Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sice už jsem měla po termínu, ale po poslední kontrole mi doktorka řekla, že na porod to nevypadá. Ve čtvrtek to nevypadalo a v pátek ve 2 v noci mi praskla voda. A pak se ze mě, po 24h čekání na porodním sále, stala ve 4:29 ráno máma maličkého st...

Dítě...událost, která vám změní život

Maminka a miminko
zdroj: Thinkstockphotos Maminka a miminko
aktualizováno 08.04.2017, 12:00 | 08.04.2017, 13:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Sice už jsem měla po termínu, ale po poslední kontrole mi doktorka řekla, že na porod to nevypadá. Ve čtvrtek to nevypadalo a v pátek ve 2 v noci mi praskla voda. A pak se ze mě, po 24h čekání na porodním sále, stala ve 4:29 ráno máma maličkého stvořeníčka, naší Magdalénky.

Když se na to dívám zpětně, je až neuvěřitelné, jak se vám změní priority, jak se na spoustu věcí začnete dívat úplně jinak a to, co pro vás bylo důležité, je teď najednou naprostá banalita.

Porod
(Foto: Archiv blogerky)


Rozepsat se, nebo si jen vzpomenout na porod samotný, je pro mě i teď hodně těžké. Rozhodně neprobíhal hladce. Proto nejsem ta správná osoba, od které byste chtěly slyšet, jak moc to bolí, jak to probíhá apod. Nijak jsem se na něj nepřipravovala a nejsem si jistá, jestli to nějak jde. Prostě jsem to brala jako nevyhnutelnou věc, která se musí stát, pokud se mi má změnit život o 360° a přinést do něj nepopsatelný nával štěstí. Na druhou stranu nechci vystrašit nastávající maminky.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Pro budoucí maminky: Porod
Zakončení těhotenského deníku: Můj porod
Když se začnou ptát: Proč ještě nemáš dítě?

U mě byla největší potíž v tom, že mám problémy s krvácením. Nikdy nejde dobře zastavit, takže po porodu jsem spíš primáře viděla jako řezníka v krvavé zástěře, který se snaží co nejlépe a nejrychleji zašít poranění. Na vnímání nějaké bolesti, tahání, nebo čehokoliv dalšího mi už nezbývaly síly, takže jsem jen ležela, bílá jak stěna a s prasknutou žilkou v oku a modlila se, aby to už bylo za mnou. Všechno to trápení mi vynahradil okamžik, kdy jsem malou dostala do rukou. Ten pocit nejde nijak popsat, to se prostě musí zažít. Nehorázná vlna lásky, úlevy, štěstí, dojetí a všeho dalšího.
 

Momentálně to jsou 4 dny po porodu. Já se dávám fyzicky i psychicky do kupy a z nabraných kil mi zůstalo pouze jedno, bříško hezky mizí a já brečím i nad košem s prádlem, když skládám ponožky a z každého úsměvu maličké jsem naměkko (blbý hormony..).
 

Tohle je ta nejkrásnější věc, která se vám v životě může stát!
 0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •