Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Spousta dívek a v dnešní době i kluků má doma žehličku, se kterou manipulují prakticky každý den. I já jsem ten případ.

Žehličky, kulmy a přípravky

aktualizováno 09.03.2012, 00:00 | 09.03.2012, 00:00 | krasna.cz/archiv blogerky

Spousta dívek a v dnešní době i kluků má doma žehličku, se kterou manipulují prakticky každý den. I já jsem ten případ.

Nejběžněji se jedná o přeměnu vlnitých až kudrnatých vlasů na rovné. Aby se ale docílilo dobrého výsledku, je zapotřebí teploty od 100 °C. Některé žehličky je možné nastavit až na teplotu 230 °C. Vysoká teplota samozřejmě vlasy ničí. Vlasy se na konečcích třepí, což nepůsobí zrovna krásně.

Jakou si vybrat žehličku?
Žehlička se vybírá podle toho, zdali chceme vlasy pouze rovnat, vytvářet s nimi lokny, anebo i vlasy krepatit. Na výběru také hodně záleží cena. Spousta z vás si raději vybere obyčejnou žehličku v cenové relaci do 500 korun, než žehličku s displejem a dalšími funkcemi za více než 1000 korun. Samozřejmě dražší žehlička je lepší a dnes existují i ty, které jsou napuštěné kondicionérem a při žehlení vlasům dodávají vitamín E a lesk (Remington Shine Therapy S9950).

PŘEČTI SI TAKÉ:
Trable s mastnými vlasy
Jak se nejlépe zbavit chloupků v intimních partiích

Vybírá se pak také podle velikosti ploch. S úzkými žehličkami se lépe manipuluje a dokážou vytvořit krásné vlny. Pro husté vlasy by tento typ nebyl nejlepší, protože by žehlení trvalo dlouho. Naopak pro husté a těžko upravované vlasy se hodí žehličky s nastavovacími funkcemi, jako je třeba sušení vlasů za mokra.

Největší faktor tedy hraje typ vlasů, jak hodláme vlasy upravovat a samozřejmě cenová dostupnost.

Žehlení vlasů - 1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Maminky se nám často snaží pužívání žehliček či kulmování vlasů rozmluvit, protože mají strach, abychom si nezničili vlasy. Ale pro mě je třeba žehlička nezbytnou pomůckou pro každý den. Když už si pomocí vysokých teplot upravujeme vlasy často, je nutné vlasy také chránit dalšími přípravky.

CHI 44 Iron Guard je přípravek, které chrání vlasy před vysokou teplotou vlasových přístrojů a zároveň zabraňuje vysoušení a třepení konečků a působí také jako zmatňovač vlasů při žehlení.

Tekuté krystaly Trend Up Starlight obsahují složky lněných semínek, které jsou vhodné pro regeneraci vlasů. Semínka také chrání konečky před dalším poškozením a třepením. Tekuté krystaly chrání vlasy před UV zářením a také zabraňují krepatění vlasů.

Daily Shine - Avon je sérum na konečky, které vyhlazuje narušený a poškozený povrch vlasů. Zvlhčuje a regeneruje roztřepené konečky a také dodává vlasům příjemný lesk.

Žehlení vlasů - 3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Přípravky na vlasy tohoto typu ti dodávají ochranu před žehlením, ale dobré by bylo začít s regenerací hned od začátku. Fitoval šampon je vhodný pro poškozené a vyčerpané vlasy. Nebo také šampon Gliss Kur Oil je obohacen 7 oleji, které vyživují a obnovují strukturu poškozených vlasů.

Žehlení vlasů - 2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Po důkladném umytí vlasů by se na vlasy měl aplikovat kondicionér. Vlasy by se neměly žehlit mokré, protože se tím hodně vysušují a jsou poté náchylnější k třepení a lámání. Také by se neměly žehlit za pomocí gelů, vosku a laku na vlasy. Gel, vosk nebo lak by se měl používat až po důkladném vyžehlení jako fixátor. Důležité je tedy mít vlasy před žehlením umyté a dokonale vysušené.13 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •