Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Setkávám se s tímto názorem téměř denně, dokonce pomalu častěji než s tvrzením, že žena patří do kuchyně a chlap je pánem tvorstva (tomuto tématu se budu také věnovat, ale někdy příště).

Vyhýbáme se záměrně hodným klukům?

Vyhýbáme se záměrně hodným klukům?
zdroj: Thinkstockphotos Vyhýbáme se záměrně hodným klukům?
aktualizováno 16.06.2014, 00:00 | 16.06.2014, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Setkávám se s tímto názorem téměř denně, dokonce pomalu častěji než s tvrzením, že žena patří do kuchyně a chlap je pánem tvorstva (tomuto tématu se budu také věnovat, ale někdy příště).

Hodní kluci nemají šanci si najít holku, protože holky chtějí jenom samé hajzly. Promiňte mi ten vulgarismus, ale prostě to tak je. Teď ovšem stojí za to zeptat se, zda tomu tak doopravdy je.

 

Ráda bych se na začátek zeptala opačného pohlaví, zda náhodou i oni sami nedávají přednost mrchám než holce, která by je měla opravdu ráda a udělala by pro ně cokoliv. Myslím, že k hodné holce se tak nějak hlásíte jen v okamžiku, kdy začínáte cítit, že se potřebujete usadit a je vám jasný, že to nebude s někým, kdo vám dělá naschvály a neskutečně s vámi zametá. Že chcete strávit života s někým, kdo vás respektuje, má vás rád i s vašimi nedostatky, a bude si vás vážit až do samého konce. Nemyslete si, že ani my nechceme, abychom pro vás byly i ráno, rozcuchané, nenamalované a rozespalé, ty nejkrásnější; abychom měli někoho, komu se můžeme v těžkých chvílích vybrečet na rameno a nebylo nám vyčteno, že máte tím pádem na tričku trochu řasenky. Ale na tohle všechno si musíme přijít časem.


Sama si tak nějak vzpomínám na to, jak jsem se seznámila s klukem, který byl neuvěřitelně hodný a pozorný, ale přesto jsem mu později musela naznačit, že dohromady by to asi neklapalo. Proč? Za jedno jsem byla v té době po docela hnusném rozchodu a za druhé - neměl u mě žádný respekt. Byť nejsem žádná mrcha, tak nějak jsem tušila, že bych ho časem asi začala pořádně zneužívat, přesně jako v té pohádce: V lednu jahody a fialky... A myslím, že bychom pak ze sebe vzájemně byli akorát hrozně zklamaní. Respekt je také docela potřebný, pokud chceme nějaký ten vztah. Sice to taky nesl pak hrozně špatně, ale časem sám uznal, že by nám to opravdu neklapalo.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Vztah s cizincem - ano či ne?
Opravdu je tak špatné mít vlastní názor?


A o to jde i v tomto případě - zvážit priority obou dvou a pak se zamyslet nad tím, jestli by takové spojení opravdu fungovalo. Nesmíme ale myslet hned na toho, že toho druhého nějak změníme. Pokud jdeme "na věc" s myšlenkou, že ho změníme, tak to nikdy neklapne, ale přesto se do takových experimentů spousta lidí pouští. Pak vznikají právě tyto obrovské problémy, že se holky dávají dohromady s takovými idioty, kteří jsou na ně sice chvíli jako med, ale časem začnou ukazovat svoji pravou tvář, začnou být na ně nepříjemní, otáčet se okatě za každou kostí, která jde kolem nebo dokonce jim začnou diktovat, do čeho se mají a nemají oblékat, jak by měly zhubnout a holky co? Běží a udělají to. Proč? Protože jsme krávy, řekněme si to na rovinu. Pak by ovšem stálo za to zamyslet se nad tím, kdo koho vlastně doopravdy změnil.


Proto bych chtěla vzkázat všem hodným lidem na této planetě - vydržte, na každého jednou přijde ten pravý "čas". Možná hold budete nějakou dobu sami nebo prožijete pár špatných vztahů, než najdete svoji spřízněnou duši. Ale o tom to hold také je - prožít si to špatné, abychom pak věděli, co vlastně opravdu chceme. A proto se asi nejprve dáváme dohromady s totálními blbečky, kteří sice dobře vypadají, ale po citové stránce jsou naprostí tragédi. Hold je někdo moudrý hned (nebo má prostě štěstí) a hned napoprvé si najde toho pravého a někdo hold musí hledat a čekat. Nikdo není zkrátka dokonalý.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •