Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Seznam se s Miou, která pro nadávku nejde daleko.

RECENZE: Trhni si

kniha
zdroj: Archiv blogerky kniha
aktualizováno 05.01.2015, 00:00 | 05.01.2015, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Seznam se s Miou, která pro nadávku nejde daleko.

Kniha české autorky Andreji Kabeláčové je v podstatě typický milostný příběh - je tu dívka, kluk, nesnášejí se, mají sex, zamilují se, prodělají krizi a na závěr nechybí happyend. V čem se tahle knížka liší od ostatních takových pubertálních příběhů, které už jsi přečetla?


Sedmnáctiletá Mia není dívenka jako každá jiná, neměla zrovna lehké dětství, a tak utekla od své matky a zabydlela se v domě s partičkou kluků, kteří se stali jejími přáteli. Všechno se zdá skvělé a pohodové, než se objeví Brad a naruší její území.

 

kniha
(Foto: Archiv blogerky)

 

Budeš svědkem spousty hádek, konfliktů a pošťuchování mezi všemi obyvateli domu. Pak si znenadání spolu ti dva začnou, ale Mia jako taková neohrožená samotářská bojovnice, která nikomu nevěří a urazí se kvůli všemu, musí bojovat sama se sebou, aby zjistila, co vlastně cítí a jednoduché to není, zvlášť když zjistí, že ji dva její nejbližší zradili a lhali jí.

 

I přes Miinu životní situaci se do knihy dostalo dost úsměvných scén, ale i napětí a trocha psychologie. I když ze všeho nejvíc je to jednoduše milostný příběh z neobvyklého prostředí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

V New Orleans zní volání krve!
Volba kadeřnice

 

Co já na to?

 

Může to vypadat, že si na knihu celkem stěžuji, ale ve skutečnosti jsem ji přečetla během dvou dní a celkem mě upoutala, líbí se mi, že je Mia taková od rány, přestože to podle mě dost zkazil konec, který byl naprosto typický. Celý příběh je na téměř čtyři sta stranách, což nepovažuji za úplně optimální délku, sem tam mi to přišlo jako zbytečně natahované a dovedu si představit, že bych příběh osekala na polovinu a přesto by mu nic nechybělo. Na druhou stranu má zkrátka své kouzlo, a pokud bych ji měla doporučit, pak bych to udělala.

 

Pro koho je?

 

Doporučila bych ji dospívajícím dívkám i dospělejším slečnám, které mají rády zamilované příběhy, kdy se náctiletí seznamují s prvními láskami, a těm, kterým nevadí hrubé a nevybíravé výrazy – jak už jsem zmiňovala, typický slaďák to není. Zároveň to není pro nikoho čtenářsky náročného, příběh je spíše jednodušší - odpočinkový.

 

Z přebalu knihy

 

Mia je sedmnáctiletá holka, která se na vlastní pěst protlouká životem. K tělu si jen tak někoho nepustí a pro drsné slovo nejde daleko. Když odejde od své nesnesitelné matky, začne žít v opuštěném domě s partičkou kluků, kteří jsou na tom podobně jako ona. Když mezi ně přijde nový spolubydlící, není z něj Mia zrovna nadšená. Hádky jsou na denním pořádku, ale postupem času se ukazuje, že na rčení "co se škádlívá, to se rádo mívá", možná něco bude.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •