Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Toužíš po moderním nábytku, ale na nový nejsou peníze? Poradím ti, jak během několika minut oživit staré skříně a proměnit je v “nový“ kus nábytku.

Zmodernizuj si svůj pokoj!

Zmodernizuj si svůj pokoj
zdroj: Thinkstockphotos Zmodernizuj si svůj pokoj
aktualizováno 05.09.2012, 00:00 | 05.09.2012, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Toužíš po moderním nábytku, ale na nový nejsou peníze? Poradím ti, jak během několika minut oživit staré skříně a proměnit je v “nový“ kus nábytku.

Musím říct, že já o této metodě slyšela jen velmi málo, ale o to víc jsem byla překvapená výsledkem. A o co vlastně jde? Jedná se o samolepící tapety, díky kterým můžeš dát starému nábytku nový vzhled. Tapety jsou samolepící, takže aplikace je díky tomu snadná a velmi rychlá. Dá se s nimi polepit ať už mnou zmiňovaný nábytek, nebo dokonce i vchodové dveře (zaručuji vám, že pokud tapetu nalepíte přesně a nikde není žádná bublina, nikdo nic nepozná).

 

Zmodernizuj si svůj pokoj
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Tapety seženete běžně v papírnictví. Prodávají se v rolích, ale není problém si říct o jakoukoliv délku (abyste toho doma neměli málo, nebo naopak moc).

Krok za krokem
1. Nejdříve bychom měli jemným smirkovým papírem očistit plochu, na kterou budeme tapetu lepit. Pokud jsou na ní nějaké samolepky nebo zbytky izolepy, měla by si je dát pryč, pod tapetou totiž budou vidět všechny obrysy, a to by nevypadalo hezky. Když máme zbroušeno, navlhčeným hadříkem plochu jemně přetřeme a chviličku počkáme, než nám uschne. Mezitím si nastříháme tapetu.

 

Zmodernizuj si svůj pokoj
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

2. Při stříhání tapety nesmíme stříhat přesnou velikost například dvířek od skříňky. Tapety musíme ustřihnout vždy více. Jde o to, že ji musíme nalepit i “za roh“ skříňky. Tím docílíme toho, že se nám tapeta nalepí všude a nebude jen vpředu a po bocích už ne. Nevypadalo by to hezky hlavně v případě, že bychom zvolili tmavší tapetu jako já.

3. Máme tedy nastříháno, plocha nám uschla. Bylo by dobré, kdybychom požádali tatínka nebo přítele, aby nám dvířka na skříni odšrouboval. Díky tomu se nám vše bude dělat jednodušeji a výsledek bude lepší, než kdybychom tapetu cpali mezi těsné prostory. Vezmeme si jednotlivý kus tapety a přiložíme ho k horní části skříňky. Nahoře by nám měl kus přečuhovat právě proto, abychom ho nalepily “za roh“.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Zařiď si pokoj podle feng šuej
Nenech se na intru otrávit!

Na tapetě je zezadu lesklý papír, který postupně odděláváme a druhou rukou rovnoměrně přitiskáváme tapetu k ploše. Ty kusy tapety, které nám vyčnívají, nastříháme v rozích a nalepíme je směrem dovnitř. Tak docílíme toho, že nikdo nepozná, že se jedná o tapetu a ne o pravé dřevo.

 

Zmodernizuj si svůj pokoj
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

4. Pokud se nám stane, že se nám konce tapety odlepují, pomůžeme si fénem. Zlehka foukneme na konce tapety, díky tomu se nám obnoví lepící schopnost a tapetu krásně přilepíme.

Takto postupujeme u všech jednotlivých částí nábytku. Pokud chcete dodat nábytku šmrnc, můžete si koupit i nové úchytky ke skříním, ať nábytek vypadá skutečně jako nový.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •