Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš tu samou otázku, když ti rodiče říkají, že jsi na něco ještě moc malá? Kdy přijde ta vysněná dospělost?

Kdy už budu dospělá?

Učení - 3
zdroj: Thinkstockphotos Učení - 3
aktualizováno 25.11.2014, 00:00 | 25.11.2014, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Máš tu samou otázku, když ti rodiče říkají, že jsi na něco ještě moc malá? Kdy přijde ta vysněná dospělost?

Věty jako až ti bude patnáct, až ti bude osmnáct, až… známe všichni, kdy už s tím konečně skončí a budou tě brát jako dospělého člověka s vlastními názory a vlastní hlavou?

 

Sladkých 18

 

Osmnáct let je taková oficiální hranice dospělosti, kterou uznávají školy a úřady, ale co rodiče? Pro ně často není věk žádná adekvátní hranice, posouvají si ji podle toho, jak je zrovna napadne a ani občanka, nebo zákon je nezastaví. Argument, teď je mi osmnáct, tak si můžu dělat, co chci, obvykle přebijí větou, která začíná: „Dokud bydlíš pod naší střechou…“. A ať to zní jakkoliv nespravedlivě, mají tak nějak pravdu.

 

Maturita – zkouška dospělosti

 

Symbolickou hranicí je označované složení maturity, nebo dokončení střední školy. Znamená to ale vážně něco? Možná si budeš připadat dospělejší, ale z vlastních zkušeností i zkušeností mého okolí, spíš ne. Zvlášť, když ti všichni budou opakovat, že maturita je asi jako každá jedna zkouška na vysoké – no, nic moc vyhlídky.

 

 

 

Vysoká škola

 

Obvykle znamená, že když půjdeš na vysokou, budeš se muset nějak osamostatnit. Ať už budeš bydlet v podnájmu, nebo na koleji, doma už nebudeš tak často a budeš mít více prostoru rozhodovat se sama, ale i tady je ještě trochu brzy mluvit o samostatnosti a dospělosti, přece jen tě rodiče ještě budou podporovat, minimálně peněžně.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejčastější módní omyly českých žen
MÍŠA DOUBRAVOVÁ: Chtěla bych si založit food blog a mít vlastní restauraci!

 

První zaměstnání

 

Ve chvíli, kdy si začneš sama vydělávat a domů už budeš jezdit jen sem tam, ty i tvoji rodiče pomalu přijdete na to, že už vylétáš z hnízda a právě v tuhle chvíli by si měli uvědomit, že už jsi dospělá, pokud na to do teď nepřišli.

 

Takový obecný plán určitě neplatí pro všechny, záleží také na tom jak dospěle a zodpovědně se umíš chovat a jak umíš se svými rodiči komunikovat. Pokud tě neberou moc vážně a pořád jsi pro ně malé dítě, ber to jako znamení, že jim na tobě záleží a chtějí tě chránit. Užívej si dětství a do dospělosti nespěchej, ještě budeš mít dost času si ji užít.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •