Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná si říkáte, že se vám právě naskytuje příležitost si přečíst článek, kde se opět budu zmiňovat o tom, jak je vlastně vesmír užitečný a že mnoho lidí netuší, že mají všechno k dispozici.

Věřit znamená dosáhnout svého cíle

aktualizováno 15.04.2012, 00:00 | 15.04.2012, 00:00 | AnetNelly/Krasna.cz

Možná si říkáte, že se vám právě naskytuje příležitost si přečíst článek, kde se opět budu zmiňovat o tom, jak je vlastně vesmír užitečný a že mnoho lidí netuší, že mají všechno k dispozici.

Ovšem je také důležité umět pracovat s vlasní myslí a všechny ty krásné, chtěné věci si jednoduše objednat. No, téhle tématice už jsem se kdysi věnovala v jednom z článků, tentokrát mě však zaujalo něco jiného.

Asi to všechny znáte, že každá holka je jiná a ne každá hoví čtení. Když jsem byla mladá, hltala jsem jednu knížku za druhou a dokonce jsem si dala předsevzetí, že přečtu celou knihovnu, i kdyby mě ty knihy měly nudit. S postupem času si ale uvědomuji, že je důležité si vybrat takovou, ve které vlastně poznávám kus sebe, respektive takovou, ve které vidím něco víc.

A jelikož je můj život v poslední době docela chaotický a nezbývá mi moc volného času, moc nečtu. A když už, tak knihu, která stojí za to. A právě nedávno jsem takhle trávila své odpoledne čtením knihy, která vyšla počátkem roku 2012.

Přiznejme si, že ne všechny knihy v dnešní době jsou vydařené a ne všichni autoři se dokáží trefit do vkusu miliardy lidí. I já osobně mám vysoké nároky, a tak když jsem sáhla po na první pohled "teen" knize, neměla jsem moc vysoká očekávání. Kniha mne ale překvapila. A možná by bylo dobré říci, o jakou knihu jde.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Tři knihy, které byste měli mít
Čtečky, nebo knihy? A bude vůbec něco?

Jak už jsem zmínila, nemám moc času na čtení, a když už se do něčeho pustím, tak možná proto, že je její obsah natolik zábavný a dokážu se nad ní zamýšlet. Kniha, která byla mým společníkem v posledních týdnech, nese název Nikdy nepřestávej věřit a musím říct, že mě doslova šokoval fakt, že knihu napsala stejně stará slečna. Její jméno je Barbora Tuzarová, a bohužel i po hledání na internetu mě mrzelo, že jsem o autorce nenašla víc, než bylo psáno na knize.

Barbora, krásná blondýnka a také autorka knihy mě příjemně přesvědčila o tom, že i za pouhých 19 let se toho dá hodně stihnout a hodně prožít. Nevím, jestli máte občas stejné pocity, když čtete nějakou knihu, ale mě osobně zaujalo to, že jsem v knize viděla mnoho zkušeností a zážitků, které zřejmě sama autorka prožila.Možná valnou většinu z vás by zajímalo, o čem kniha vlastně je, protože se nemá soudit podle obalu, který není nijak zvlášť ohromující - takový klasicky barevný. Jenže jak se říká, i když se něco navenek nezdá zajímavé, uvnitř se skrývá mnohé, a to byla sakra pravda. Když jsem začala knihu číst, asi nejvíc mě poutal fakt, jak je vlastně úžasné stvořit knihu v 19 letech - báječné. Na jednu stranu jsem čekala nudný příběh pro 10leté holky, ale zmýlila jsem se. A abyste věděli, co si vlastně autorka zamanula, pár věcí vám prozradím. Ovšem nechtěla bych zasahovat ani do děje samotného a ani do všech překvapení, protože ty jsou na té knize právě nejkrásnější.

Příběh je vlastně o sedmnáctileté slečně jménem Samanta, která je, jako v dnešní době hodně dívek, obklopena řadou problémů. Její největší vášní je v současnosti basketbal, se kterým přichází mnoho výher, ale i proher, a to nejen sportovních, ale i životních. A jak to tak bývá, občas se některé
naše sny rozplynou a my musíme čelit novému životnímu stylu. Tomu se musela přizpůsobit i Samanta, která musela s basketem ze zdravotních důvodů skončit. A když něco končí, něco nového začíná.

V jejím případě je to modeling, který i v dnešní době láka mnoho dívek. Samanta nyní stojí před životním rozhodnutím, zda se vydat na nelehkou dráhu úspěšné modelky, nebo se opět vrátit k milovanému basketbalu. A nebyl by to holčíčí příběh, kdyby se do něj nevmísila touha lásky. Víc vám ale prozradit nehodlám, takže pokud chcete vědět, jak tohle všechno dopadne, musíte si knížku půjčit, nebo pořídit.

Knížku Nikdy nepřestávej věřit jsem také začala číst z toho důvodu, že byla vydána nakladatelstvím COOBOO a edicí No Boyzzz! Proč? Už jednou jsem měla tu možnost číst z této edice knihu Bezchybná, která byla taktéž výborná. Takže nevíte-li jak naložit s nudnými odpoledny, začtěte se do knížek, protože čtení někdy dokáže být opravdu zábavné.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •