Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chceš poradit s odličováním a volbou přípravků? V tomto článku ti popíšu jak se odličovat a ukážu ti nějaké přípravky.

Typy pro dokonalé čištění pleti

Odlíčení
zdroj: Thinkstockphotos Odlíčení
aktualizováno 30.11.2012, 00:37 | 30.11.2012, 00:34 | Bekky/Krasna.cz

Chceš poradit s odličováním a volbou přípravků? V tomto článku ti popíšu jak se odličovat a ukážu ti nějaké přípravky.

Jak na odlíčení?
Hlavní je určitě vybrat si správný přípravek pro tvůj typ pleti. Pak máš dále na výběr z klasických vodiček, emulzí, gelů a mlék. Většinou musíš vyzkoušet několik typů i značek přípravků, abys zjistila, co ti bude nejvíce vyhovovat.

Odličovací ubrousky
Základní trojicí na odlíčení by měly být tamponky, odličovač a tonikum, ale všechny to známe, někdy se nám prostě nechce. Samozřejmě odlíčení je důležité, ale pokud máš jen chvilku, tak jsou tu pro tebe alespoň odličovací ubrousky. Neodlíčí skvěle, problémy mají hlavně s odlíčením očí, ale lepší než nic. Ubrousky se dají pořídit v různých cenových kategoriích, například od Balea seženeš za pár korun, dále třeba Rival de Loop a Nivea, trochu dražší od Bioderma. Nejlepší jsou zcela neparfemované a pro citlivou pleť.

Jednoduchý postup odličování

1. krok – Oči

Nejdříve odličuj oči - stačí ti tři tamponky a odličovač očí. Jeden tamponek rozdělíš na dva, složíš na půl a každou přeloženou půlku trochu namočíš a dáš pod dolní víčko, pod řasy. Jeden celý tampónek namočíš v odličovači a přiložíš na horní víčko, trochu "poťupkáš“ a pak stáhneš i se spodním tamponkem a to samé uděláš s druhým okem. Pokud máš tužku, která hodně drží, můžeš na ni použít vatovou tyčinku.

Můžu doporučit dvousložkový odličovač od Nivea.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Moc tmavý make-up? Vylepši ho!
Když se kráse nedaří

2. krok – Čelo, nos a tváře
Hlavní je měnit tamponky dost často. Začínej vždy uprostřed obličeje a pokračuj směrem ven, než bude tamponek čistý.

3. krok – Nezapomínej na rty a krk
Odličovat rty ti může připadat zbytečné, ale není. Když si budeš rty odličovat, vyhneš se zbytečnému popraskání.

4. krok – Péče po odlíčení
Když máš pleť dokonale čistou a ošetřenou tonikem, je na řadě krém. Opět je důležité vybírat podle tvého typu pleti.

Oriflame: Čisticí péče 3v1 Diamond Cellular

Odličovač make-upu, pleťová voda a čisticí péče v jednom. Komplex White Diamond Elixir zajišťuje šetrné, ale důkladné odlíčení. Nemusí se oplachovat, je vhodný pro ranní i večerní použití. Balení má 200 mililitrů, lahvička je moc pěkná.

Velmi mi vyhovuje, je příjemný, perfektně odličuje a osvěžuje pleť. Líbí se mi na něm také příjemná vůně a praktická pumpička pro dávkování na tamponek.

 

Kosmetika
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Oriflame: Pure Skin Face Wash
Tento čisticí gel pro problematickou pleť čistí nedokonalosti a odstraňuje přebytečný maz. Pomáhá vyrovnat mastnou pleť. Redukuje akné, čistí pleť a odstraňuje odumřelé buňky. Při denním použití je viditelný matný efekt. Balení má 150 mililitrů.

Se zmatněním jsem celkem spokojená. Čištění je "mokré“ – obličej se nejdříve navlhčí, poté se na něj krouživými pohyby nanese gel a na závěr se smyje.
 4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •