Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Blíží se narozeniny tvého přítele, rodičů, nebo jenom netušíš, čím pohostit návštěvu, která má ke konci týdne dorazit? Představím ti jednoduchý recept na můj vlastní čokoládový dort!

Recept na snadný čokoládový dort!

Čokoládový dort
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Čokoládový dort
aktualizováno 16.10.2012, 00:34 | 16.10.2012, 00:00 | Bára Vacková/Krasna.cz

Blíží se narozeniny tvého přítele, rodičů, nebo jenom netušíš, čím pohostit návštěvu, která má ke konci týdne dorazit? Představím ti jednoduchý recept na můj vlastní čokoládový dort!

Co budeme potřebovat:

1x Bebe tmavé sušenky
1x čokoládu na vaření
2x smetanu ke šlehání
125 g másla
100 g cukru krupice
2 ks vajec
250 g hladké mouky
1 lžičku prášku do pečiva
5 lžic mléka
3 lžíce kakaa
barevné "třísky" (hoblinky) na ozdobu

Jako první si uděláme korpus. Já používám recept na muffiny. Změklé máslo, cukr a vejce ušlehej, přidej mouku s práškem do pečiva. Nakonec přidej mléko, čokoládové kousky (nemusí být) a kakao. Vše dobře promíchej (klidně i mixérem - směs je hodně tuhá).

Těsto nalij do dortové formy a dobře rozprostři. Formu nejdříve vymaž! Poté dej péct. Neřeknu na jakou dobu péct, ale hruba na 200 °C a pravidelně choď kontrolovat. Řekla bych ale, že to je zhruba 15 - 20 minut. Ti zkušenější poznají podle vůně.

Než nám korpus vychladne, připrav si šlehačku. Dvě šlehačky ke šlehání (pozor, alespoň 31 procent tuku!). Jednoduše ušlehej do tuha za pomoci šlehače. Můžeš přimíchat kousky čokolády (cca 1 řadu).

PŘEČTI SI TAKÉ:
Placky všech chutí
Rychlá, sladká, levná pochoutka i pro začátečnice

Na korpus navrš šlehačku a na šlehačku polož celý balíček BEBE sušenek. Hezky, aby šlehačka nebyla vidět! Nakonec rozpusť čokoládu (já jsem například dala jenom do hrníčku a do mikrovlnky a pak přidala ještě horkou vodu). Udělej to, jak chceš ty, ale když tam přidáš vodu, nic se nestane. Sušenky pak nasáknou a chutnají jako perník. Rozpuštěnou čokoládu nalij na sušenky. Neděs se, že se ti možná šlehačka začne rozpouštět (když ochutnáš, tak šlehačka s čokoládou chutná jako vynikající horká čokoláda). Nakonec na čokoládu nasyp čokoládové "třísky" a šups do ledničky!

Doporučuji dort nechat nejlépe přes noc v ledničce. Šlehačka hezky ztuhne a nakonec si ho můžeš dát ráno k snídaní!

Tak tenhle recept je můj vlastní, pochází z mé hlavy. Nějak jsem nevěděla, co upéct tátovi k narozeninám, a vyšla jsem jen z toho, co umím. Vesměs nejde jen o nic jiného než o přípravu korpusu.13 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •