Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čím dál častěji si kolem sebe všímám poměrně mladých maminek. To není rozhodně na škodu. Kde kdo se dnes žene za kariérou a roli rodičů odkládá na dobu neurčitou.

Šik i po porodu. Jde to?

Těhotná
zdroj: Thinkstockphotos Těhotná
aktualizováno 29.05.2017, 00:00 | 29.05.2017, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Čím dál častěji si kolem sebe všímám poměrně mladých maminek. To není rozhodně na škodu. Kde kdo se dnes žene za kariérou a roli rodičů odkládá na dobu neurčitou.

I já jsem se před nedávnem stala mámou, čímž se pro mě spoustu věcí změnilo. Přeházely se mi priority, moje dcera je pro mě číslo jedna, ale na druhou stranu nechci být ten druh matky, která narozením svého prvního potomka absolutně zanevře na všechno ostatní a žije jen dítětem.


Mezi věci, které se takhle dají zanedbat, je rozhodně vzhled. No schválně, která z nás by se nechtěla pořád líbit? Ať už okolí nebo své drahé polovičce doma? Během těhotenství se tvá postava může rapidně změnit, ale z velké části máš možnost svůj šířkový růst také ovlivnit. Mezi hodně častou a oblíbenou frázi, kterou v těhotenství slyší snad každá maminka, je ta, že musíš jíst za dva. Nemusíš. Vůbec není důležité množství, nýbrž kvalita toho, co jíš. Přesně toto je největší kámen úrazu. Hodně nastávajících maminek si skrz své chutě dopřává všechno možné, omlouvají to tím, že ony prostě můžou, kila jdou rychle nahoru, ony se stále uklidňují tím, že je to přeci normální, když jsou těhotné. Takhle naberou klidně 20 kilo a po porodu pláčou, že jim ještě půlka z toho zůstala.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Maminkou v mladém věku?
Kdy se stát matkou, aby nebylo brzy či příliš pozdě?
Rok s miminkem za námi!


Rozhodně tímto článkem nenabádám k tomu, aby se nastávající maminky omezovaly v jídle nebo, nedej Bože, držely nějaké diety a hlídaly si, aby příliš nepřibraly. To v žádném případě. Pravda je taková, že většinu kil, které za těhotenství přibereš, necháš v porodnici. Něco váží miminko, něco placenta apod. Tělo také často zadržuje vodu, která může mít za příčinu taky nějaké to kilečko. Každopádně každá jsme jiná a průběh těhotenství, co se týče nabírání, máme jistě každá jiný.


Dostat se po porodu zpátky do nějaké formy může trvat nějaký ten čas. Skrz kojení je třeba se vyhýbat některých potravinám, které by mohly nadýmat, a miminko by potom bolelo bříško. K naší smůle se jedná o velké množství zeleniny nebo luštěnin, které ti k lepší postavě dopomohou. Určitě je dobré dodržovat pitný režim, chodit na procházky s kočárkem, ve volné chvíli si zacvičit nějaké cviky na bříško a uvidíš, že tvoje původní postava, možná, že i lepší, na sebe nenechá dlouho čekat.


Pokud bych se podívala na sebe, tak jsem s malou v těhotenství přibrala 9 kilo, 11 jsem nechala v porodnici a momentálně mám dole další 2 a to jen díky tomu, že kojím, chodím často na procházky a doma jsem díky domácím pracím v jednom kole.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •