Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dokonalou pleť by mladé rapperce Sharlotě mohla závidět nejedna slečna. Věděla jsi ale, že i Sharlota v období puberty hodně trpěla na akné?

Tajemství krásné pleti rapperky Sharloty

3
zdroj: oficiální zdroj / facebook.com 3
aktualizováno 20.10.2015, 00:00 | 20.10.2015, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Dokonalou pleť by mladé rapperce Sharlotě mohla závidět nejedna slečna. Věděla jsi ale, že i Sharlota v období puberty hodně trpěla na akné?

V dnešním rozhovoru si můžeš přečíst, jak vypadala její cesta za krásnou pletí, dozvědět se, jaké přípravky používá, a nebo jak vypadá její každodenní líčení.

Věnuješ své pleti nějakou speciální péči?

Určitě, co se týče mojí práce, je to jedna z nejdůležitějších věcí - správně se starat nejen o sebe, ale i o svou plet. Mám v oblibě zkoušet nové kosmetické výrobky, sledovat trendy a není den, co bych nebrouzdala po internetu nebo nezašla do drogérie. Speciální péči moje pleť potřebuje také proto, že jsem mezi 13-17 rokem prodělala opravdu ošklivé akné, po kterém mi doteď na obličeji zůstaly rýhy a jizvy. Jizvy mám taktéž na obličeji po neštovicích. Jakou pleť mám poslední rok, se vůbec s tím, co jsem měla před tím, nedá srovnat. Měla jsem stavy, kdy jsem přestala chtít chodit do školy, ven nebo kamkoliv jinam, nesnášela jsem se a probrečela někdy celé dny. Moje zkušenosti chci zveřejnit hlavně pro slečny, které se právě dostávají do puberty, konkrétně tam, kdy moje problémy začaly. Když jsem začala dospívat, je prostě neodvratné, že hormonálními změnami, menstruačním cyklem nebo klimatickými změnami se začne měnit i horšit naše pleť. První co mě napadlo, bylo to, že to zamaskuji make-upem. Nezajímala jsem se ani o složení nebo značku, prostě jsem vzala make-up od mámy a tím jsem si začala ucpávat póry ještě víc. Moje pleť se rapidně zhoršovala a já jsem si začala pupínky vymačkávat a škrábat. Škrábala jsem je tak dlouho, dokud jsem si čelo nebo bradu nerozedřela do masa, přes noc se mi udělaly po celém obličeji stroupky, a ty jsem opět znova maskovala nekvalitní kosmetikou. Celý den jsem se soustředila jen na to, až přijdu domů a stroupky si seškrábu, a tak to šlo furt dokola, než se mi postupně po celém obličeji hromadily jizvy. Stav mojí pleti se natolik vyhrotil, nejen po fyzické, ale také po psychické stránce, že jsem musela zakročit. Po pohovorech s kosmetičkami, kožařkou a dalšími specialistkami jsem začala používat kvalitní přípravky. Ležela jsem skoro měsíc doma a jen jedla prášky a denně si na sebe patlala asi 10 mastiček. Moje plet se začala lepšit. Začala jsem se značkou Mary-Kay, kterou opravdu doporučuji, ale momentálně už jí používám velice málo. Dál se mi pleť zlepšila po nasazení antikoncepce. Začala jsem si kupovat a denně používat Dermabion, Pupalku nebo Betakaroten, který najdete v každé lékárně. Začala jsem se o svou pleť starat pořádně - každý večer se poctivě odličovat a pleť se začala uzdravovat. I když je má pleť teď relativně v klidu, stále potřebuje kvalitní péči.

1
(Foto: oficiální zdroj / facebook.com)


Jak vypadá tvoje "základní" péče o pleť?

Základní péče vypadá asi takto: po ránu opláchnutí obličej studenou vodou, poté občasný ranní peeling - doporučuji Mr.Bean Kávový peeling, po něm mám pleť jak dětskou prdelku, pro hodně špatnou pleť doporučuji peelingové přípravky od Mary -Kay, které mají tak malé částečky, že je skoro necítíte a jsou šetrné k pleti. Přeš léto se namažu tónovacím hydratačním krémem s SPF ochranou proti slunci, krásně pleť sjednotí a já nemám tendenci se už více líčit. Pokud mám někde nějakou nedokonalost, zakryju ji korektorem na pupínky od Garnieru. Mnoho lidí to možná překvapí, ale to je vše, vždy je pro mě usměvné, kolik lidí se do mě opírá kvůli tomu, že se hodně maluju, ale není to tak. Mám vytetované obočí a téměř dva roky chodím na doplňovaní úžasných řas od Diamond Lashes, se kterými jsem nejvíce spokojená a ulehčují mi veškeré moje denní fungování. Večer se poctivě odličuji, i když přijedu třeba ve 4 ráno. Odlíčím se micelární vodou, poté ošetřím intenzivním čistícím gelem s kyselinou salicylovou a poté ještě tonikem (Clean & Clear), pokud mi vyraší nějaké nedokonalosti, namažu je péčí s okamžitým účinkem (SOS spot od Garnier) a do rána jsou fuč. Pokud zjistíte, že se vám tvoří podkožní boláček, doporučuji Pytiol.

Jak vypadá tvé líčení přes den a jak při vystoupení?

Jak už jsem zmínila - ve volném čase se maluji co nejméně. Což znamená tónovací krém, max bb krém, bronzer, líčka, podle oblečení rtěnka a sem tam úprava obočí, linky nebo oční stíny používám jen výjimečně a to většinou do klipu. Co se týče koncertu, moje líčení se od toho každodenního skoro vůbec neliší, hlavně v létě je v klubech takové vedro, že si myslíte, že se na podiu roztečete, já jsem pak po koncertě tak hodinu jak červená karkulka, takže výraznější líčení je tabu.

2
(Foto: oficiální zdroj / facebook.com)


Co od celkového make-upu očekáváš a co musí splňovat?

Očekávám, že moje pleť bude sjednocená, matná, nebude se ucpávat, nebude dávat podnět ke zhoršení pleti a nebude vytvářet umělý dojem.

Bez jakých kosmetických produktů se neobejdeš?

V poslední době jsem si oblíbila přípravky od značky Avon. Takže je to tónovací hydratační krém Solutions truly radiant od Avonu, potom bronzer v kuličkách od Avonu, na rty balzám eos, vůně la Nuit Tresor od Lancome, hydratační krémy na ruce od essence s příchutí vanilky nebo třešně, samoopalovací krémy nebo spreje na tělo a na obličej od Alverde nebo Dermacolu. A na odličování micelární voda od Garnier, tonikum od Clean and Clear a potom nějaký čistící gel, značky střídám.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak pečovat o problematickou pleť

Unavená pleť? Pomohou domácí pleťové masky

Jak pečovat o pleť, když už ti není -náct?

Podepisuje se na tvé pleti nějakým způsobem noční život?

Samozřejmě, pokud po koncertě musím brzo vstávat, tak je má pleť určitě mdlá a pobledlá nebo mám kruhy pod očima. S těmi zatočím, když si dám lžičku do mrazáku a pak si ji přiložím na chvíli pod oči. Kruhy potom zakryju korektorem. Pleť probudím rozjasňujícím krémem a bronzerem. Největší můj strašák jsou ale samozřejmě pupínky, které se objeví jakbysmet ze zakouřeného prostředí a zpocené kůže při koncertu, snažím se vyhýbat jakémukoli kontaktu pleti s rukama, vždy se utírat pouze čistým ručníkem, ale vždy to uhlídat nejde. Naštěstí i pro horší případy jsem se naučila najít kosmetiku, která mi s tímto problémem do rána nebo do druhého dne pomůže.

3
(Foto: oficiální zdroj / facebook.com)


Inspiruješ se v líčení někým?

Líčím se podle sebe, jak se mi to líbí a jak vím, že mi to sluší. Dřív jsem více experimentovala, teď už jen na významnější akce. Baví mě v líčení jednoduchost pro každou situaci, postupem času, jak stárnu, tak přicházím na další a další tipy a vychytávky, jak se zkrášlovat. Jak jsem zmínila - ráda sleduji nové trendy a beauty typy, a těmi se nechám někdy ráda inspirovat. Některé beauty blogerky, např. Bloges Robes, to mají opravdu hezky zpracované.

4
(Foto: oficiální zdroj / facebook.com)


Pokud tě Sharlota zaujala, můžeš ji sledovat na následujících odkazech:

Facebook:
https://www.facebook.com/sharlotaofficial

Instagram:
http://instagram.com/sharlotaofficial

Twitter:

https://twitter.com/sharofficial

YouTube kanály:
Abdeofficial https://www.youtube.com/channel/UCGOQygfpd6a_hseEqhJgcGA
Blakkwood records https://www.youtube.com/channel/UCzgEz91tpTTL-JQFDAYkapw10 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •