Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš za sebou letní brigádu a bojíš se, že se ti penízky rychle rozkutálejí? Stačí dodržovat pár zásad!

7 tipů, jak neutrácet!

jak neutrácet
zdroj: Thinkstockphotos jak neutrácet
aktualizováno 06.09.2019, 00:00 | 06.09.2019, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Máš za sebou letní brigádu a bojíš se, že se ti penízky rychle rozkutálejí? Stačí dodržovat pár zásad!

1. Přepočítávej na práci

Měla jsi třeba šedesát korun na hodinu a ten krásný svetr stojí jen tři stovky? Ne, stojí tě pět hodin práce. Opravdu je tak úžasný a nemůžeš bez něj být?

 

 

2. Nenos s sebou moc peněz

Když nebude co utrácet, utrácet nebudeš! Ber si jen tolik peněz, kolik si myslíš, že budeš potřebovat, plus nějaké drobné jako zálohu.

 

3. Bez kreditky!

Kreditní karta tě bude lákat k utrácení ještě více než hotovost, protože neuvidíš, jak ti z peněženky všechno mizí. Ale i své virtuální peníze můžeš ohlídat, stačí si kartu s sebou nebrat, nebo si nastavit limity, které nebudeš moci překročit, to hravě zvládneš v internetovém bankovnictví.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
VLOG: Milované EOS balzámy - jak poznat FAKE od ORIGINÁLU? 
Niekoľko hodín v Bruseli, hlavnom meste Európy

 

4. Schovávej si účtenky

Pěkně pohromadě uvidíš všechny částky i všechny věci, za které jsi utratila své peníze a možná se pro příště poučíš, že to všechno vlastně není potřeba. Můžeš si útratu zapisovat i do notýsku nebo do telefonu, existují na to i speciální aplikace (např. Toshl Finance).

 

 

5. Napiš si seznam

Nakupuj se seznamem a nekoukej všude kolem. Drž se jen toho, co skutečně potřebuješ. Obchoďák je záludné místo přesně psychologicky postavené tak, aby tě donutili co nejvíce utratit. Když budeš koukat jen do lístku, nepodaří se jim tě tolik nalákat.

 

6. Neprocházej internetové obchody

Internet je plný lákavých nabídek a krásných věcí. Nejspíš se stránkám podaří tě na něco nalákat, a když už si vybereš jednu věc, proč zůstávat jen u té jedné, když už platíš poštovné?

 

 

7. Slevy všude kolem

Není sleva jako sleva. Některé slevy ve skutečnosti nejsou slevy, jen chytré lákadlo. Nenaleť na to! Pokud věci nepotřebuješ, nekupuj je ani ve slevě.7 hlasů
Vaše hodnocení