Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak těžký má život obtloustlý postarší doktůrek, kterého do neustálých diet a cvičení nutí jeho energetická ženuška, které se úspěšně podařilo shodit 20 kilo, a nyní si jako svou životní misi zvolila změnit životní styl (a hlavně váhu) svého milov...

Recenze: Zkrocení mlsného muže

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 03.07.2015, 11:17 | 03.07.2015, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Jak těžký má život obtloustlý postarší doktůrek, kterého do neustálých diet a cvičení nutí jeho energetická ženuška, které se úspěšně podařilo shodit 20 kilo, a nyní si jako svou životní misi zvolila změnit životní styl (a hlavně váhu) svého milovaného manžílka? Přesně o tom je kniha Jitky Ludvíkové "Zkrocení mlsného muže".

kniha
(Foto: Archiv blogerky)

 

Děj knihy:
Jakubovi je 56 let a je doktorem. Když zrovna nepomáhá pacientům, kteří navštěvují jeho ordinaci, a neokukuje krásné sestřičky, řeší velice závažný problém. Jeho milovaná manželka Andulka se po svém hubnoucím úspěchu rozhodla, že svého muže změní k obrazu svému a tak neustále vymýšlí různé fígle a triky, jak ze svého 133 kilového cvalíka udělat muže, který je snem každé ženy.

 

Řekněme si to však na rovinu. Jakub je spokojen se svým životem, kdy hlavní roli hraje nějaká ta dobrůtka, hlavně salámky, kachnička, bůček a různé další laskominy, po kterých se každý další typický Čech v jeho věku může doslova utlouci. A představa, že by ráno místo svých nezdravých dobrot měl jíst "ptačí zob", který mu s láskou servíruje Andulka, a že by měl své tělo namáhat ve fitness centru nebo snad na odtučňovacím pobytu, se mu opravdu příčí. Ale protože má vždy v hlavě plán, jak obhájit svůj nezdravý životní styl, snaží se s Andulčinými nápady bojovat všemi možnými prostředky. Bohužel ho pokaždé dostanou do pěkných nepříjemností, které jsou hlavním tématem knihy "Zkrocení mlsného muže".

 

Kniha je rozhodně napsána velice vtipnou formou, v každé kapitole najdeme nějakou vtipnou zápletku, a ještě vtipnější rozuzlení. Ať už se jedná o návštěvu fitness centra, manželkou stanovenou dietu nebo například odtučňovací pobyt. Kniha se ovšem nezaměřuje na pouze dietní trable, ale čtenář si může chvíli zarelaxovat nad legračními povídkami z běžného života, např. pořízení psa, rybářská výprava nebo zájezd na Ibizu.

 

Můj názor:
Když se mi do rukou dostaly všechny knihy, které jsem měla za úkol zrecenzovat, byly dva důvody, proč jsem po této knize sáhla jako první.


1. Jelikož je léto v plném proudu a každý nyní řeší, jak moc se mu vydařilo jeho snažení o lepší postavu, byla jsem zvědavá na pohled této hubnoucí problematiky z pohledu někoho, kdo o to očividně vůbec nestojí.

 

2. Svého vlastního mlsného muže mám "doma" v podobě mého přítele, který se nyní rozhodl dát se na hubnoucí cestu, takže mě zajímalo, zda se v knize nenachází nějaký manuál, jak mu zabránit v jeho hříšných myšlenkách na dobrůtky v lednici.

 

(Manuál jsem tam nenašla žádný, zřejmě proto, že Jakub si vždycky našel nějakou tu cestičku, jak si přilepšit nějakým tím salámkem nebo biftečkem.)

 

Kniha mě rozhodně bavila od začátku do konce. Veškeré povídky jsou z běžného života, nejedná se o nic, co bychom čekali v nějaké americké komedii - až nesmyslně vyumělkované pasáže, které se za každou cenu snaží pobavit. Humor je zde nenásilný, ale přesto si každý zajisté najde alespoň jednu část, které se upřímně a od srdce zasměje. A ačkoliv je to až neuvěřitelné, není nic, co bych této knize vyčetla.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Proč bižuterii nakupuju jen na eBay + tipy 
Moji oblíbení zahraniční youtuběři

 

Mé hodnocení:
10/10 - Příjemné letní čtení po dlouhém namáhavém dni nebo při relaxování u bazénu a chytání bronzu.


O knize:
Název: Zkrocení mlsného muže
Autor: Jitka Ludvíková
Nakladatelství: Nakladatelství Brána
Vydání: 1.
Počet stran: 1605 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •