Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Připadají ti tvé vlasy bez lesku a nechceš utrácet vysoké částky za výrobky, po kterých by se měly tvé vlasy lesknout? Mám pro tebe několik tipů, jak můžeš lesk svým vlasům dodat sama, a to v pohodlí domova.

Jak vlasům snadno a rychle dodat lesk?

Lesklé vlasy
zdroj: Angel-ina*/Krasna.cz Lesklé vlasy
aktualizováno 04.04.2013, 02:21 | 04.04.2013, 02:11 | Angel-ina*/Krasna.cz

Připadají ti tvé vlasy bez lesku a nechceš utrácet vysoké částky za výrobky, po kterých by se měly tvé vlasy lesknout? Mám pro tebe několik tipů, jak můžeš lesk svým vlasům dodat sama, a to v pohodlí domova.

Důvodů, proč se tvé vlasy nelesknou, může být hned několik. Mezi ty nejčastější patří použití velkého množství šamponu, který pak z vlasů nedostaneš při oplachování všechen. Díky tomu jsou tvé vlasy po uschnutí matné a bez života. Pokud chceš mít vlasy krásně lesklé, vybírej si takové šampony, které obsahují například aloe vera, kokosové mléko, pantenol, vitamin E nebo lehké rostlinné oleje, především ten olivový. Tím by si svým vlasům měla poskytnout první pomoc pro získání lesku.

Důležité je také to, abys po umytí vlasy co nejméně namáhala. Mokré vlasy jsou totiž velmi choulostivé. Při sušení dbej na to, aby si vlasy ručníkem nedrhla příliš tvrdě, ale jen z nich lehce osuš vodu a jemně je prosuš. K pročesávání po umytí používej vždy hrubý hřeben, nikdy kartáč. Tím si jen vlasy narušíš a spoustu si jich zbytečně vytrháš. Vlasy můžeš nechat proschnout na vzduchu, nebo použij fén. Ten by však neměl být nastaven na příliš vysokou teplotu. Horko vlasy opotřebovává, a kvůli němu jsou také o dost matnější.
Pokud zrovna nevěříš vlasovým přípravkům pro získání lesku, můžeš si několik emulzí vyrobit snadno a rychle a to vše v pohodlí domova.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Chybí tvým vlasům objem a lesk? Bacha na fénování a žehlení
Mista radí: Co se zničenými vlasy?

Jak si doma připravit emulzi, která tvé vlasy nejen vyživí, ale možná i trochu zesvětlí, si můžeš přečíst v mém předchozím článku: Přírodní odbarvovač vlasů a zábal v jednom.

Vaječná emulze
Připrav si: 2 vejce, 2 polévkové lžíce olivového oleje (množství oleje závisí na délce vlasů)
Vejce s olejem dej do misky, vytvoř z obou surovin a vmasíruj do vlasů. Emulzi nech působit 20 minut a poté důkladně opláchni. K omývání emulze použij malé množství šamponu, aby si se pořádně zbavila mastnoty z oleje.

Citronový nálev
Připrav si:
půlku citronu, půl litru vlažné vody
Citronovou šťávu vymačkej do misky nebo džbánu a vzniklým nálevem si vlasy opláchni. Nech 20 minut působit a potom vlasy opláchni pouhou vodou. Tato emulze je výborná pro mastné vlasy, ale také má zesvětlující účinek.

Kokosová emulze
Připrav si:
jednu lžíci kokosového oleje, tři polévkové lžíce smetany
Vzniklou emulzi z oleje a smetany zapracuj do vlasů, nech 30 minut působit (pro lepší účinek je dobré zabalit vlasy do ručníku). Poté je důkladně opláchni. Kokosový olej je výborný na rozřepené a barvením vyčerpané vlasy.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •