Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dámy, ruku na srdce: kdy vám chlap naposledy podržel dveře, když jste někam vcházely; kdy vám pomohl z kabátu nebo vám odsunul židli, nebo kdy vám nabídl svojí bundu, když vám bylo chladno?

Vyhubily jsme snad všechny gentlemany?

Vyhubily jsme snad všechny gentlemany?
zdroj: Thinkstockphotos Vyhubily jsme snad všechny gentlemany?
aktualizováno 04.07.2014, 00:00 | 04.07.2014, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Dámy, ruku na srdce: kdy vám chlap naposledy podržel dveře, když jste někam vcházely; kdy vám pomohl z kabátu nebo vám odsunul židli, nebo kdy vám nabídl svojí bundu, když vám bylo chladno?

Některé z nás patří mezi ty šťastné, kdy mají doma opravdu někoho, kdo se nechová jako vidlák z Vidlákova a má tušení, jak se v určitých situacích chovat. Některé bohužel patří mezi ty, které několikrát málem přišly o obličej, když na ně jejich společník pustil dveře a šel suverénně dál; nechal je jít po straně chodníku, kde to byla samá louže, keř a psí exkrement a další a další případy, na které si dámy a děvčata všeho věku pak stěžují u svých kamarádek. Existují v dnešní "moderní" době ještě gentlemani?

 

Pokud ne, musíme uznat fakt, že si za to můžeme vlastně i my samy. Neustále vykřikujeme, jak za sebe budeme platit útratu v restauraci; že si dveře dokážeme podržet samy… zkrátka, že jsme samostatné a dospělé ženy, ale na druhou stranu, když pak jdeme s klukem do kina a on z finanční tísně nás požádá, abychom si zaplatily svůj lístek, tak ho považujeme za idiota. Jestli jsme v něčem dost komplikované, tak právě v tomhle ohledu - protiřečení. Jak má pak ten, s prominutím, nebožáček vědět, co od něj vlastně chceme, když obojí odsoudíme?

 

Další věcí je fakt, že si dost často nedáváme pozor na pusu a pak vypouštíme do světa fakta, která nám pak mohou dost zavařit. Příkladem je, již jednou zmíněná, květina. Pro ty nepravidelné čtenáře řeknu celou historku ještě jednou, ale dost zkráceně: Zkrátka jsem jednoho dne u pokladny v supermarketu prohlásila na adresu pána, který stál o pár pokladen dál, že určitě kupuje kytku manželce jen proto, že něco provedl. Když si tohle můj přítel tehdy vyslechl, musel si automaticky zafixovat poučku: "Nekupovat květiny jen tak". A takhle to funguje i v případě již zmiňovaného placení ("Ženská, která za sebe nechá platit je akorát neuvěřitelná socka") nebo držení dveří ("Proč mi držíš dveře, proboha, není mi snad pět!"). Takže pozor na jazyk!

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
RECENZE: Nancy gideon – krvavý měsíc
Udrž si přátelství
Nedovol, aby tě pot vyřadil ze hry!

 

Na druhou stranu, abych k nám nebyla zas tak moc kritická, myslím si, že by naši partneři nebo i klidně jen kamarádi občas mohli sami zmapovat situaci a podle ní se nějak vhodně zachovat. Takový krásný příklad je, když se táhnete s obrovským kufrem, na zádech batoh a vedle vás jde kluk s rukama v kapsách a ani se vás nezeptá: "Nepotřebuješ s tím pomoct?" nebo rovnou vám ten kufr nesebere a nepomůže. Prostě vás s tím vaším nákladem nechá táhnout se až do cíle a pak vám ještě vyčte, že vám cesta z bodu A do bodu B trvala o 5 minut déle než obvykle. Nebo si postěžujete na to, že je vám venku chladno a dočkáte se ještě chladnější odpovědi: "Hm, ses měla víc oblíknout." Kam zmizelo to romantické gesto, kdy by vám ten dotyčný podal svoji bundu a i s vědomím, že je mu brutální zima a tím pádem bude týden marod, vás nechá, abyste si ji nechaly?

 

Ale takováhle gesta se už zkrátka dneska moc nenosí. A jedním z důvodů je i ten, že nabídnout holce svoji bundu nebo jí podržet dveře dneska prostě není cool. Vždyť určitě moc dobře víme, jak je pro spoustu kluků ponižující, když jim holka před jeho kamarády řekne "Miláčku" (paka ty kluci), tak jak by pak nedejbože vypadali, kdyby nám třeba jen tak přinesli kytku? Pak se diví, že my, osoby něžnějšího pohlaví, slintáme nad historkou, jak naši kamarádku tlačily nové boty a tak jí přítel z nouze půjčil svoje a šel přes celé město až k ní domů bos.

 

Takže pokud chceme mezi sebou ještě gentlemany, musíme se nad sebou zamyslet jak my, holky, tak i vy, pánové. Nebude hned svět krásnější?6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •