Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ženská intimní hygiena je samozřejmě důležitá. Jak ji dělat správně a čemu se máš vyhnout?

Intimní hygiena. Jak ji provádět správně?

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 12.10.2016, 00:00 | 12.10.2016, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Ženská intimní hygiena je samozřejmě důležitá. Jak ji dělat správně a čemu se máš vyhnout?

Proč intimní hygiena?

Ženské pohlavní orgány jsou velmi citlivé, je to taková otevřená cesta do tvého těla a tak by ses o ni měla také pečlivě starat. Nejde jen o zdraví fyzické, ale i o psychickou pohodu, kterou může narušit stres i léky.

Čemu se vyhnout?

Nepoužívej žádné parfemované sprchové gely, ani prostředky, které nejsou na intimní hygienu speciálně určené.

Nenechávej své intimní partie dlouho ve vlhkém prostředí – třeba v plavkách po koupání. Můžou se tak množit kvasinky, nebo tvořit záněty.

Vyber si správnou péči

Na výběr jsou intimní gel, mýdlo, pěna nebo olej. Měla bys dbát na to, aby nebyly příliš parfémované, ideálně vůbec. Vyzkoušej raději více výrobků, než najdeš ten, který nebude vysušovat, dráždit, způsobovat zčervenání ani svědění.

PŘEČTI SI TAKÉ:

TESTUJEME: Co skutečně obsahují gely na intimní hygienu?

Ideální intimní hygiena: co je málo, a co už je moc?

Sprchové gely pro intimní hygienu: Jsou zbytečností?

Menstruace

Při svých dnech určitě cítíš větší potřebu věnovat se intimní hygieně. Přes den tak můžeš používat intimní ubrousky. Hlavně si dej pozor na to, které ubrousky jsou vlhčené a které skutečně určené pro intimní oblasti. Je v tom velký rozdíl! Parfemované vlhčené ubrousky ti spíše uškodí, než pomůžou.

Nejsou kalhotky jako kalhotky

Sexy krajkové prádélko je sice super, možná trochu nepohodlné, ale především ne zrovna nejlepší pro tvé intimní partie. Nejlepší prádlo je to bavlněné. Takové klasické babské spoďáry sice nejsou sexy, ale pro tvé zdraví i pohodlí jsou to nejlepší. Určitě dokážeš srovnat svoje dny tak, abys typy prádla střídala a nenosila jen neprodyšné a syntetické prádlo, které může například způsobit svědění, nebo krajky, které tě mohou dokonce i zranit.

Nepřeháněj to!

Ano, celý článek je o tom, že péče je důležitá, ale všeho moc škodí. Pokud budeš péči přehánět, zbavíš se tak přirozeného prostředí a způsobíš si tak další problémy.

Problémy

Pokud si myslíš, že děláš všechno dobře, ale máš problémy, můžeš vyzkoušet vaginální výplachy, které seženeš v lékárně a které ti pomůžou obnovovat přirozenou mikroflóru. Pokud ti nepomůže ani tohle, měla bys navštívit svého gynekologa.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •