Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V tomto předvánočním čase jímá spoustu lidí hrůza z toho, co mají pořídit svým nejdražším. Nedej si svátky zkazit a vybírej dárky s rozvahou.

Jak (ne)vybírat vánoční dárky?

Vánoce
zdroj: Thinkstockphotos Vánoce
aktualizováno 12.12.2013, 00:00 | 12.12.2013, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

V tomto předvánočním čase jímá spoustu lidí hrůza z toho, co mají pořídit svým nejdražším. Nedej si svátky zkazit a vybírej dárky s rozvahou.

Jak jednoduché to bylo, když vánoční dárky nosil Ježíšek a nemuseli jsme si s nimi vůbec dělat starost? Vánoce jako svátky klidu a míru jsou narušované právě tou tradicí dárků – spousta stresu, předvánočního shonu a honu na dárky, přičemž často nevíš, po čem máš sáhnout, a pak nakonec vybereš z nouze něco zbytečného.

Co je hlavní problém? Jsi dospívající dívka a chceš dát nějaký pěkný dárek rodičům, nejlépe aby byl ještě k něčemu užitečný a neskončil někde na dně šuplíku. Co ale vybrat, když si rodiče můžou koupit všechno, co potřebují, a vlastně to vypadá, že taky mají všechno, co potřebují? Jsou tu v podstatě dvě možnosti, buď sama přijdeš na něco, co je potřeba, nebo vybereš něco obvyklého či méně obvyklého, co potěší.

Když jde o dárky pro sourozence nebo kamarády, je to o poznání lehčí. Přece jen přátelé jsou obvykle ve stejném věku, tak máš představu, co by tak mohli chtít. S mladšími sourozenci to také není tak těžké, také jsi byla v tom věku, a tak víš, po čem jsi toužila. Ale ve věku svých rodičů nebo prarodičů jsi ještě nebyla, proto je obvykle těžší vybírat.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TEST: Přibereš o Vánocích?
Všechno, co bys měla vědět o jídle na Vánoce

Tradičním dárkem, když opravdu nevíš, co máš koupit, je kosmetika. Různé menší či větší dárkové kazety objevíš v každé drogerii a také se pohybují v různých cenových kategoriích, takže si určitě vybereš. Další celkem tradičním dárkem jsou knihy a pak různé ozdobné figurky, porcelánoví sloni pro štěstí a další malé radůstky.

Další věcí je rozdíl mezi dárky pro matku a otce. Ženy jsou v tomhle ohledu jednodušší – kosmetika nebo oblečení je vždy potěší. U mužů je to trochu složitější, přece jen není jasné, co je typicky mužské, a pivo není nejlepší dárek. Je tedy potřeba najít nějaký koníček nebo zájem, kterému se věnuje. Četba, počítače, zahradničení, domácí kutilství nebo nějaký sport, to jsou všechno odvětví, kde se dá najít nějaký dárek.

Prarodiče mají obvykle nejraději dárky, které jsou spíše od srdce než z peněženky. Ono to asi vypadá zvláštně, když skoro dospělý člověk vyrábí dárek pro babičku či dědu, ale konec konců, proč by to nešlo? V tomhle předvánočním čase je hezké připomenout si trochu dětství a jít něco vyrobit. Ať už jde o obrázky, keramiku, ozdobené svíčky, domácí mýdlo a další výrobky. Pokud nejsi zrovna zručná, pak přichází na řadu malé zapadlé obchůdky s drobnůstkami, které potěší. Tady není potřeba přehnaně přemýšlet nad užitečností, pokud chceš potěšit starší příbuzné, obvykle budou rádi za něco, co si můžou vystavit, a když se na to pak podívají, vzpomenou si na tebe.

Peníze, peníze a zase peníze. Pěkný dárek se dá pořídit v jakékoliv cenové kategorii, a pokud tě mají lidé, které obdarováváš, rádi, nebudou řešit, kolik ten dárek stál. Budou rádi, že sis na ně vzpomněla a i maličkost je potěší.ě6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •