Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V současné době mám takový pocit, že snad probíhá nějaká utajená soutěž v tom, který bloger zrecenzuje více produktů. Musím přiznat, že v recenzích jsem neskutečný suchar.

Proč se mi těžko píší recenze?

Notebook
zdroj: Thinkstockphotos Notebook
aktualizováno 06.05.2017, 00:00 | 06.05.2017, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

V současné době mám takový pocit, že snad probíhá nějaká utajená soutěž v tom, který bloger zrecenzuje více produktů. Musím přiznat, že v recenzích jsem neskutečný suchar.

Nemůžu říci, že by mě to nebavilo, otravovalo, obtěžovalo, ale prostě si myslím, že jsem pořád nepřišla na ten klíč, podle kterého bych napsala takovou recenzi, která by davy lidí donutila ke koupi, nebo alespoň k vyťukání příslušného produktu do vyhledávače. A pak je tu řada dalších "problémů":

 

1. Nemám dostatečné nadšení pro věc


Jsem sice člověk, který rád zkouší nové věci, na druhou stranu, když mi čas od času chodí nabídky ohledně testování nějakých produktů, tak si vybírám. Řasenku ti otestuji, nějaký rádoby erotický románek - ok. Ale jako pardon, vibrátory a podobné "vymoženosti" fakt neberu. Prostě ne. Jestli jsem v něčem stydlín, tak v psaní článků o tom, jak moc jsem si včera večer udělala neskutečně dobře s vibrátorem nové generace Sex X25, který dokonce po zapnutí promítá na zeď jednorožce prdící duhu. Nope.

 

2. Neumím se vnutit


Mám svoji Krásnou, občas si z vlastní iniciativy napíšu něco sama, ale tím to asi tak hasne. Nějak si nedovedu představit, že bych měla obesílat všechny kosmetické firmy, nakladatelství, e-shopy, a já nevím co ještě, s e-mailem, který by se dal shrnout asi jako: "Vyberte MĚ! MĚ! MĚ! MĚ!!"

 

3. Problémy u kosmetiky


Tento bod bych chtěla začít tím, že bych ráda vyjádřila svůj obdiv ke všem těm beauty blogerkám, které píší recenze jako na běžícím páse, a vyznají se v tom, co všechny ty produkty mají umět a mít. Asi nikdy nepochopím, jak mám hodnotit konzistenci řasenky, sypkost očních stínů nebo dokonce pigmentaci lesku na rty. Mám opravdu co dělat, aby mé kosmetické recenze neměly podobu:

 

"Dnes ti představuji novinku od značky JeMiToJedno, která se rozhodla vypustit do světa řasenku AKohoToSakraZajímá. Řasenka má moc hezký obal, barví černě a používá se na řasy. No a to je asi tak všechno, co ti k tomu asi můžu říct."

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Stinné stránky blogování
7 tipů jak zvýšit návštěvnost blogu
Je blogování ztrátou času?

 

Bohužel smutná realita je ta, že některé beauty recenze tak skutečně vypadají, a pak se nedivím, že beauty blogerky u spousty ostatních blogerů upadají v nemilost. Holky, snažte se trochu!

 

4. Problémy u knih


Dělat recenzi na knihy nebo film je pro mě vždycky o dost příjemnější. U spousty konkurentů jsem okoukala, že recenzi doplňují anotací knihy. Já si řekla, že tuhle pasáž raději nahradím vlastním popisem děje. Pardon, ale opsat anotaci z knihy by zvládla i cvičená opice, když ji uplatím dostatkem banánů. Vždycky popíšu děj z první kapitoly a fakt se snažím, abych při tom nevykecala takové ty momenty překvapení, které si autor zajisté tak dlouho připravoval. A i tak často pak hodně mažu, protože mám prostě dojem, že bych tím prozradila moc.

 

Jednou se mi však na nejmenovaném serveru stalo, že mi odmítli vydat recenzi knihy proto, že "vyzrazuji celý děj knihy". Tenkrát jsem jim poslala e-mail, ve kterém jsem jim slušně napsala, že je vidět, že recenzovanou knihu nikdy neměli v ruce, protože by jinak věděli, že jsem popsala pouze holý děj první kapitoly, který víceméně pouze seznamoval čtenáře s hlavními postavami. Druhý den jsem měla recenzi vydanou.

 

5. Je mi blbé hanit


Dokážu si představit všechny ty probdělé noci, které spisovatel strávil nad svým dílem, které chtěl proměnit v bestseller. Dokážu si i představit všechen ten čas, který v kosmetických firmách vrazili do vývoje revoluční tvářenky, kterou budou používat miliony dívek a žen po celém světě. Proto je mi vždycky tak nějak hloupý, když musím o něčem napsat, že to prostě stojí za starou bačkoru, a snažím se na těch věcech najít alespoň něco dobrýho.


Blbý je, když pak ale musíš napsat: "Kniha byla naprostý brak, ale měla zase moc hezkou obálku," nebo "Rtěnka se naprosto příšerně nanášela a pořád se rozmazávala, ale alespoň se mi díky své velikosti vešla do nejmenší kapsičky v mé kabelce." Fňuk, to radši jenom tu kritiku.

 

Co na psaní recenzí vidíš jako největší problém ty?1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •