Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chystáš se na nějakou halloweenskou party, ale nevíš, jak se máš nalíčit nebo jakou masku zvolit? Zkus ze sebe udělat jedinečnou pavoučí královnu!

Pavoučí královna – make-up na Halloween

Líčení na Halloween
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Líčení na Halloween
aktualizováno 28.10.2013, 00:29 | 28.10.2013, 00:29 | Angel-ina*/Krasna.cz

Chystáš se na nějakou halloweenskou party, ale nevíš, jak se máš nalíčit nebo jakou masku zvolit? Zkus ze sebe udělat jedinečnou pavoučí královnu!

Postup na vytvoření tohoto líčení je velmi jednoduchý, a přesto vypadá efektivně. Navíc ti zabere jen několik minut a vytvoříš ho snadno pomocí věcí, které ve svém kosmetickém kufříku jistě najdeš.

Nachystej si:
- podkladovou bázi na oči nebo bílou kajalovou tužku
- černé oční linky (nejlepší by byly také kajalové, lépe se s nimi pracuje než s fixou)
- temně modré stíny
- svoji oblíbenou řasenku nebo nalepovací řasy

Krok č. 1
Na celé oční víčko, pod něj i pod obočí nanes podkladovou bázi na oči nebo ho vykresli bílou kajalovou tužkou (která také slouží jako jistý druh báze) a hezky podklad rozetři do ztracena.

Krok č. 2
Vezmi si černou kajalovou tužku na oči, se kterou obtáhni tvar svého obočí. U ocásku obočí linku protáhni směrem k lícním kostem a mírně ji zatoč směrem dovnitř obličeje.

Krok č. 3

Když máš hotový obrys, můžeš obočí a okolí kontury vykreslovat černým stínem. Neboj se přidat na intenzitě, aby líčení bylo skutečně temné. Vezmi si štětec určený k rozmazávání přechodů do ztracena (blending brush) a černý stín rozmaž co nejvíce k víčku, nerozetři ho však úplně na celé víčko.

 

Líčení na Halloween
Podle tohoto postupu líčení jistě zvládneš. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Krok č. 4
Na řadu přichází temně modrý stín. K tomuto líčení by se hodil i nějaký fialový, záleží tedy jen na tobě, který si vybereš nebo které odstíny budeš mít k dispozici. Vybraným stínem přetři celé víčko a nanes ho i do očního ohybu. Nezapomeň i na spodní víčko.

Krok č. 5
Když máš stín nanesený, opět přichází na řadu bendící štětec a je třeba s ním zjemnit všechny přechody a spojit barvy dohromady. U spodního víčka se snaž stín dostat do míst, kde se dělají kruhy pod očima, a opět stíny rozpracuj do ztracena.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak se nalíčit na Halloween
Užij si Halloween po česku

Krok č. 6
Tímto bys měla jednu část hotovou. Nyní přichází na řadu doladění obočí. Jako správná Pavoučice se ho neboj protáhnout do špičky a udělat ho výrazné.

Krok č. 7
Z obočí nám bude vystupovat jedna část pavučiny. Tu uděláš pomocí několika tahů. Udělej si asi pět linek směrem k vlasům. Linky nemusí být identické, takže vůbec nevadí, když se ti nějaká linka nepovede nakreslit přesně.

Krok č. 8
Nakonec mezi linky udělej ještě menší čárky přesně tak, jak vidíš na obrázku. Pokud chceš pavučině dodat trochu “špinavého“ efektu, můžeš ji lehce přetřít šedým stínem.
Úplně stejně postupuj i při tvoření druhého oka. Můžeš pavučinu umístit kamkoliv se ti zachce, záleží jen na tobě. Nakonec stačí řasy přetřít oblíbenou řasenkou nebo použít nalepovací řasy.

Tip na černé rty
Pokud chceš celý make-up doplnit i černými rty, budeš potřebovat černou tužku na oči, bezbarvý balzám nebo lesk na rty a černý stín. Černou tužku použij jako konturku na rty a linii rtů s ní orámuj. Rty přetři průhledným leskem nebo balzámem, díky kterému nám na rty krásně chytne černý stín. A máš hotovo!7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •