Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chceš se pyšnit dokonalými vlnami? Poradím ti, jak na ně!

Jak na dokonalé vlny?

Lokny
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Lokny
aktualizováno 30.05.2012, 00:00 | 30.05.2012, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Chceš se pyšnit dokonalými vlnami? Poradím ti, jak na ně!

I když jsem majitelkou dlouhých vlasů, musím říct, že vymýšlení různých vlasových kreací mě moc nebaví. Většinou nechávám vlasy volně rozpuštěné, nebo je stáhnu do culíku, ale jedno nedělní odpoledne jsem se rozhodla pro změnu. Řekla jsem si, že si vlasy natočím. A tak jsem i udělala.

K dosažení vzhledu ovečky mi pomohla moje nová kulma, kterou jsem dostala na Vánoce. Kdybych si měla točit vlasy častěji, tak už jedině s kulmou. Po vyzkoušení x druhů natáček, kdy jsem si vždy po sundávání jen zbytečně vytrhávala vlasy a výsledek stál stejně za nic, jsem na ně zanevřela.

Teď už ale k samotným loknám. Tuto metodu natáčení vlasů mám od své kadeřnice a zároveň naší dlouhodobé rodinné známé. Možná ji mnozí z vás znáte, já jsem se o ní rozhodla napsat, protože se mi naprosto osvědčila a výsledek vypadá skvěle. Jak tedy při natáčení postupovat?

Důležitá je ochrana

Jistě si uvědomuješ, že kulmováním dostávají tvé vlasy zabrat. Bylo by proto dobré je před samotným kulmováním ochránit nějakou vlasovou emulzí, či sprejem určeným pro žehlení nebo kulmování vlasů. 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nejkrásnější účesy z kudrnatých vlasů
Objev báječné potraviny pro krásné vlasy

Samotné kulmování
Pokud se chceš pyšnit loknami jako od kadeřníka, určitě by sis na nich měla dát záležet a natáčení neuspěchat. Pamatuj si, čím menší, tím lepší. Já si vlasy rozdělím na dvě části (spodní a horní).

Horní část vlasů připevni na hlavě skřipcem a můžeš se pustit do kulmování. Vezmi si první pramen, kterým obtočíš nahřívanou část kulmy. Když je pramen obmotaný, stiskni ho “pacičkou“ na kulmě, díky které docílíš toho, že se nám vlasy hezky přitisknou na kulmu a prohřejí se. Pokud se ti pramen od konce odmotává, můžeš ho opatrně u kulmy přidržet. Takto
postupuj s každým jednotlivým pramenem.

Lokny
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Pokud máš vlasy hodně dlouhé a natáčíš je po větších pramenech, může se stát, že se ti na kulmu všechny najednou nevejdou. Můžeš tedy pramen nakulmovat dvakrát. Nejdříve nakulmuj část pramene od kořínků do půlky vlasů a poté
zbytek. Výsledkem by měly být krásné lokny.

Lak pro fixaci
Aby ti lokny dlouho vydržely, určitě je přestříkej lakem. Ale pozor! Nepřežeň to.

Doufám, že po tomto postupu kulmování budeš s loknami stejně tak spokojená jako já.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •