Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jistě už každý slyšel název podkladová báze neboli primer. Možná se ale právě v tvojí sbírce kosmetiky nenachází - je to špatně, nebo jde o nepotřebnou věc?

Je báze pod make-up dobrá investice?

Make-up
zdroj: Thinkstockphotos Make-up
aktualizováno 17.01.2013, 00:00 | 17.01.2013, 00:00 | Bára Vacková/Krasna.cz

Jistě už každý slyšel název podkladová báze neboli primer. Možná se ale právě v tvojí sbírce kosmetiky nenachází - je to špatně, nebo jde o nepotřebnou věc?

Báze je většinou bezbarvá, gelovitá hmota, která slouží k tomu, aby se tvoje pleť připravila na nanesení make-upu. S bází navíc zvýšíš odolnost tvého líčení. Báze je také super pomocník pro ty, kteří už mají nějaké vrásky, protože tento přípravek jednoduše vyhladí tvoji pleť. Další výhoda je ta, že stahuje póry (pouze dočasně), které jsou poté méně viditelné. Dobře vybraná báze póry neucpává, a pokud je tvá pleť náchylnější na akné, dbej na nápis Oil free.

Existuje mnoho bází, nejenom na celý obličej. Jsou oční báze pod stíny, dokonce báze pod rtěnku či řasenku. Oční stíny pak neblednou, nehromadí se v ohybech očních víček, řasenka se nedrolí a nerozmazává a rtěnce prodloužíš její životnost. Další výhoda je, že barvy vypadají na podkladových bázích jasnější a výraznější, protože báze sjednotí barvu tvé pokožky. Je to jako, když na nehet nejdříve naneseš bílou podkladovou barvu a až potom přelakuješ jasnou barvičkou. Vypadá to jinak, než když dáš tu zářivou barvu na přírodní nehet.

Bází pod make-up je veliké množství. Můžeš vybírat z matujících, rozjasňujících, vyhlazujících a podobně. To je jenom na tobě, jakou vybereš.

Nejvíce diskutovaná je asi báze od Dermacol Satin Make-up Base, kterou vlastním i já. Vyhlazující báze se dobře roztírá a také make-up se poté aplikuje o něco lépe a lépe přilne k pokožce. Vytvoří na pleti lehkou hladkou vrstvu, která krásně zjemní tvoji pleť. Dobře stahuje zvětšené póry a pleť vypadá přirozeně. Stačí jí malé množství a životnost make-upu krásně prodlouží. Nepozoruju ani po celém dni známky lesku na pleti. Za mě je to určitě skvělý výrobek, ale vím, že spoustě lidí vůbec nesedne.

 

Báze pod make-up
Dermacol Satin Make-up Base (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Další báze od Dermacolu je Dermacol Matt Control Make-up Base. Hlavní úkol této podkladové báze je zmatnit pokožku! Krémové složení krásně vyhlazuje a matuje. Dobře vyplňuje vrásky a stahuje póry. Znovu perfektně zvyšuje odolnost make-upu. Je free oil, takže doporučuji určitě pro ty, co mají mastnější pleť, nebo pleť se sklonem k akné.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Podkladové báze a vše okolo nich
Kosmetičtí pomocníci - vhod přijdou i jinde

Další známou bází je ELF Mineral Infused Face Primer. Tato je hutnější, takže těm, kteří mají akné výraznější, by mohla dělat neplechu a ucpávat póry. Je podobná bázi Dermacolu.

 

Báze pod make-up
ELF Mineral Infused Face Primer (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Další báze je od Loreal Studio Secret Profesional. Opět má hutnější konzistenci, neděs se toho, že po rozetření se bude žmolkovat. Musíš ji totiž rozetřít pořádně a až pak uvidíš výsledný efekt. Tato báze špičkově stahuje póry a vyplňuje vrásky. Doporučila bych ji tedy už ženám, kterým se objevují
první vrásky, jelikož tato báze je krásně vyplní. Jediná nevýhoda je cena - 400 korun.

 

Báze pod make-up
Loreal Studio Secret Profesional (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Rimmel báze pod make-up Fix n´ Perfect Pro. Tato báze má splňovat 5 kroků - zjemnění, vyhlazení, projasnění, zmatnění, ochrana. Většinu kroků splňuje alespoň na částečný úvazek. Je na podobném principu jako báze od Dermacolu, ale o něco levnější. Pleť dobře vyhladí a pleť hezky zmatní.

Kdybych to měla shrnout, báze je určitě dobrá investice, hlavně pro ty, které bojují s prvními vrásky. Zachová ti odolnost make-upu, což je další dobrá věc. Připraví pokožku právě na nanesení make-upu a zvýrazní celkový efekt (to můžeš sledovat s bází podoční stíny). Určitě se vyplatí.

A co ty, používáš nějakou bázi pod make-up? :)5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •