Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Objevuje se na tvém hřebenu čím dál více vypadaných vlasů a tebe to znepokojuje? Poradím ti, co s tím!

Stop vypadávání vlasů!

Česání
zdroj: Thinkstockphotos Česání
aktualizováno 08.10.2012, 00:00 | 08.10.2012, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Objevuje se na tvém hřebenu čím dál více vypadaných vlasů a tebe to znepokojuje? Poradím ti, co s tím!

Uvádí se, že během dne by nám mělo vypadat 90 až 100 vlasů. Tato čísla se uvádí jako "normální“. Pro mě je to ovšem velké číslo. Když si ale uvědomím, že dlouhé a silnější vlasy jsou více vidět, s tímto číslem jsem ochotna se i smířit.

Jelikož jsem poslední dobou zaznamenala více vypadaných vlasů na svém kartáči, rozhodla jsem se po dvou letech pro zastřihnutí konečků. Při té příležitosti jsem vyzpovídala naši dlouhodobou známou a zároveň i skvělou kadeřnici Vlastu. Položila jsem jí několik otázek ohledně padání vlasů, na které mi ochotně odpověděla.

Je dobré vlasy přehnaně lakovat, gelovat nebo jinak zatěžovat různými vlasovými pomocníky, které nám dopomohou ke skvělému účesu?
Rozhodně to dobré není. Navíc přelakované a přegelované vlasy nepůsobí moc hezky. Pokud si chceme účes zafixovat, neměli bychom to s těmito přípravky přehánět.

Jsou dlouhé vlasy náchylnější k padání?
Slečny s dlouhými vlasy si často neuvědomují, že vlasový kořínek nese obrovskou tíhu tím, že jsou jejich vlasy dlouhé. Nejsou nijak extrémně náchylnější k padání, ale rozhodně bych doporučovala pravidelně zastříhávat konečky.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Časté otázky ohledně vlasů
Celebrity milují vlasy na stranu. Okopíruj jejich look

Co barvení vlasů? Jak to souvisí s vypadáváním?
Barvení je všeobecně pro vlasy velké zlo. Příliš zesvětlené vlasy mohou časem více vypadávat. To samé platí o častém barvení či dobarvování odrostlých vlasů.

 

Angelina
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Příliš žehlení a fénování pro vlasy také nebude to pravé ořechové, že?
Přesně tak. I když z vlastní zkušenosti vím, že některé slečny a ženy se bez fénu či žehličky neobejdou. Je však zbytečné si nějak extrémně upravovat vlasy (například přírodní kudrny každý den rovnat). Častými úpravami vlasů za pomocí tepla jsou naše vlasy náchylnější k padání.

Je tedy dobré nechat vlasy volně uschnout?
Určitě ano. V prvním případě vlasům škodí vysušováním ručníkem. Je dobré nechat je volně proschnout a až suché je začít rozčesávat. Špatné pro vlasy je také usínání s mokrou hlavou.8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •