Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Představui ti zábavné knížky jak pro holky, tak i pro kluky.

Knížky, u kterých se určitě nebudeš nudit

Kniha
zdroj: Thinkstockphotos Kniha
aktualizováno 28.12.2012, 00:00 | 28.12.2012, 00:00 | Andrea/Krasna.cz

Představui ti zábavné knížky jak pro holky, tak i pro kluky.

Máš ráda zábavné holčičí knížky a ráda se zasměješ? Tak ti doporučuji přečíst si knížku Jak přežít (téměř) cokoli!, která obsahuje "stylové“ rady, tipy a doporučení od A do Z. Napsala ji Lottie Stride a ilustrovala Daniela Geremia.

O čem je?
Počítej s tím, že celá knížka neobsahuje opravdu žádnou zápletku, ani příběh. Určitě ale nebudeš vůbec zklamaná, protože každá rada a tip obsahuje alespoň krátký komiks, takže tě čtení rozhodně nebude nudit. V knize se objevují například rady, jak zvládat písemky, jak uspořádat večírek, jak změnit "ne“ na "ano“, jak přežít útok Zombie a další. Velmi zábavná knížka plná vtipných ilustrací, u které se zaručeně zasměješ.

 

Kniha - 3
Zábavné čtení pro holky (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Pro jakou cílovou skupinu je psaná?
Je to spíše teenagerská knížka, takže ji doporučují holkám tak od 12 let. Není vůbec náročná na čtení, takže je fajn i pro ty, co moc nečtou (začátečníky).

Můj názor a hodnocení
Na knize se mi velmi líbila přehlednost, velmi dobře se mi četla a nejvíce mě asi zaujaly vtipné hlášky a taky zábavné, barevné ilustrace. Nepřestala mě vůbec nudit jako některé jiné knížky, jelikož to není žádná tlustá "bichle“. Musím říct, že na ni nemám žádné negativní názory.

 

Kniha
U každé rady je krátký komiksový příběh. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Když to všechno shrnu, je to zkrátka a jednoduše knížka pro puberťačky! :-)

Počet stran:
68
Nakladatelství: Buster Books
Rok vydání: 2012
Moje hodnocení: 9/10

PŘEČTI SI TAKÉ:
I upíři mají city
Trocha tajemna ke čtení

Můžeš si taky přečíst, nebo to dát třeba bráchovi:

Pro kluky: Jak přežít (téměř) cokoli!

nebo

Hafani 001 - Supermozky v ohrožení
Autor:
Thomas C. Brezina
Ilustrace: Silvestro Nicolaci a Adrianna Rea

Kniha je pro kluky, kteří mají rádi zábavné, hádankové, vtipné a dobrodružné knížky.

O čem je?
Kniha je o dalším příběhu čtyř kamarádů: Robbim a Maxu Amselových, Vilibaldu Sommerovi a Jian-Dongu Leeovi, tajných agentech nazývajících se "HAFANI 001“. Sotva zvládli první případ, už pro ně velitel Popcorn má další: Mimozemšťani, kteří vysávají energii z lidských mozků, chtějí zaútočit během celosvětové soutěže mimořádně nadaných žáků. A tým kluků tomu musí tomu zabránit!

 

Kniha - 4
Knížka pro menší děti (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Pro jakou cílovou skupinu je psaná?
Tato je naopak spíše pro kluky a děti už od 8 let. Obsahuje více kapitol, ale za to kratších, takže se taky velmi dobře čte. Obsahuje spousty kreseb, které doplňují text a pomáhají jej správně pochopit :-)

Můj názor a hodnocení
Jelikož jsem dívka, tak mě tato knížka nezaujala tolik, jako by zaujala kluka. Taky jsem poměrně starší než pro jakou věkovou skupinu je určena, takže příběh o mimozemšťanech mě zrovna moc nebavil. Nicméně ji určitě můžeš koupit jako narozeninový dárek mladšímu surozenci, který se ucí číst. Kniha totiž má větší písmo, takže se dobře a rychle čte. Nejvíce se mi líbily opět kresby a taky hádanky, na které naleznete odpovědi na konci knížky.

Něco o autorovi
Thomas C. Brezina se narodil 30. ledna 1963 ve znamení Vodnáře. Svůj první příběh napsal už v osmi letech. V roce 1990 pak vyšla jeho kniha Záhada sněžné příšery. Od té doby publikoval více než 400 knih.

Počet stran: 138
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2012
Moje hodnocení: 2/10
 9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •