Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každý nás neustále škatulkuje. Někdo považuje holky za blbky, které lítají za těmi zlými kluky a patlají si na obličej tunu make-upu a jiní nás považují za něžná stvoření, která se nesmí ani květinou uhodit.

Typologie holek

holky
zdroj: Thinkstockphotos holky
aktualizováno 25.03.2015, 14:11 | 25.03.2015, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Každý nás neustále škatulkuje. Někdo považuje holky za blbky, které lítají za těmi zlými kluky a patlají si na obličej tunu make-upu a jiní nás považují za něžná stvoření, která se nesmí ani květinou uhodit.

Ale pravda je taková, že jsme my holky tak komplikované, že můžeme patřit hned do několika škatulek. Tohle je Typologie holek z mého pohledu.

 

Lehké fiflenky

 

Do této skupiny patřím tak trochu i já. Holky, které prostě rády vypadají dobře. Líčí se, češou se, hezky se oblékají, snaží se mít i upravené nehty... Typické fiflenky. Ovšem tyhle holky znají nějaké hranice. Vědí proto, že je naprostý nesmysl se půlhodiny líčit jen proto, aby mohly jít vynést smetí nebo jim nedělá problém do krámku za rohem jít v teplákách. Proč taky? Jestli máme přitom potkat nějakého prince na bílém koni, tak ať se do nás zamiluje i bez paštiky na ksichtě.

 

Těžké fiflenky

 

Tyhle holky také rády vypadají dobře, ale až moc to přehánějí. Chodí pomalu i spát nalíčené - co kdyby náhodou v noci začalo hořet? Přece by na ulici nemohly vyběhnout jen tak přírodní! Jakmile si zlomí nehet, ví o tom celá místnost. A jakmile si jeden kus oblečení vezmou víc jak 2x, je to důvod k tomu se ho zbavit a rychle si jít koupit něco nového. V tom samém přece chodí jenom socky…

 

Holky, které vzhled neřeší

 

A taky proč ne? Přece není zločin, když někdo hodinu nepřemýšlí, co si ráno vezme na sebe a když už se rozhodne, tak jestli se mu k tomu hodí nějaké boty. Prostě si vezmou to, na co mají náladu, ráno si akorát vyčistí zuby a umyjí obličej, podle potřeby použijí deodorant a jsou spokojené. Nemají potřebu někomu vyčítat, že příliš o sebe pečuje. Jsou přeci i důležitější věci, třeba to, co má kdo v hlavě (třeba slááámu).

 

Holky, které vzhled neřeší a dávají to jasně najevo

 

Až mi kolikrát přijde, že tahle skupina holek na sebe chce jen upozornit. A protože fiflenek je dneska celkem dost, tak co se neproměnit v Amazonku, která nemá celé dny nic jiného na práci, než vyhledávat články o kosmetice, módě a hubnutí a psát pod to komentáře, jak jsou tyhle věci ztráta času, a že nechápe kravičky, které tohle zajímá. Vědí moc dobře, že vzory by se kombinovat neměly, ale jim přece nikdo nebude poroučet! Tady nejsou na přehlídkovém mole, tak proč by si nemohla vzít kostkatou košili, proužkovanou sukni a k tomu ty botasky od Adidas? Ony přece nepodléhají něčemu tak ubohému, jako je nějaká móda nebo, nedej bože, vkus.

 

Holky, které nemají absolutně žádnou soudnost 

 

Myslím, že toto nepotřebuje žádný komentář. Každý z nás minimálně jednu takovou zná. Ale když je se sebou spokojená.

 

Holky, které mají až moc soudnosti

 

"Není tenhle výstřih moc velký?" - "Nejsou ty legíny na tělo?" - "Není ta sukně příliš krátká?" Je vážně moc fajn, že i v dnešní době existují holky, které nevedou image lehké holky, které ze všeho lezou tanga, spodní prádlo a když se posadí, tak z její sukně se stane pásek. Ale to přeci neznamená, že budeme neustále chodit upnuté až ke krku.

 

Zlatokopky

 

Holky, které si v životě nevydělaly ani korunu, ale považují všechny pracující za neskutečný póvl. Nač také pracovat, když stačí u baru zamrkat na toho chlápka, který je celý ve značkovém a má peněženku plnou kreditek. No a co, že je ženatý a má dvě děti, kabelka od Louis Vuittona je přeci důležitější.

 

A ty šikovnější si dokonce svůj budoucí cíl i předem prověřují: Do jakého baru chodí, kde pracuje, kam jezdí na dovolené, jaké jsou jeho zájmy… a pak hurá na lov.

 

Zadek sem, prsa tam

 

Kdybychom si dali tu práci a statisticky zjistili, jaké fotografie tyto dívky nejčastěji umisťují na sociální sítě, pak bychom přišli na to, že z 98 % jsou to fotografie v podprsenkách, jejich velkých výstřihů, kde mají schované ponožky nebo zadečků v tangách. A kdo teď napíše, že na to koukat nemusím, tak ten ať v noci šlápne na kostičku od Lega!

 

Sociální síťařky

 

Kdo dnes není na Facebooku, jako by nebyl. Kdo nemá Instagram, je naprostá nula. A Twitter? To už naprostá nutnost. Zvlášť pro tyhle holky. Ráno vstanou, napíší status. Obléknou se a než vyrazí do školy, uploadnou nové selfie, ve škole napíší status, jaká je tam nuda a označí tam i všechny své kamarádky…chápete, kam tím mířím, že ano? Všeho moc totiž škodí.

 

Antimainstreamky

 

Vše, co je populární a oblíbené je špatné. Vlastně by bylo neskutečně fajn, kdyby se zrušilo všechno, co má většina lidí ráda a zůstali tu jen ty věci, které má ráda jen určitá hrstka lidí. Alespoň takto jsem pochopila politiku lidí, kteří spoustu věcí zavrhují s tím, že je to "příliš mainstream". Dokonce i samotný Shakespeare! (?)

 

Tichá voda

 

O téhle holčině vlastně ani moc nevíte. Pokud je s vámi v jedné místnosti, tak jí ani nevěnujete příliš pozornosti, jelikož je zalezlá ve svém koutku a vystrašeně kouká na ostatní. A když se s ní snažíte navázat konverzaci, tak vám odpoví jen jedním slůvkem, anebo pro jistotu uteče. Taková holčina se vám nejčastěji pak vymluví, že je introvert a vlastně není možné po ní chtít, aby se s vámi normálně bavila. Často pak tento typ hraničí s…

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak na to, aby ti to s přítelem vydrželo? 
Velká vs malá prsa - kdo je na tom lépe?

 

Nafoukaná tichá voda

 

Tahle slečna se s vámi také nebude příliš bavit, ale ne proto, že se vás bojí nebo se vás stydí, ale protože jí za to nestojíte. ONA je přeci NĚKDO a VY rozhodně nejste hodni toho s ní vůbec navazovat nějaký kontakt. Pokud jí náhodou nějaký nebožák osloví, tak ho zchladí výrazy typu: "Vypadni! Ztrať se! To mluvíš jako se mnou, jo?" A pak se posadí k Facebooku a napíše statusek o tom, jak je hrozně osamělá.

 

Stalkerky

 

Holky, které milují nějaké zpěváky, zpěvačky nebo kapely. Neustále jezdí po jejich koncertech…vlastně to nezní zas tak strašidelně, že? Ovšem pozor, tyhle holky si totiž každý den přidávají na Facebook novou fotografii svých miláčků s kilometrovým odstavcem o tom, jak je vlastně hrozně miluje. Na jejich koncertech se nespokojí jen s fotografií a podpisem. Ony totiž chtějí do zákulisí a skamarádit se se svými oblíbenci. Ony s nimi chtějí trávit zbytek svého života, protože jen ony jsou ty největší fanynky. A když je daná celebritka odmítne nebo je ochranka vynese ven jako nežádoucí osobu? Tak pak všechny nahrané fotografie zmizí a všichni si můžou přečíst dvoukilometrový status o tom, jak moc se v daných osobnostech zklamaly. Ale to nevadí, protože si tyhle slečny vždycky vyhlídnou novou oběť.

 

Koule na noze

 

Slečny, které si najdou nového přítele a chtějí s ním trávit svůj veškerý čas. Něco jako Stalkerky, ale tyhle si vystačí s obyčejným klukem, kterého milují tak moc, že kdyby mohly, tak by s ním chodily i na záchod. Celé okolí ví o tom, že ona je ta nejzamilovanější osůbka na světě a že neexistuje lepšího kluka, než toho jejího. Když se pak s ní frajer rozejde, protože potřebuje také trochu prostoru, tak se z ní většinou stane...

 

Zhrzená chuděrka

 

Všude roztrubuje, jak jí daný kluk zničil život, zatímco ona mu dala veškerou svou lásku. Neustále ho atakuje zprávami, jak ho pořád miluje a jakou udělal hroznou chybu, že JÍ opustil. Aby pak vypadala silnější, tak na svůj FB neustále uploaduje statusy, jaká je to silná a vyrovnaná osoba, která už se plně smířila s tím, že jí frajer nechal. Ale co, na tomhle postavila kariéru i samotná Taylor Swift, tak je to asi v pořádku.4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •