Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vzali tě na vysokou a tak máš pocit, že se teď tvůj svět úplně změní. Jak přežít první měsíc jako vysokoškolačka?

Přežij první měsíc na vysoké

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 22.09.2016, 09:57 | 22.09.2016, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Vzali tě na vysokou a tak máš pocit, že se teď tvůj svět úplně změní. Jak přežít první měsíc jako vysokoškolačka?

Vysoká tvůj život skutečně změní. Nenech se ale úplně unést, svůj studentský život si neužiješ, pokud se nedostaneš do dalšího semestru. Což by se ti klidně mohlo stát, pokud nebudeš vnímat školu.

Na druhou stranu, první měsíc je také důležitá doba pro seznamování se. Vztahy na vysoké jsou důležité, dostaneš se ke kontaktům, které ti mohou pomoci nejen se studiem a materiály ke zkouškám, ale i v budoucnu. V první řadě jsou to ovšem lidé, kteří ti zpříjemní studium. Přátelé a kontakty ze střední jsou fajn, ale teď se můžeš seznámit s lidmi, kteří mají stejné zájmy a cíle jako ty.

Jak tedy uspět?

Na začátku semestru se dozvíš nejdůležitější informace o celém semestru, termíny odevzdávání prací, zkoušek a tak dále. Takže rozhodně choď na přednášky a to nejen abys u zkoušky věděla, jak vypadá tvůj přednášející. Když budeš od začátku kašlat na přednášky, časem na to doplatíš.

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Vyhodili mě z vysněné školy

Na jakou vysokou školu jít?

Jak se dostat na vysněnou vysokou školu

Obvykle má každý obor nějakou svojí platformu, kde se domlouváte. Třeba facebookovou stránku, kde bude váš ročník. Není nic jednoduššího, než napsat zprávu, kam vyrazíte a seznámit se tak se spolužáky.

První měsíc jsi ještě zvyklá na režim ze střední. Na vysoké za tebe ale nikdo nic nevyřeší, nikdo ti nebude říkat, co máš dělat, nebo jak. Všechno je na tobě, ale to neznamená, že si nemůžeš říct o pomoc. Naučíš se být samostatná, což je skvělé pro tvůj život, ale neboj se ani přátelení. Když si od začátku nenajdeš alespoň pár přátel, bude to pro tebe později těžší. Seznamovat se na začátku je jednodušší, protože to dělá každý. Stačí se připojit ke skupince na chodbě před přednáškou nebo se přidat k lidem před fakultou.

Neměj pocit, že musíš všechno zvládnout hned

Všechny večírky a pařby vymetat nemusíš, ani nemusíš vždycky pařit až do rána. Nemusíš se taky naučit všechno, co je v doporučené četbě jako nepovinné. Každý den se trochu uč, trochu bav a taky odpočívej. Žij vyváženě a užívej si nový svět.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •