedět doma, než aby s tebou chtěl něco podniknout. Věčné stěžovatele nemá totiž nikdo v oblibě.

 

Závěrem:
Mohla bych jmenovat další a další věci, ale ty si nechám asi do příštího článku. Důležité na tomhle všem ale je fakt, že vše má své dvě strany mince i váš vztah, proto byste na něm měli pracovat společně. Nejde, aby jeden byl ten tahoun a druhý se jen vozil. Pokud se jeden snaží a druhý ne, tak to nikdy nedopadne dobře - to mi věř, sama jsem si prošla vztahem, kdy jsem poslední měsíce dělala vše proto, abychom spolu trávili opravdu skvělé chvíle, abychom se měli pořád stejně rádi, ale tomu druhému jsem se zkrátka nikdy nezavděčila, proto mi pak vlastně ani nebylo moc líto, když jsme to oba ukončili, protože už jsem byla ze své věčné snahy už neuvěřitelně vyčerpaná. Tak abyste taky takhle neskončili!8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •