Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Léto nám pomalu začíná a s ním začínají i letní festivaly. Mnohdy si s sebou člověk bere zbytečně moc věcí, i když je pak vůbec nevyužije.

Nezbytnosti na festival

1
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky 1
aktualizováno 22.06.2016, 00:00 | 22.06.2016, 00:00 | Bára Vacková/Krasna.cz

Léto nám pomalu začíná a s ním začínají i letní festivaly. Mnohdy si s sebou člověk bere zbytečně moc věcí, i když je pak vůbec nevyužije.

Pokud jedeš na festival na více dnů, základem je samozřejmě stan, karimatka, spacák a třeba nějaký malý polštářek pod hlavu. Rozhodně s sebou ber karimatku, jelikož nikdy nevíš, jaký malý kamínek se může pod stanem vyskytnout a karimatka alespoň trochu změkčí tvrdou zem. Další věcí, která se může hodit je deka, kterou můžeš využít jak v noci na zahřátí, tak odpoledne na posezení či opalování.

Poté co se týká oblečení- nepřeháněj to! Ano, sice budeš chtít vypadat naprosto skvěle, ale stačí jedny plavky, dlouhé kalhoty, kraťasy či sukni, dvě trička, mikinu či svetr a pláštěnku nebo nějakou slabou nepromokavou bundu. Kdyby se ti náhodou přihodila nějaká nehoda, v areálu je voda a tričko můžeš klidně přemáchnout.

Další věcí, co si s sebou lidé berou je jídlo a pití. Zase to s tím nepřeháněj. Ano, vezmi si nějakou svačinku a pití na cestu. Poté můžeš přibalit i něco na snídani, abys nemusela ráno shánět jídlo v areálu. Ale víc jídla nemá cenu si brát. Na větších festivalech je vždy plno stánků s občerstvením a i když s sebou budeš mít vlastní jídlo, stejně tě ta vůně natolik uchvátí, že si to jídlo nakonec koupíš. Navíc do prostoru, kde se festival koná, je zakázané nosit si vlastní jídlo a pití (sušenku v batohu asi přehlídnou), takže pokud by sis s sebou dovnitř chtěla vzít flašku s vodou, tak tě s ní stejně nepustí.

1. Čistící ubrousky/vlhčené ubrousky

Věc, která rozhodně nesmí chybět. Čistící ubrousky mají mnoho využití. Můžeš se s nimi odlíčit, osvěžit nebo i očistit celé tělo (nebo se o to alespoň pokusit). Jelikož se na festivalu asi nepotkáš s klasickou sprchou, kde by ses mohla umýt, budou ti muset stačit vlhčené ubrousky. A rozhodně vlhčené ubrousky využiješ i na toaletě.

2. Antibakteriální gel

Antibakteriální gel je skvělý na dezinfekci rukou před jídlem nebo po použití toalety.

3. Pláštěnka

Na každém festivalu většinou alespoň jednou zaprší. Proto nezapomínej na pláštěnku, která tě ochrání před deštěm daleko lépe než deštník. Navíc tančit s deštníkem je vcelku nepraktické.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zpestři si léto flirtem. Jak na to?

Čočky a léto: Pozor na komplikace i vážná rizika

Léto přichází: jaké jsou trendy a jak se správně nalíčit?

4. Ústní voda/žvýkačky

Kartáček a pasta jsou samozřejmost. Ústní voda nebo žvýkačky tě ale ochrání před nepříjemným pocitem v puse. A navíc mít žvýkačky po ruce není nikdy na škodu. Co kdyby tě někdo chtěl políbit?

5. Opalovací krém

Když celý den svítí slunce, chtělo by to také nějakou ochranu. Nezapomínej proto na opalovací krém s vyšším faktorem, jelikož v areálu festivalu budeš prakticky pořád na přímém slunci.

6. Sluneční brýle


Musíme chránit také naše oči před přímým slunečním zářením a na to nám poslouží sluneční brýle. Navíc je můžeš využít další den ráno na zakrytí kruhů pod očima.

7. Náplast


Nikdy nevíš, kdy si omylem odřeš koleno nebo se trošku řízneš. Abys nemusela běhat kvůli každé oděrce ke zdravotníkovi, ber si s sebou vždy alespoň jednu náplast, kdyby se ti něco podobného přihodilo.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

8. Klobouk či jiná pokrývka hlavy

I taková pokrývka hlavy je důležitá, jelikož dostat úpal rozhodně není nic příjemného.

9. Suchý šampon


Možná si řekneš, proč s sebou i suchý šampon? Nejen, že ti pomůže s mastnými vlasy, ale pokud tě někdo omylem poleje pivem, dá tvé vlasy opět do pořádku.

10. Kapesníčky

Kapesníčky také nesmí chybět. Nikdy nevíš, kdy tě přepadne alergie či rýma. Takže si určitě vezmi alespoň jedno balení papírových kapesníčků.

11. Ibalgin, brufen či jiné léky na bolest


Na festivalech většina lidí popíjí po celý den alkohol. Proto bývají i krušná rána doprovázená bolestí hlavy. I kdybys nepila alkohol, tak ve stanovém městečku je rušno až do rána, takže toho stejně moc nenaspíš, takže i tebe může začít bolet hlava. S léky to ale hlavně nepřeháněj a už vůbec je nekombinuj s alkoholem. Ber to spíše jako takovou poslední záchranu, kdyby ti bylo opravdu zle.

12. Power bank

Mobil je na festivalech pořád zapnutý a ty budeš pořizovat nahrávky a snímky z jednotlivých vystoupení. Proto se může stát, že ti dojde baterka, ale nabíjet telefon v areálu festivalu není tak jednoduché. Většinou musíš dlooouho čekat než na tebe přijde řada a navíc se za to i platí.

13. Kabelka

Mobil, klíče, peněženka a další důležité věci, o které bys určitě nerada přišla, můžeš dát do kabelky, kterou budeš mít stále u sebe. V peněžence měj jen to nejnutnější. Platební karty jsou stejně zbytečné, jelikož nikde poblíž bankomat nenajdeš. Proto měj u sebe vždy hotovost.

14. VSTUPENKA


Hlavně nezapomeň na vstupenku!!

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

A to jsou všechny nezbytnosti na festival, které bys rozhodně doma neměla zapomenout. Teď už stačí jen dobrá nálada a fesťák může začít :-)2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •