Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnes mám pro tebe dvě oddechové knihy, každou z poněkud jiného prostředí. Jednu z horkého Egypta, kde tvoji pozornost upoutají pyramidy a druhou ze studených spár moře. Tak jakou si vybereš ty?

Oddechové knihy

Napínavé čtení
zdroj: Thinkstockphotos Napínavé čtení
aktualizováno 18.04.2015, 12:15 | 18.04.2015, 12:15 | Bára Vacková/Krasna.cz

Dnes mám pro tebe dvě oddechové knihy, každou z poněkud jiného prostředí. Jednu z horkého Egypta, kde tvoji pozornost upoutají pyramidy a druhou ze studených spár moře. Tak jakou si vybereš ty?

Děsivé storky: Kletba egyptské mumie


Již název knihy od R. L. Stina nás uvádí do děje egyptského tajemna. Musím se sama přiznat, že nejen v dětství, ale i teď mě egyptské podsvětí celkem fascinuje.


Dvanáctiletý Gab je s rodiči na dovolené v Egyptě. V Egyptě pozorují svého strýce Bena, který má pozoruhodnou práci. Pracuje totiž v pyramidách, kde se před nedávnem uchýlil k velkému archeologickému objevu- nalezl novou kobku.
V den kdy se má konečně Gabe se svým strýcem sejít, musí rodiče odjet za svým ochodem. Naštěstí se vše domluví a Gabe se strýcem zůstane v Egyptě. Zde se také seznamuje se svojí sestřenicí, dělníky či se studentem Ahmedem.


Nejenom samotná země, ale hlavně pyramidy skrývají mnoho tajemství. Gabe se vydává je trošku prozkoumat, jenomže v pyramidě narazí na zvláštní místnost, která je plná mumií. Ságy tradují, že tato komnata je prokletá. Vyplní se prokletí i u mladého Gabeho? A dokáže vůbec Gabe svůj strach z mumií překonat?


Hlavní hrdina je velmi sympatický, děj je poutavý a rychle ubíhá. Děsu v knize není příliš, takže je vhodná zejména pro mladší čtenáře. Pro starší čtenáře by toto mohla být krátká oddychovka z egyptského prostředí.

 

recenze
(Foto: Archiv blogerky)

 

Info o knize:
Orig. název: The Curse of the Mummys Tomb
Žánr: Pro děti a mládež - Sci-fi a fantasy
Rok vydání: 2014, 1. vydání originálu: 1993
Počet stran: 128
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Radka Krejčová
Vazba knihy: brožovaná

 

Volání sirény- Prokletí


Příběh o mořské siréně nám představuje česká autorka Michaela Burdová.


Larissa je siréna, která na přání moře už téměř 2000 let zabíjí muže. Je otrokyní moře. Svůj osud si ale neoblíbila, proto při každé příležitosti toto prokletí zlomit, neváhá. Larissa je ale také velmi krásná a mocná žena. Její krása všechny muže sklátí. Výjimkou není ani Liam- černomág, který se do ní na první pohled ihned zamiluje.


Larissa i přes svoji moc souhlasí, že se za Liama provdá. To on by jí mohl totiž pomoci z jejího otroctví. Pomůže jí oprostit se od zoufalého volání moře a konečně jí osvobodí. Možná. Larissa navštíví Liama v Anglii, kde oba čekají na úplněk, který je potřeba k osvobozovacímu rituálu. Ale její krása i teď jí komplikuje život. Celé městečko se jí snaží získat, ovšem Liamův bratr jí z duše nenávidí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Co si myslíme, že muži vidí, ale nevidí 
Jak si zabránit mlsat?!


Larissa se snaží věci přijít na kloub. Proč na Liamova bratra nepůsobí její kouzlo krásy? A proč zrovna k němu cítí Larissa pozoruhodnou přitažlivost? Dočká se nakonec osvobození od svého prokletí?


Čtení této knihy je poněkud zajímavé a lehké. Opět se nám zde vyskytuje taková oddechovka. Pokud tě tato kniha zaujme, můžeš se těšit i na pokračování Volání sirény-Pomsta, které vyšlo nedávno.

 

recenze
(Foto: Archiv blogerky)


Info o knize:
Série: Volání sirény (1.)
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 2014, 1. vydání originálu: 2014
Počet stran: 280
Nakladatelství: Fragment
Edice: Young adults, Fantasy, sci-fi, thrillery
Ilustrace/foto: Petr Vyoral
Autor obálky: Petr Vyoral
Vazba knihy: brožovaná0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •