Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jeden z největších festivalů v Česku je Rock for People v Hradci Králové, který určitě všichni dobře znají. Letos jsem na něj zavítala poprvé a byla jsem nadšená. A rozhodně příští rok jedu znovu, takže se podívej, co všechno můžeš za nějakých 360...

REPORTÁŽ: Rock for People poprvé a rozhodně ne naposled

Rock for People - 4
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Rock for People - 4
aktualizováno 17.07.2013, 00:00 | 17.07.2013, 00:00 | Bára Vacková/Krasna.cz

Jeden z největších festivalů v Česku je Rock for People v Hradci Králové, který určitě všichni dobře znají. Letos jsem na něj zavítala poprvé a byla jsem nadšená. A rozhodně příští rok jedu znovu, takže se podívej, co všechno můžeš za nějakých 360 dní zažít!

Letos na tomto festivalu bylo asi 185 vystoupení, mezi nejznámější kapely patří určitě Thirty Seconds to Mars, Billy Talent, A Day To Remember, z těch českých pak kapely jako Kryštof, Charlie Straight, Tomáš Klus a další. Poprvé zde taky vystoupil Karel Gott. Program byl velmi nabitý a každý si zde mohl vybrat svůj vlastní žánr.

Pokud se na festival budeš dopravovat autobusem, tak letos byl například zajištěn mimořádný provoz, který jezdil z nádraží na letiště asi po půl hodince. Takže dostat se tam a zase zpět nebyl problém. Ovšem na tlačenice si budeš muset zvyknout, jelikož lidí zde bylo opravdu požehnaně! Natrefíš zde i na podivné existence se zářivě růžovými vlasy, ale žádný konflikt mezi lidmi jsem za ty čtyři dny neviděla, což vypovídá o velmi dobré morálce celého fesťáku.

Celý areál je velmi rozlehlý. Celkově zde bylo 10 pódií, některé venkovní a některé skryté pod velkým stanem. Trasu lemovaly stánky s pitím a jídlem a rozhodně nehrozí, že bys mohla mít během dne hlad, protože jídlo bylo opravdu na každém kroku. Nechyběly ani stánky s oblečením a s dalšími maličkostmi, které si můžeš odvést jako suvenýr za malý peníz. Věci tam předražené opravdu nejsou, byla jsem celkem překvapena, takže jsem si domů dovezla dokonce 2 tílka.

 

Rock for People - 5
Hlady ani žízní rozhodně neumřeš. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Pokud tě zrovna kapely v daný okamžik příliš neberou a nemáš co dělat, jsou v areálu jiné formy zábavy. Letos to bylo například přírodovědecké centrum, kde sis mohla vyzkoušet zátěžový test své svalové hmoty, okusit zmrzlinu z tekutého dusíku, vyzkoušet si, jaké to je mít na ruce velkého sklípkana nebo mnohonožku. Zábavu poskytl také stánek T-mobile, který nabídl bezplatné připojení k internetu, tablety k zapůjčení a spousty dalších věcí. Pokud zrovna nemáš náladu cokoliv dělat, můžeš sebou plácnout do velkých pytlů, které jsou rozmístěny po jednotlivých stanech a na chvilku si odpočinout.

 

Rock for People - 2
Mít na ruce pavouka? To k rocku přece patří. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Je určitě dobré si vzít do kabelky nějaký svetřík na večer, ale letos bylo skvělé počasí, takže jsem ho využila pouze pár hodin před půlnocí, kdy už slunce nesvítilo. Přes den zase byla dostupná festivalová pláž, kde ses mohla přes den zchladit.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Festival Hrady CZ startuje na Točníku už příští víkend
JamRock festival - 3 dny života navíc

Hlavním programem byly samozřejmě kapely. Skvělou show udělala spousta interpretů a rozhodně to byly nezapomenutelné zážitky. Za 4 dny nasbíráš miliony trapasů a rozhodně to stojí za to! Pódia pod stany jsou vybavena dřevěnou podlahou, takže se nemusíš bát, že bys během vystoupení měla bahno až na zádech.

 

Rock for People - 3
Před pódiem je dřevěná podlaha, takže se vyhneš bahnu. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Pokud jsi z daleka a nemáš kde bydlet, je v areálu stanové městečko, takže nemusíš mít strach, že bys neměla kam složit hlavu.

Celý festival Rock for People jsem si hrozně moc užila, a pokud jsi letošek prošvihla, určitě si to nenech utéct příští rok, je to fakt obrovský zážitek! A když jsi tam s milovanou osobou, tak už pak vážně není co řešit :-)

 

Rock for People - 1
Když pojedeš na festival se svou láskou, daleko víc si ho užiješ. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Více informací a fotek můžeš najít na jejich webu www.rockforpeople.cz nebo na Facebooku pod názvem Rock For People (OFFICIAL).5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •