Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mít řidičák je v dnešní době poměrně důležitá věc. Auta jsou všude a je také třeba, aby je někdo řídil. A na to, abychom se to naučili, je tu autoškola. I já jsem absolvovala výcvik, takže ti teď mohu sdělit pár typů, triků i rad, jak úspěšně zvlá...

VLOG: Autoškola? Neboj se toho!

Vložit video na:

aktualizováno 22.11.2015, 06:00 | 22.11.2015, 06:00 | Bára Vacková/Krasna.cz

Mít řidičák je v dnešní době poměrně důležitá věc. Auta jsou všude a je také třeba, aby je někdo řídil. A na to, abychom se to naučili, je tu autoškola. I já jsem absolvovala výcvik, takže ti teď mohu sdělit pár typů, triků i rad, jak úspěšně zvládnout výcvik.

Zpočátku jsem si nedokázala představit, že řídím auto. Docela jsem se děsila toho, že jednou asi budu muset do auta nasednout a naučit se vše potřebné. Tak či tak jsem se k tomu nějak dokopala a začala jsem výcvik.

1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

První jízdu jsem zahájila na cvičáku. Ovšem, že učitel tě nepošle hned na silnici, když jsi ještě předtím nikdy auto neřídila. To byl i můj případ. Rozjíždění, objíždění kuželů, couvání a krapet teorie, to bylo náplní první jízdy. Poté už následovaly jízdy v terénu - nejdříve po vesnicích, a poté již pouze ve městě.

Jelikož bydlím v malém městečku, je docela možné, že všechny trasy projedeš za 14 jízd několikrát. Takže se v podstatě nemusíš bát, že by tě při zkouškách vzal komisař na neznámé místo. To ovšem nemohu zaručit, že to bude platit i ve větších městech. Takže bych mohla říct, že jsme v tom měla i jakousi výhodu. Všechny trasy jsem znala a věděla jsem, co, kde a jak vše projet.

Co se týče jízd, tak vše proběhlo relativně bez problému. Nějaké ty chyby se vždy najdou, ale v podstatě jsem celý výcvik odjezdila na jedné vlně. Učitel ti většinou bude pomáhat, bude dávat pozor i při komplikovanějších situacích a v případě nějaké chyby ti šlápne na brzdu.

Ohledně závěrečných zkoušek doporučuji stáhnout si mobilní aplikace na testy. Nejvíce doporučím aplikaci Autoškola, která obsahuje všechny otázky, se kterými by ses mohla v testech setkat. A dále už jen cvičit a cvičit a nenechat vše na poslední chvíli. Při testech vždy pořádně čti zadání, někdy hraje roli jen jedno slovíčko!

Další aplikace, které jsem využívala, byly Autoškola 2015, Autoškola Testy- eTesty, a další.

Jízdy na závěrečných zkouškách u mě proběhly také v pořádku. Dávej si pozor na přednosti zprava, na stopky, na přechody a také na vlakové přejezdy. I za malou chybku tě někdy komisař může vyhodit. Hlavně buď v klidu a věř si. Přece nebudeš dělat řidičák napodruhé. Nebo bys chtěla dělat i maturitu dvakrát? Myslím, že nejlepší je to vždy napoprvé!

Pokud se chceš dozvědět další typy a rady, podívej se na celé video o autoškole!0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •