Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hodně slečen mi psalo, jestli bych jim neporadila ohledně péče o nehty. Moc ráda!

Jak pečuji o své nehty?

sally hansen
zdroj: Archiv blogerky sally hansen
aktualizováno 09.02.2018, 00:00 | 09.02.2018, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Hodně slečen mi psalo, jestli bych jim neporadila ohledně péče o nehty. Moc ráda!

Ještě hned na okraj napíšu, že sama mám momentálně nehty GELOVÉ, takže aby někdo nepřišel s tím, jakou tu provádím osvětu, co se přírodních nehtů týče a sama je nenosím.. Rozumíme si, ju? V zimě jsou moje nehty i ruce celkově v hrozném stavu. Jsou věčně suché, extrémně suché, mnohdy i popraskané do krve, a tak mi ani nehty příliš dlouho nevydrží. Hodně se lámou a to klidně v polovině celé plochy nehtu, takže nic příjemnýho. No a ty gelovky jsou pro mě jakousi ochranou a nejlepším řešením, jak tohle období přečkat.


Hodně se mě slečny ptaly na stav nehtů po sundání gelovek. Zkušenosti, které mi psaly, slýchám ve studiu snad pořád:

 

- nehty jsou tenké jako papír
- lámou se
- lůžko může i bolet

 

A proč? Protože nehet je při modeláži hodně opilovaný. Takovou neplechu ti hodně často udělají Vietnamci, pokud se rozhodneš k nim zajít na nehtíky, protože pro úsporu času ti i přírodní nehet brousí bruskou, ve které nemají cit a je jim úplně jedno, jestli tě to bolí, nebo ne. Když se náhodou ozveš, nebo kvůli pálení nehtu ucukneš, ještě se na tebe škaredě podívají. Jo, modeláž je určitý zásah do nehtu, ale z vlastní zkušenosti vím, že nehet se dá řádně připravit pro gel i bez toho, abys měla propilované svoje nehty.

 

Pokud se pro sundání gelových nehtů rozhodneš, určitě gel nervi násilím. Nejlepší cesta je materiál odpilovat. Když zajdeš do studia, kde ti nehty dělali, neměl by to být problém. Vím ale, že když šla kamarádka právě k Vietnamcům, aby jí to sundali, tak jí řekli jen "toto nedělám". Ale abych se už konečně dostala k té péči...

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Máš lámavé a třepící se nehty? Víme, jakou péči zvolit
Jak se starat o nehty
Zbavila ses gelovek? Pak to chce péči!

 

Určitě je dobré mít doma nějaké laky na nehty obsahující vápník a látky, které ti nehet zpevní. Já na každé nehty, ze kterých jsem sundávala gel, dávám STRENGHT zpevňující lak na nehty od Sally Hansen. Lak nehty zpevní a propůjčí jim zdravý lesk. Nebojím se aplikovat dvě vrstvy.

 

Co bych ti taky doporučila, je MOISTURE REHAB intenzivní péči pro zničené a dehydrované nehty a nehtovou kůžičku. Jedná se o jakýsi gelík, který naneseš na nehty štětečkem a gel vetřeš do nehtu a jeho okolí. Doporučuje se používat na noc, aby všechny ty pomocné látky mohly splnit svoji službu.

 

Určitě bych nezapomínala na pravidelné mazání rukou, můžeš zobat nějaké doplňky stravy, které podporují růst nehtů (a kolikrát i vlasů) a své dělá i strava. Když už se rozhodnu pro nalakování, tak sahám jedině po lacích Miracle gel, také od Sally Hansen (kupuji jedině na Notino.cz) Přiznám se, že jiné laky ani příliš nevyhledávám. Tady u těch se mi líbí ten výsledný efekt, který ti propůjčuje vzhled gelovek a pracuji s nimi i u sebe ve studiu. Laky jiných značek, převážně tedy třpytivé, efektové apod. používám už jen na ozvláštnění nebo zdobení.

 

Víc pro své nehty nedělám. Určitě mi napiš, jaké nehtíky preferuješ ty nebo jak celkově tvé ruce snáší zimu.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •