Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Píseň “Free“ se jistě dostala do podvědomí nejedné z nás a právě dnes ti přináším rozhovor s jejím tvůrcem – mladým, talentovaným a nadějným zpěvákem i producentem v jedné osobě, Mikolasem Josefem.

Zpěvák Mikolas Josef, sám sobě producentem ROZHOVOR

Mikoláš Josef
zdroj: Tom Feuerstein Mikoláš Josef
aktualizováno 07.10.2016, 00:00 | 07.10.2016, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Píseň “Free“ se jistě dostala do podvědomí nejedné z nás a právě dnes ti přináším rozhovor s jejím tvůrcem – mladým, talentovaným a nadějným zpěvákem i producentem v jedné osobě, Mikolasem Josefem.

Dříve, než se začteš do rozhovoru, ti ještě přináším pár aktuálních informací. Již pár dní je na světě Mikyho nový single “Believe“ a díky velkému úspěchu, který sklidila jeho prvotní píseň, se Mikolas nachází na 15. pozici v žebříčku TOP 100 českých rádií (dle IFPI.CZ). Musíš jistě uznat, že pro nového umělce v branži je to mimořádný úspěch! Teď už ale k samotnému rozhovoru.

 

1. Jak ses dostal k hudbě?
Přestože pocházím do velké míry z hudební rodiny, největší nadšenec tu asi bude můj táta Karel, i přesto jsem se už od mládí angažoval sám. Jako trest jsem měl místo zákazu hraní na počítači hraní na kytaru. (smích) Hraji na ni od pěti let, vystřídal jsem snad všechny nejčastější instrumenty a hudební styly a možná díky tomu jsem dneska schopen odvádět práci hudebního producenta sám.

 

2. Ví se o Tobě, že ses pohyboval v modelingu. Co Tě přimělo tuto sféru opustit?
Musím říct, že jsem dost nesouhlasil s tím, co se děje v zákulisí tohoto světa. Nejsem ochotný v životě dávat peníze na první místo, proto jsem raději hrál na ulicích, než abych se sám sobě hnusil. A v druhé řadě - nebyl jsem to já. Já chci tvořit a ne být věšákem ostatních, co tvoří. Móda mě neskutečně baví a musím říct, že by mi ani nevadilo, vyfotit se znovu pro nějakou módní značku, která mě inspiruje a baví. Tenhle svět mě donutila opustit převážně špína zahraničních modelingových agentur a to, jak se svými lidmi nakládají.
 

Mikoláš Josef
(Foto: Tom Feuerstein)

 

3. Jaké byly prvotní impulzy k vytvoření písně Free?
Empatie. Chybí mi asi nejvíc v naší společnosti a myslím, že by to byl mnohem krásnější svět, kdybychom dali svoje ego stranou a byli víc tolerantní a ohleduplní. Bavím se teď například o LGBT komunitě, víře či rasové nesnášenlivosti. Zároveň jsem znechucený mediální zmanipulovatelností názorů lidí, kteří na základě polovičatých informací zavrhují stejně cenné lidi, jako jsou oni sami. Song se dotýká současné sociální a politické situace, je velmi protiválečný. Byla to zpráva, která mi tady v Čechách velmi chyběla.
 

 

4. Kde bereš inspiraci pro skládání hudby? Mají jednotlivé songy něco vyjadřovat?
Ano. Myslím, že bych jako autor tvrdě zklamal i sám sebe, kdyby za každou mojí každodenní prací nebyla jasná emoce nebo osobní prožitek. Inspirací je sám život, děje se toho kolem mě tolik, že nestíhám ani vše vstřebat, natož pak zapsat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Ondřej Sokol: Jsem introvertní, ale léčím se ROZHOVOR
ROZHOVOR: Zpěvačka Tereza Kerndlová a její tajemství krásné pleti
Tajemství krásné pleti rapperky Sharloty


5. Jaké jsou Tvé hudební plány do budoucna?
Rozhodně je to pro mě můj další singl, který nese název “Believe”. Píseň jsem napsal, produkoval a z velké části opět nahrál sám, z čehož mám radost, protože stále nese můj rukopis. Na druhou stranu mám ještě větší radost, že se na této písni podílel člověk jako třeba Nikodem Milewski, který jen za poslední rok nasbíral 3x první místo v německém rádiovém žebříčku. Určitě se máte na co těšit.
 

 

6. Mohou Tě Tvoji fanoušci vidět na nějakých akcích?
Musím říct, že si velmi pečlivě vybíráme, na jakých akcích vystoupím. Má práce včetně mého teamu je dost tvrdá. Naší snahou je vynést domácí tvorbu na zahraniční úroveň, proto jsme se rozhodli hrát pouze na akcích, které mají stejnou vizi jako my. Těch je opravdu málo.
 

Mikoláš Josef
(Foto: Tom Feuerstein)

 

7. Máš nějakou konkrétní pěveckou inspiraci ze zahraničí nebo z Česka? Jaké hudbě (stylu apod.) dáváš sám přednost?
Věřím, že v každém stylu se najde výborná muzika. Z naší země jsem velkým zastáncem starší tvorby, jako je třeba Eva Špinarová a její “Jednoho Dne Se Vrátíš” (to je moje srdeční záležitost), z té aktuální mám rád lidi, kteří nejdou hned na ruku komerci a dávají svoji tvorbu na první místo. Boris Carloff a jeho “Falling” je třeba krásným příkladem. Nádherná hudební i vizuální práce. Co se inspirace týče, každá píseň je pro mě inspirací a to i v tom, kdybych měl pouze zjistit, jak věci nedělat. Umělců, ke kterým pokorně vzhlížím, je ohromná spousta.
 

8. Kde všude na sociálních sítích Tě mohou Tvoji fanoušci sledovat?
Kromě klasických webových stránek www.mikolasjosef.com mě můžete sledovat na instagramu nebo facebooku, kde se snažím s fanoušky navazovat každodenní kontakt. :)
 

Děkuji za rozhovor!
To já děkuju! :)0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •