Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nevíš, co dělat s podzimem? Zkus třeba divadelní představení! Hudba a umělecký zážitek, to je muzikál.

Do divadla? Proč ne!

Diváci
zdroj: Thinkstockphotos Diváci
aktualizováno 24.10.2016, 00:00 | 24.10.2016, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Nevíš, co dělat s podzimem? Zkus třeba divadelní představení! Hudba a umělecký zážitek, to je muzikál.

Muzikály jsou představení, která kombinují hudbu, tanec a umělecký zážitek. Který máš ráda ty? A co tyhle?

 

 

 

Carmen

 

Tohle je přesně muzikál, který by tě mohl zaujmout. Je o sebevědomé ženě, která se nakonec obětuje za lásku.

 

 

Carmen je hvězda cirkusu, skvělá tanečnice a také žena, která svede každého muže. S cirkusem přijíždí do přímořského města, kde se pozná s Josem, čestným mužem, který má svou snoubenku Katarínu. Carmen se zamiluje a José ze začátku odolává, ale později v sobě najde silné city. Není to ovšem tak jednoduché, mezi ty dva se postaví García, majitel cirkusu, který bere Carmen jako svůj majetek.

 

 

A jak to bylo dál? Na to už se podívej sama. Toto dílo je pro mě vrchol toho, co český muzikál dokázal. Mimochodem – Lucie Bílá v hlavní roli.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Divadelní etiketa: Co si obléknout a jak nebýt za burana?
Divadlo mi dalo zkušenosti k nezaplacení!
Že je balet nuda? Vyraz na taneční horor

 

 

 

Kleopatra

 

Další skvělé dílo a opět v hlavní roli silná a cílevědomá žena. Pro mě osobně je nejlepší Kleopatrou Monika Absolonová. Jaká je tvá oblíbená královna?

 

 

Kleopatra je až druhá v pořadníku na trůn. Ale když Caesar Kleopatru potkal, učarovala mu natolik, že z ní udělal královnu Egypta, kterou byla až do obsazení Římem. Kromě Caesara se v příběhu objevuje i druhý osudový muž Kleopatry Marcus Antonius. I když je příběh nakonec dokonalou tragédií, Kleopatra si svou hrdost ponechá až do konce.

 

 

 

Dracula

 

Sice starší dílo, ale svým způsobem by mohlo být aktuální. Pokud máš tedy ráda upíry a chceš v hlavní roli vidět muže.

 

 

Dracula je na začátku krutý kníže, při drancování kostela ho ovšem prokleje kněz a to k věčnému životu. Jeho těhotná žena zemře a on při pokusu o sebevraždu zjistí, že je skutečně nesmrtelný. Žije tedy neskutečně dlouho a potká se tak s Lorain, půvabnou dívkou, která by ho snad mohla zachránit.

 

 

Více už ti neprozradím, abych tě nepřipravila o napětí, jestli tenhle příběh ještě neznáš. Tak tedy, které dílo si vybereš?2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •