Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Po velkém boomu s kokosovým olejem a jeho blahodárných účincích je poměrně těžké najít něco, co by mělo stejné nebo alespoň podobné účinky, jako on.

Zázrak jménem ricinový olej

ricinový olej
zdroj: Archiv blogerky ricinový olej
aktualizováno 02.05.2016, 00:00 | 02.05.2016, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Po velkém boomu s kokosovým olejem a jeho blahodárných účincích je poměrně těžké najít něco, co by mělo stejné nebo alespoň podobné účinky, jako on.

Slušně nakročeno k tomu ovšem má ricinový olej, který však stále zůstává trošku opomíjený. A proč je dobré používat ricinový olej? To se hned dozvíš!


Ricinový olej našel své využití především v kosmetickém průmyslu, protože při konzumaci má silné projímavé účinky. V kosmetice je ovšem nenahraditelný! Báječně pečuje o poškozenou a namáhanou pokožku, napomáhá ji regenerovat, hydratovat a chrání ji před vnějším poškozením. Ideální je na suchou pokožku, umí si poradit i s pooperačními jizvami a napomáhá např. k odstranění bradavic.

 

ricinový olej
(Foto: Archiv blogerky)


Má velmi hustou konzistenci, takže na ošetření pokožky ho stačí vážně velmi malé množství a někdy se doporučuje ho naředit i s jinými oleji. Nepatří zrovna mezi nejvoňavější oleje, ale to je to poslední, co by mi na něm vadilo. Pokožce navrací její přirozenou pružnost a vláčnost. Zmenšuje pnutí suché pokožky a působí skutečně jako blahodárný balzám. Je vhodné ho používat jak na celé místo, tak na přesušená místa, jako jsou lokty nebo kolena. Pokud se rozhodneš pro použití ricinového oleje na celé tělo, ideální je použít ho po sprchování na ještě vlhkou pokožku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Top 9 tipů na domácí pleťové masky pro všechny typy pleti!
Učení – rychle a efektivně!


Své uplatnění ricinový olej našel i při podpoře růstu řas nebo vlasů. Podporuje růstová vlákna, takže pravidelné potírání řasové linie ricinovým olejem ti dopomůže k silným a hustým řasám. Na řasy ho snadno aplikuješ např. za pomocí vatové tyčinky. Při použití na vlasy také předchází jejich lámavosti. Použij ho na při sprchování na mokré nemyté vlasy. Olej do nich vmasíruj a nech ho chvíli působit. Poté vlasy klasicky umyj šamponem. Pokud by sis na vlasech nechala olej, vlasy by byly těžké, umaštěné a nevypadaly by hezky.


Schopnost ricinového oleje regenerovat pokožku je vážně obrovská! Často se využívá pro rychlejší hojení ran i jizev a své uplatnění si našel i při bolestivých svalech a kloubech, kdy se používá společně s teplými obklady. Pozitivní účinky má i v případě, že bojuješ s akné. Pomůže ti vyhladit drobné jizvičky po pupíncích a zároveň tvoji pleť skvěle hydratuje.
Pokud si ricinový olej ještě nevyzkoušela, je nejvyšší čas to napravit. Od té doby, co jsem si ho pořídila, ho používám téměř denně.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •