Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Myslím, že nejsem jediná, kdo má problém s nevýraznýma očima. Proto tu mám pár věcí, které ti můžou pomoct oči opticky zvětšit a zvýraznit.

VLOG: Jak opticky zvětšit oči?

aktualizováno 14.11.2014, 00:00 | 14.11.2014, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Myslím, že nejsem jediná, kdo má problém s nevýraznýma očima. Proto tu mám pár věcí, které ti můžou pomoct oči opticky zvětšit a zvýraznit.

Na začátek je tu pár věcí, které s velikostí očí zdánlivě nesouvisí, ale nenech se mýlit. Například spánek je velmi podstatná věc. Pokud málo spíš, oči se zdají menší. Pak také tvůj účes. Pokud máš málo výrazné oči, dávej si pozor na ofinu, neměla by sahat až k obočí. Pozor také na tmavý odstín make-upu kolem očí.

 

Obočí

Příliš husté obočí oko zmenšuje, je tedy dobré ho trochu upravit. Nejlépe vytrhat od oka a vrchní část jen mírně upravit, pokud je obočí výš, oko je větší. Při líčení je pak dobré nanést trochu bílého, nebo světle hnědého stínu do "výklenku“ u vnějších koutků obočí.


Pozor na linky

Není potřeba se bát tmavých linek, pokud se správně nanesou. Můžeš je nanést na horní víčko i na spodní, ale ne na tzv. mokrou linku oka, to by oko ještě více zmenšilo. Také nedotahuj linku až úplně do vnitřního koutku, oko to pak uzavírá. Na mokrou linku je nejlepší nanést bílou, to oko zvětší.

 

Řasy

Výrazné řasy jsou pro zvýraznění očí velmi důležité. Můžeš si pomoct kleštičkami na řasy, je to velmi účinné. Pak použij řasenku s prodlužujícím efektem. Ideální je použít stejnou barvu řasenky jako linek, oči jsou pak jasnější.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Volba přezdívky

Výrazné oči za pár chvil


Stíny

Správně nanesené stíny dokáží zázraky. Fígl je v nanesení tmavšího stínu do záhybu oka. Tento stín vyber v tmavším odstínu, než ten který normálně naneseš na víčko. Dále pak světlý, nejlépe bílý, stín pod obočí. Také můžeš víčko vystínovat tak, že dáš ke vnitřnímu koutku výrazně světlejší stín než ke vnějšímu a postupně stínuješ, aby byl přechod plynulý. Světlý stín u vnitřního koutku oko projasní. Tmavší stín u vnějšího koutku vytažený nahoru do obloučku horní víčko pozvedne.

 

Pozor na příliš třpytivé stíny, ty samotné oči "přebijí“. Místa, která vystínuješ světleji se opticky posunou vpřed a zvětší se. Místa vystínovaná tmavě se zase trochu posunou dozadu. Správnou hrou s odstíny se dá vzhled očí úplně proměnit.12 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •