Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na filmy kouká zkrátka každý. Někdo preferuje žánr sci-fi, fantasy, komedii nebo dojemné romantické filmy.

Najdi kouzlo filmů s Marilyn Monroe

Marilyn Monroe
zdroj: isifa.com Marilyn Monroe
aktualizováno 30.01.2013, 00:12 | 30.01.2013, 00:04 | Annette Krubner/Krasna.cz

Na filmy kouká zkrátka každý. Někdo preferuje žánr sci-fi, fantasy, komedii nebo dojemné romantické filmy.

V dnešní době filmový průmysl jenom kvete, filmů je nespočet a my o nich už nemáme ani přehled. Já se ale ráda podívám i do filmotéky starších filmů, například z padesátých let s úžasnou Marilyn Monroe v hlavní roli a mohu říct, že tyto filmy k zahození opravdu nejsou.

Tato křehká blondýnka, která zemřela v nízkém věku, za svoji kariéru natočila přes šedesát filmů. Většina z nich byly a jsou velice úspěšné a oblíbené. Mezi její první role patřila telefonní operátorka z filmu The Shocking Miss Pilgrim z roku 1947, a poslední roli měla ve film byl Something´s Got to Give z roku 1962.Ten ale zůstal nedokončený.

její nejúspěšnější role byla ve filmu Jak si vzít milionáře / How to Marry a Millionaire
Je to film ze začátku padesátých let, který je o tom, jak mladá roztomilá modelka téměř s hlavou v "oblacích" si se svými kamarádkami pronajme byt na Manhattanu v naději, že uloví velmi bohatého partnera. Na filmu se mi líbí jeho nádech padesátých let - jednoduchý styl oblečení, prostředí úžasného New Yorku.. Film mě bavil, není dlouhý, a pokud se ráda díváš na staré filmy, tento ti vřele doporučuji.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Módní výročí: Milovaná ikona Audrey Hepburn
Nejkrásnější a nejslavnější zásnubní prsteny všech dob

Páni mají radši blondýnky / Gentlemen Prefers Blonds

Je film z roku 1953, který vypráví o okouzlující blondýnce Lorelei Lee, jež je plně rozhodnuta se vdát za svého bohatého snoubence. V průběhu filmu zjišťume, že těmi nejlepšími přáteli pro ženu jsou diamanty. Film spadá do kategorií romantika, drama a muzikál. Já bych řekla, že se jedná o druhý nejúspěšnější film Marilyn.

Slaměný vdovec / Seven Year Itch
Pamatujete, jak Marilyn měla na sobě bílé šaty a ty se jí zvedaly a vlály kolem ní? Ta scéna pochází z tohoto filmu a doslova se zapsala do historie. Marilyn ve filmu zazářila jako mladá nevinná vycházející hvězda Hollywoodu.

Marilyn natočila nespočet dalších známých filmů - Niagara vodopády, Někdo to rád horké, Mustangové či Není nad showbyznys.

Zkrátka filmy z padesátých a šedesátých let mají své kouzlo :-)15 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •