Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ano, i na mě již došla řada. A ano, i já už budu (tedy až příští kalendářní rok) maturovat. Mám tu pro všechny z Vás, které to taky čeká, pár rad, jak se začít pomalu připravovat.

Maturita na krku - povinná četba

maturita
zdroj: Archiv blogerky maturita
aktualizováno 18.12.2015, 19:54 | 18.12.2015, 00:00 | Bára Vacková/Krasna.cz

Ano, i na mě již došla řada. A ano, i já už budu (tedy až příští kalendářní rok) maturovat. Mám tu pro všechny z Vás, které to taky čeká, pár rad, jak se začít pomalu připravovat.

Čtvrtý ročník na místním gymnázium není zatím zrovna nejlehčí. Právě naopak! Zjišťuji, že tento rok bude asi nejhorší. Všichni na nás spěchají, zahlcují nás vším možným a hlavně nedůležitým. U nás na škole jsme si mohly vybrat 3 předměty, které nás provází pouze v posledním ročníku. Tyto předměty nás mají připravit na maturitu. Ovšem po dvou měsících zjišťuji, že to všechno nemůžeme stihnout. Takže na řadě je tedy i domácí příprava.


Co se týče domácí přípravy, doporučuji ji začít dělat hned zezačátku školy. Zápisky na počítači, shromažďování informací a všechno okolo maturity si shánět co nejdříve. Pokud se ve všem chcete vyznat, nespoléhejte na ostatní. Zkuste si vše vypsat a seřadit tak, jak jste zvyklý. Je to daleko lepší, si utřídit informace do určitého systému, ve kterém se orientujete.

 


Na každý maturitní předmět si založte desky. Veškeré papíry a texty si zakládejte do těchto desek, budete mít v tom systém a v dubnu aspoň nebudete muset hledat zápisky ve štosu papírů.


Četba


Co se týče povinné četby, čtěte co nejdříve. Byla bych velmi ráda, kdybych povinnou četbu dovršila na vánoční prázdniny. A rozhodně je to lepší dříve, než později. Není zrovna ideální honit četbu týden před maturitou.

 

ukázka
(Foto: Archiv blogerky)
 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VLOG: Nakupování, kafíčkování a vánoční trhy
Fakta o tom, jak to chodí v Anglii

 

Zapisujte si jednotlivé knihy jako kdysi dávno do čtenářských deníků. Já si organizuji povinnou četbu takto. V podstatě si utřídím základní informace o autorovi, charakteristiku knihy, popis postav a děje, hlavní myšlenku a popř. i směr, ve kterém autor tvořil.

 0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •