Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dívala ses někdy na fotky v časopise, kde perfektně nalíčené celebrity mrkají dlouhými řasami, na kterých není ani stopa řasenky, a tiše jim záviděla, že nemusí každé ráno svádět boj s řasenkou a kleštičkami? Ve skutečnosti ani k nim nebyla přírod...

Chceš krásné řasy? Zkus novinku: chloupky z norka!

Prodlužování řas chlupy z norka - Marie - 10
zdroj: Jakub Deml Prodlužování řas chlupy z norka - Marie - 10
aktualizováno 21.02.2013, 00:00 | 21.02.2013, 00:00 | Anna-Marie Chlantová/Krasna.cz

Dívala ses někdy na fotky v časopise, kde perfektně nalíčené celebrity mrkají dlouhými řasami, na kterých není ani stopa řasenky, a tiše jim záviděla, že nemusí každé ráno svádět boj s řasenkou a kleštičkami? Ve skutečnosti ani k nim nebyla příroda tak štědrá a řasy mají uměle prodloužené.

Před rokem jsem si nechala prodloužit řasy, a ačkoliv se mi lash stylistka zaručovala, že jde o přírodní řasy, dostaly se mi na oko syntetické, které rozhodně nebyly tak lehké jako moje. Na první pohled pak bylo jasné, že nejde o moje řasy. Když se mi tedy nedávno naskytla možnost vyzkoušet prodloužení řas chloupky z norka, docela jsem se bála. Proto jsem nejdřív zapátrala na internetu a našla mnoho obrázků aplikovaných přírodních řas, kdy nebylo možné říct, že je modelky nemají od přírody. To mne uklidnilo.

 

Prodlužování řas chlupy z norka - Marie - 2
Moje řasy nejsou tak dlouhé a husté, jako mají modelky v časopisech. (Foto: Jakub Deml)

 

A jaké jsou výhody přírodních řas proti těm syntetickým?


Pokud dáváš přednost jemnějšímu líčení, oči se ti krásně otevřou, ale nebudou působit nepřirozeně, jak by se to stalo u syntetických řas.

 

Lash stylistka může aplikovat několik přírodních řas na jednu tvoji vlastní, čímž dosáhne výrazného zhuštění bez zatížení tvých řas.

 

Nikdo na první pohled ani na fotkách nepozná, že je s tvými brvami něco "v nepořádku“. :-) Dokonce ani na fotkách, kde se syntetické řasy obvykle lesknou.


Řasy jsou, stejně jako tvé vlastní, každá jinak dlouhá, takže je výsledný efekt přirozenější, než u strojově vyráběných syntetických.

 

A super zpráva, přírodními řasami je možné prodloužit i spodní řasy.

 

Lash stylistka Nora de Paula radí na co si dát pozor:
Nenechte se zmást - označení "norkové řasy" je hojně používáno jako obchodní název pro řasy syntetické, které ovšem nemají s norkem nic společného. Pravé norkové řasy se nelesknou, mají vysokou podobnost vláken s přírodními řasami, na krabičce musí být uvedeno označení „REAL“ mink lashes.Minusy naopak jsou


Vyšší pořizovací cena i vyšší cena doplnění.


Asi po dvou týdnech přestanou prodloužené řasy být natočené, takže je třeba použít kleštičky nebo kulmu na řasy. U syntetických tenhle problém nenastane, protože je jim již ve výrobě daný přesný tvar.PŘEČTI SI TAKÉ:
Máš zničené vlasy z neustálého barvení? Zkus brazilský keratin
Vykouzli si přírozeně husté a dlouhé řasy

Jak prodloužení probíhá


Lash stylistka zkontroluje, jestli jsi správně odlíčená a případně odstraní zbytky řasenky. Spodní řasy ti podlepí silikonovou náplastí a od téhle chvíle už jen ležíš se zavřenýma očima a asi hodinu a půl odpočíváš. Mezitím ti stylistka řasy odmastí a vrhne se do práce. Vybírá nejlepší délku řasy podle toho, kam je bude lepit tak, aby ve vnitřním koutku byly nejkratší a ve vnějším naopak nejdelší.

 

Prodlužování řas chlupy z norka - Marie - 5
vlastní řasy musíš mít dokonale odlíčené, aby na nich drželo lepidlo. (Foto: Jakub Deml)

 

Celá procedura je moc příjemná, jen pozor na to, abys po dokončení neotevřela oči moc brzy, mohly by se ti do nich dostat výpary z lepidla, které oči podráždí. Není to ale nic strašného, jak jsem se přesvědčila na vlastní kůži:-) Po otevření očí ještě stylistka zkontroluje, jestli se některé řasy nepřilepily tam, kam neměly, a případně je oddělí pinzetou a je hotovo.Zajímá tě víc? Podívej se na reportáž:Musím říct, že první pohled do zrcadla je prostě úžasný. Nebylo poznat, že řasy nejsou moje, ale oči se zdály najednou mnohem větší než před necelými dvěma hodinami.Jak o řasy pečovat, aby vydržely co nejdéle


Řasy stejně jako vlasy rostou. Není to sice tak rychlé, ale přibližně za tři týdny je nutné z důvodu přirození obnovy přírodních řas dojít na doplnění, kdy je třeba nalepit „prodloužení" na nově dorostlé řasy.. Navíc některé řasy se uvolní i kvůli špatnému zacházení (třeba na horách při manipulaci s lyžařskými brýlemi, jak jsem poznala na vlastní kůži).

 

Prodlužování řas chlupy z norka - Marie - 7
Lash stylistka lepí řasu umělou na tvou vlastní. (Foto: Jakub Deml)

 

Čemu by ses tedy měla vyhnout, když chceš, aby ti tvé mrkačky vydržely co nejdéle?


Prvních 24 hodin po aplikaci by na řasy neměla přijít voda, aby se nepoškodilo lepidlo.

Dále se vyhni odličovacím prostředkům s obsahem oleje a vůbec jakýmkoliv mastným pleťovým produktům, které opět narušují strukturu lepidla a řasy odpadnou.

Prodlužování řas je skvělé v tom, že můžeš zahodit řasenky. Pokud je ale opravdu chceš používat, rozhodně vol ty, které jsou určené pro umělé řasy.

 

Fotogalerie

1 / 11 Otevřít fotogalerii

 

Dalším faktorem, který může ovlivnit to, jak dlouho tvé řasy vydrží, je i typ tvé pleti. Mastná pleť také přispívá k narušení lepidla.

Zaujalo tě to? Podívej se na facebookový profil lash designérky.

Musím říct, že za týden s řasami jsem dostala mnoho komplimentů, jak krásné mám oči, a od kamarádek samozřejmě přišly otázky, jestli jsem náhodou nebyla na prodloužení, protože takhle úžasné řasy nemůžou být dílem řasenky. Přesto ale nikdo nepřišel a neřekl na rovinu, že je poznat, že jsou řasy prodloužené, protože to díky skvělé práci lash stylistky Nory de Pauly opravdu poznat není.

Zaujalo tě taky prodloužení řas přírodní metodou a těšíš se, až budeš moct dát sbohem řasenkám?20 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •