Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Běž na vysokou, říkali. Je to sranda, říkali.

Typologie učitelů z mé vysoké

Škola
Škola
aktualizováno 19.04.2017, 00:00 | 19.04.2017, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Běž na vysokou, říkali. Je to sranda, říkali.

Během těch pěti semestrů, které jsem zatím absolvovala, jsem se setkala s celou řadou kantorů, někteří byli lepší, někteří zase o něco horší. A jelikož za půl roku pravděpodobně odstátnicuji a možná odputuji na jinou školu, (ale hlavně bych se měla učit a nechce se mi), rozhodla jsem se dneska některé ty učitele rozřadit do pár skupinek, podle toho, jací byli.

 

1. Chaotik


Takový kantor Chaotik vždy přišel na přednášku, deset minut zápasil s počítačem v aule, pak požádal některého ze studentů, aby skočili pro ajťáka, protože nefunguje mikrofón. Během čekání na pomoc se mu po zmáčknutí všech tlačítek na ovladači podařilo NĚJAK spustit projektor. Když technik konečně dorazil, vzal do ruky mikrofon, tlačítko vysunul z OFF na ON, a vztekle odešel pryč.

 

Během přednášky Chaotik zmateně lítal z jednoho konce prezentace na druhý, občas dokonce překlikával mezi třemi různými prezentacemi. Každou hodinu začínal někde úplně jinde, než předtím skončil, a některou látku (i přes naše protesty) vysvětloval i pětkrát. Účast na jeho přednáškách po pár týdnech byla tedy naprosto nulová, protože jsme zhodnotili jako výhodnější stáhnout si materiály z předchozích let. Tohoto trendu si Chaotik samozřejmě všiml, a začal běsnit, že nám dá takové testy, které nikdo z nás nebude mít šanci udělat, ale znáte to - nakonec jsme to všichni, až na výjimky, zvládli.

 

2. Tichá voda


Na první pohled velice milá dáma, taková na první pohled nenápadná, ale každou přednášku si s vámi povídala, vtipkovala, a byla to spíš vaše kámoška, než učitelka. Její hodiny byly vyloženě "pohoda jazz", všechno v klídku a pohodě.

 

Pak ale přišlo zkouškové období, a ta na první pohled milá paní najednou dala testy, které už tak moc milé nebyly. Měli jste pocit, že vše celkem umíte? Neumíte! Musíte totiž vše umět přesně tak, jak to ve svých materiálech má ona. Změníte jedno slovíčko? Špatně, nula bodů. Vše muselo být do písmene stejné, jak uváděla na přednáškách, jinak jsi neměla šanci zápočet splnit.
Jak se na první pohled vše zdálo ok, tak na předmětu téhle Tiché vody nakonec byla největší úmrtnost. Až jsme nakonec byli rádi, že jsme ten předmět zvládli, a už jí do konce studia neuvidíme.

 

3. Frajer


Frajer byl vždy poměrně přísný, o jeho cvičení a přednášky v místnosti ani nezašustil papírek. Hned v úvodní hodině nám na férovku řekl, že kdo nebude chodit, tak bude mít minimální šanci předmět splnit. Pro splnění si nadiktoval hromadu požadavků, takže jsme většinu semestru neřešili nic jiného než jeho úkoly.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Problém s učitelem? Hlavně v klidu!
Průšvih! Zabouchla jsem se do učitele
Tímhle učitele nerozčiluj!

 

Když však přišlo na lámání chleba, nikoho při zkoušce zbytečně nedusil, dokázal i poradit. V případě, že se nám jím vypsané termíny kryly s jinými, nedělalo mu problém je pozměnit, abychom tak měli všichni šanci využít všech tří pokusů. A když za ním někdo přišel na konzultace ohledně nevydařeného testu, vždy mu vše v klidu vysvětlil, ukázal chyby a doporučil mu, na co se příště zaměřit. A víš co? I přes poměrně velkou náročnost jsme to všichni zvládli v pohodě, a dokonce je u nás Frajer pořád dost v oblibě.

 

4. Kecal


Když nad tím teď tak přemýšlím, tak tenhle typ učitele je pravděpodobně nějakým příbuzným Tiché vody. Na jeho přednáškách to spíše vypadalo jako v nějakém debatním kroužku, kde se probírala témata od Padesáti odstínů šedi, po nejlepší zmrzlinu v Ústí nad Labem, nebo účinky chia semínek. Pak do systému nahrál veškeré prezentace, které se měly dosud probrat, a ze kterých se příští hodinu měl psát průběžný test, a humor všechny přešel. Pak už jsme jen seděli nad těmi prezentacemi a říkali: "A tohle jsme se jako učili, jo?" "A tohle jako taky, jo?"

 

Jak zpočátku byl Kecal mezi studenty poměrně oblíbený, tak nakonec jeho popularita klesla na bod mrazu. Neochotný, arogantní, konzultační hodiny absolutně nedodržoval. Možná proto nakonec jeho další kuzy navštěvují jen prváci, kteří brzy taky pochopili, že to žádný pan Úžasňák není.

 

5. Ježibaba


Tato dáma byla patrně velice ovlivněna svým menstruačním cyklem, který měla pravděpodobně 365 dní v roce. Už před její první hodinou jsme od studentů z vyšších ročníků byli varováni, ať si z jejích nálad nic neděláme. A ať se připravíme na to, že si vždycky v každé skupině najde jednu oběť, která se jí z nějakého neznámého důvodu nelíbí, a té pak ničí život.

 

Bohužel, tou obětí jsem se tenkrát stala já. Mohla jsem mít sebelépe připravenou aktualitu k tématu, mohla jsem perfektně odpovídat na její otázky, ale stejně mi nakonec dala 0 bodů, protože NĚCO. Aktivitu jsem u ní měla nulovou, protože ačkoliv jsem byla vždy na hodinu připravená, hlásila se, tak mě absolutně přehlížela. Kvůli téhle ženské jsem měla chuť skončit se studiem, protože jsem na její výlevy pak už prostě neměla.

 

Ale stal se zázrak - jednu hodinu se do třídy zeptala, zda někdo má domácí úkol z minulého týdne. Samozřejmě jsem se tenkrát přihlásila, jako jediná, ale zase dělala, jako že nic. Tak už jsem se opravdu namíchla, po hodině za ní šla s tím, že ten úkol jsem tedy opravdu vypracovala, a jestli by byla tak hodná a zkontrolovala mi ho, protože byl docela náročný. V ten den se poprvé na mě usmála a poprvé se mnou mluvila jako s člověkem, ne kusem hadru. A od té doby se ke mně chovala jako Frajerka. Jo, možná jsem si měla dupnout už trochu dříve.


A tím bych možná své dnešní povídání ukončila - musím se přece učit, jak jsem říkala už v úvodu článku. Budu ale moc ráda, když mi do komentářů napíšeš tvůj názor na tento článek a taky ty nejbizárnější typy učitelů, se kterými ses doposud setkala ty.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •