Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přináším ti několik užitečných rad a tipů, jak mít dokonalé obočí.

Co všechno by tě mělo zajímat při úpravě obočí

Úprava obočí - 3
zdroj: Angel-ina*/Krasna.cz Úprava obočí - 3
aktualizováno 14.11.2012, 02:15 | 14.11.2012, 11:50 | Angel-ina*/Krasna.cz

Přináším ti několik užitečných rad a tipů, jak mít dokonalé obočí.

Možná si to ani neuvědomuješ, ale obočí dává tvému obličeji jakýsi tvar a sílu, rámuje oči a právě z toho důvodu by mělo být hezky upravené. Na to se běžně používá pinzeta, vosk, nůžtičky nebo speciální hřebínek. Stejně tak obočí můžeme poupravit
pomocí tužky nebo stínu.

Jsou to právě tužky a stíny, díky nimž si můžeme vytvořit krásné obočí. Dají se jimi zakrýt mezery nebo i jizvy v obočí. Já je mám velmi v oblibě, protože s nimi jde dosáhnout přirozených výsledků. Chce to jen vědět, jak na to.

Pokud používáš tužku, měla by ses přesvědčit, že je správně ořezaná. S tenkou špičkou se totiž lépe vedou krátké a lehké tahy od vnitřního okraje obočí. Stín na obočí se nejlépe nanáší šikmým štětečkem a aplikuješ ho opět krátkými tahy směrem
od vnitřního koutku obočí ven.

Pokud máš opravdu řídké obočí, tužkou nebo stínem ho můžeš vyplnit také. Nic tím nezkazíš. Dej si jen pozor, aby si tam všeho nedala moc. Obočí by potom vypadalo nepřirozeně.

 

Úprava obočí - 2
(Foto: Angel-ina*/Krasna.cz)

 

Nezbytnosti v úpravě obočí
Pinzeta
– nejčastěji používaný pomocník při úpravě obočí. Vytrhávají se s ní chloupky, které rostou mimo linii obočí. Je dobré mít nějakou kvalitnější pinzetu. I když se to nezdá, s nekvalitní pinzetou by tě mohlo trhání velmi bolet.
Šikmý štěteček – štěteček se zkoseným okrajem je určen pro rovnoměrnou aplikaci stínu na obočí. Správně bys ho měla držet tak, aby byl delší konec blíže k oku a sledoval konec kratší.
Stín na obočí – stíny určené pro úpravu obočí bývají většinou matnější, než stíny klasické a jsou provedeny v mnoha barvách. Většinou se jedná o celou škálu odstínů hnědé, aby sis mohla nejlépe vybrat, který stín se k tobě bude nejvíce hodit.
Kartáček na obočí – má stejný tvar, jako kartáček u řasenky. Používá se k pročesání obočí a také k jeho upravení.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TESTUJEME: Dokonalé odlíčení očí
GALERIE: Obočí celebrit

Jak obočí tvarovat?
Krok 1

Nejprve obočí pročeš, aby si chloupky upravila a všechny šly jedním směrem.

Krok 2
Místo, kde by obočí mělo začínat, určíš snadno pomocí špejle, tužky nebo štětce (jeho násady). Začátek obočí určíš tak, že přiložíš například špejli k nosnímu můstku, a ta bude dále
směřovat k vnitřnímu koutku oka, kde bude pokračovat nahoru na obočí. Tam, kde je špejle, by obočí mělo začínat.

 

Úprava obočí - 1
(Foto: Angel-ina*/Krasna.cz)

 

Krok 3
Místo, kde obočí bude končit, urči opět špejlí, a to tak, že ji přiložíš šikmo k nosnímu můstku a budeš ji směřovat k vnějšímu koutku oka. Tam, kde se bude obočí špejle dotýkat,
se nachází jeho konec.

Krok 4
Když sis vymezila místa, přesněji začátek a konec obočí, přebytečné chloupky můžeš vytrhat pinzetou. Potom obočí uprav tužkou nebo stínem v přirozené barvě obočí.

Tvary obočí – který je pro tebe ten pravý?
Perfektní tvar

Pokud chceš, aby mělo tvé obočí perfektní tvar, rozhodně nech první úpravu svého obočí na kosmetičce. Přece jen je to školená osoba s dlouho praxí a měla by vědět, jaký tvar k tobě nejlépe půjde. Potom pro tebe už bude snadné vytrhávat chloupky, které narostly mimo linii.

Příliš vytrhané
Toto obočí zvětšuje nos a oči se zdají být daleko od sebe. Navíc ti přidá léta. Příliš vytrhaného obočí většinou nechtěně dosáhneš, když se snažíš zvětšit oblouk. Pokud chceš tuto nepříjemnost zamaskovat, zbylé obočí uprav stínem na obočí a chloupky nech dorůst.

Rovné
Toto obočí můžeš mít tehdy, pokud jsi nikdy neměla obočí ve tvaru oblouku a nebo ti oblouk zmizel kvůli častému vytrhávání. Tento tvar obočí budeš nejhůře napravovat. Nelze ho totiž opravit snadno stínem nebo tužkou, většinou je potřeba nechat chloupky dorůst.

 

Úprava obočí - 4
(Foto: Angel-ina*/Krasna.cz)

 

Trojúhelník
Toto obočí budeš mít, pokud bude oblouk obočí na špatném místě, přesněji vysoko a daleko. Toto obočí může způsobit, že oko bude vypadat opuchle nebo šilhavé. Obočí upravíš pomocí tužky nebo stínu a to tak, že s nimi vyplníš mezeru pod obočím, která způsobuje tvar trojúhelníku.

Pulec
Toto označení se používá pro obočí, které je příliš vytrhané a v přední části obočí působí nepřirozenou zahnutou částí. Pokud se chceš ostrého úhlu zbavit, mezeru opět uprav stínem nebo tužkou. Tím obočí zesílíš a zároveň zjemníš úhel.

Tipy pro tvé obočí

1. Když se naučíš na obočí správně nanášet stín, obočí bude vypadat přirozeněji, než kdybys ho dokreslila tužkou.
2. Při úpravě obočí se snaž pracovat s jeho přirozeným tvarem. Nijak extrémně do něj nezasahuj. Mohlo by se ti to vymstít.
3. Nenechávej si příliš tenké obočí. Obličej má tak sklon k tomu vypadat starší.

Doufám, že s těmito radami dosáhneš krásného obočí.31 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •