Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kapku nervózní stojím před budovou Kotelny v Litomyšli s kamarádkou, koukáme na první fanynky, které přijely už asi před třemi hodinami. Máme jít dělat rozhovor se skupinou Charlie Straight.

V zákulisí s Charlie Straight

Charlie Straight
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Charlie Straight
aktualizováno 14.05.2012, 00:00 | 14.05.2012, 00:00 | Bára Vacková/Krasna.cz

Kapku nervózní stojím před budovou Kotelny v Litomyšli s kamarádkou, koukáme na první fanynky, které přijely už asi před třemi hodinami. Máme jít dělat rozhovor se skupinou Charlie Straight.

Pocity? Myšlenky? Buší mi srdce a v mé hlavě rotují věty: "To bude trapas!“. Po chvíli strpení si pro nás dojde manažer a my se odebereme bočním vchodem do zákulisí. Jako první nás přivítá Albert, vysoký, pohledný kluk, který mi podá ruku se slovy: "Já jsem Albert, hrozně se stydím.“ Nervózně se zasměju a následuju Alberta. Kroky vedou do malé místnosti, kde se všichni tři členové (Albert, Johny a Michal) posadí a to včetně nás. Začínáme klást první otázky:

 

Jak vznikají vaše písničky?

- Albert: Když máš dobrý den nebo jsi zamilovaná a chceš si zapamatovat ten zážitek, tak o něm napíšeš. Když na něco nechceš zapomenout, složíš písničku a vždy, když ji pak hraješ, vybavíš si ten zážitek. Píseň složím, pak donesu do zkušebny, kde ji ostatním zahraju s kytarou. A dohromady se domluvíme, co změníme, třeba nějaké akordy.

 

Co sami posloucháte? Jaké skupiny máte rádi?

- Johny: Poslouchám Warpaint, The Do, Poliça a těším se na koncert Beach House. Ještě například posloucháme písničky od skupiny Odd Future.
- Michal: Já Jeffa Buckleyho.
-Albert: Třeba Toro y Moi.


Máte neobvyklý styl oblékání. Máte vlastního návrháře?

- Albert: Máme stylistu, jmenuje se Dušan Bebčák, který nám pomáhá dělat oblečení na klipy, ale jinak se oblékáme tak, jak se nám to líbí.

 

Jaká je nejoblíbenější písnička za vašeho repertoáru?

- Albert: Já mám Someone With A Slow Heartbeat. K té teď zrovna točíme klip.
- Johny: Tiger in Your Heart.
- Michal: Moje taky.

 

Charlie Straight
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Jak jste se dali dohromady?

- Albert: Ve škole, jsme školní kapela. A našeho bubeníka jsem potkal v hudebce.

 

V jakých zemích jste koncertovali nejdál?

-Johny: Asi ve Francii, v městečku Épinal.

 

Na jakém koncertu se vám nejvíce líbilo a proč?

- Albert: Mně se třeba nejvíce líbil koncert v Pardubicích. Konal se v den mých narozenin, dostal jsem tričko Bon Ivera od kapely jako dárek, atmosféra koncertu byla úžasná, mysleli jsme si, že přijde málo lidí, ale bylo plno.

 

Co do budoucna? Plánujete rodinu, nebo je na to ještě hodně brzo?

- A+J+M: Ne, rodinu ještě ne. Chtěli bychom hodně hrát a poznat více publik různých zemí.

 

A co váš největší trapas?

-Albert: Myslím, že velký trapas se mi ještě nestal, ale říkám si, že kdybych měl třeba průjem a přišlo by to na mě na pódiu, třeba při výskoku.
- Johny: Ale v jednom klubu, kde byl nízký strop, Albert skákal do vzduchu a praštil se do hlavy, což ho nejspíš i dost bolelo.
-Michal: Mě dvakrát za koncert spadly klávesy během písničky, což taky nebylo zrovna nejlepší.

 

Charlie Straight
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Hádáte se takhle ve skupině?

-Michal: Hádáme se třeba o to, kdo bude spát na jaké matraci.
- Johny: Taky když někdo někomu něco snědl nebo vypil, když ten druhý s něčím nesouhlasí a tak.

 

Dokážete improvizovat?

-Johny: Stávalo se to dřív, když Albertovi praskla struna, což se teď už moc nestává.

 

Kolik jste vyhráli cen a která je pro vás ta nejdůležitější?

- Albert: Máme jich myslím šest. Hodně nám pomohli Andělé, bez téhle výhry by se o nás tolik nevědělo. Předtím si třeba lidé ani neuvědomovali, že jsme česká kapela.

 

Co sladkosti, jaké jsou vaše nejoblíbenější?

- Albert: Takže Kyselé rybičky, Vexty, Kyselé žížalky, Coca-colky, Makronky, čokoláda Lindt.

 

Máte domácí zvíře?

- Johny: Já mám dvě kočky, papouška a rybičky.
- Albert: Já jednu kočku.
- Michal: Nic.

 

Slyšeli jste někdy o webu Krásná.cz?

-Albert: Jo.
-Johny: Ne.
-Michal: Ne. Existuje i web Krásný.cz?

 

Již po pár otázkách zjišťuji, že mé obavy byly zbytečné. Kluci jsou normální kluci, se kterými se zasmějete, poradíte. Jsou fajn a rozhodně to nejsou žádní namyšlení "týpci“, kteří to dělají jenom pro slávu a peníze. Oni hudbu dělají proto, že je to baví! Na konci rozhovoru, který nám trval asi 30 minut, jsem kluky požádala o autogram. Albert napsal věnování a všichni 4 členové se podepsali. Albert rozhodně nezklamal se svoji spisovnou řečí, výslovností angličtiny a s výstřihem do V, je takový milý kluk, který rozhodně nemá o přízeň dívek nouzi. Johny působí jako upovídaný kluk, se kterým by se na sto procent nikdo nenudil. Michal skvěle ovládá nástroje, takže tomu patří jedna velká poklona.
Rozhovor jsme měli za sebou a čekal už nás jenom vytoužený koncert.

 

Charlie Straight
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Umíš žít?

Nechápeš, že tě balí?

 

Kotelna po 21:00. Opravdu přišlo mnoho lidí, kteří si nenechali ujít tuhle skvělou událost. Začínají se hrát první písně. S těžkostí se probojovávám do druhé řady, kde mám na všechny skvělý výhled. Pokouším se udělat pár fotek a videí, ale můj telefon není bohužel v tomto ohledu nejlepší. S nadšením zpívám písničky s kapelou a užívám si skvělou atmosféru. V té spoustě lidí vidím jejich úspěch. Vsadím se, že skupina Charlie Straight bude jednou neuvěřitelně slavná. A každý se bude divit, že taková kapela pochází z Čech. Bohužel koncert rychle ubíhá a je tu poslední písnička, na níž Albert skáče do davu lidí. V momentě jeho skoku, schytáváme s druhou kamarádkou ránu nohou do obličeje. Po pár vteřinách zjišťuji, že mi Albert ukopl i díl mého úžasného náramku, ale ten jsem bohužel ani po koncertě nenašla. Určitě jsem si koncert užila a myslím, že klukům se také líbil.

 

"Koncert v Kotelně nás moc příjemně překvapil, protože přišlo snad 350 lidí a byla skvělá atmosféra. Lidi s námi zpívali texty písniček z nové desky jako Too Many Knives a při Upside Down, kterou hrajeme na konci, jsem skočil do publika. To mě baví," smál se Albert. Pavel Pilch (bubeník) vzkazuje, že to byl jeden z nejlepších koncertů tohoto roku.

 

Poslední, co asi můžu klukům vzkázat je to, že jsem si koncert plně užila a rozhodně jsem nebyla sama. V hlavě mi nadále zní písničky, cítím tu atmosféru. V budoucnu, až budete zase někde poblíž, si vás ujít nenechám. Jste skvělá kapela!7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •