Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čištění pleti patří mezi základní péči o pleť. Jsi si jistá, že o svou pleť pečuješ správně?

Čistím, čistíš, čistíme!

Čištění pleti
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Čištění pleti
aktualizováno 21.05.2012, 00:00 | 21.05.2012, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Čištění pleti patří mezi základní péči o pleť. Jsi si jistá, že o svou pleť pečuješ správně?

Proč vůbec pleť čistit?

 

Jak už jsem zmínila, čištění patří mezi základy. Pokud pleť nevyčistíme, nemáme šanci dostat do ní přípravky pro její lepší vzhled. Tudíž i kdybychom koupili sebedražší krémy, i tak by nám byly na nic, protože se do pleti skrz ucpané póry nedostanou. Některé dívky si stále myslí, že svoji pleť mohou čistit pouze vodou a mýdlem. Je to ale zásadně špatně. Tento postup si mohly dovolit naše babičky. Na dnešním trhu najdeme nespočetně mnoho přípravků pro čištění pleti, takže si stačí jen vybrat a vyzkoušet ten, který se nám bude zamlouvat nejvíce.

 

Záleží při odličování na typu naší pleti?

 

Určitě bychom se měli řídit typem naší pleti. Na přípravku je vždy napsáno, pro jakou pleť se daný výrobek hodí nebo nehodí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak opticky zvětšit oči?

Kolik šatů vlastně žena potřebuje?

 

Jak postupovat při správném odlíčení?

 

Samotné odlíčení má dvě fáze. V první fázi používáme mastný přípravek, nejčastěji se jedná o pleťové mléko nebo odličovací emulzi. Tím sejmeme veškeré nečistoty i zbytky líčidel. Ve druhé fázi vše dočistíme pleťovou vodou nebo tonikem, který obsahuje malé množství alkoholu a je vhodný na mastnou a problematickou pleť. Takto většinou postupujeme při večerním odličování. Ranní čištění pleti je jednodušší. Většinou stačí pleť vyčistit pleťovou čistící vodou nebo tonikem, kterým se sejme hlavně pot, který se během noci na obličeji vytvořil. Ráno se mléko nepoužívá z toho důvodu, aby se nenarušil přírodní kožní film, který se přes noc vytvořil a je naprosto dokonalý.

 

Po čištění bychom měli pleť natřít krémem. Je nutné mít krémy dva, denní a noční?

 

Mít krémy rozdělené na denní a noční je určitě lepší. V kosmetice se běžně užívá, že denní krém je pro zdraví a noční pro krásu. Denní krém je téměř nezbytný, protože pleť chrání před nepříznivými vlivy ovzduší, jako je například studený vítr nebo mráz. Nočním krémem pleť regenerujeme.

 

Čištění pleti
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Já pro čištění pleti používám výrobky od AVONu z řady Cleraskin. Zamlouvají se mi také slupovací masky od firmy Oriflame, nebo pleťový peeling od Clearn&Clean.S těmito produkty jsem velmi spokojená a mohu vám je jen doporučit.
Čištění pleti nám každý den zabere jen několik minut a to za krásnou pokožku přeci stojí, nemyslíte?
 6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •