Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš krásné šaty, skvělé boty, perfektní účes a už ti zbývá jen líčení? Tady je pár typů, které ti můžou pomoct právě v tuhle chvíli.

Tipy pro skvělé plesové líčení

Ples
zdroj: Thinkstockphotos Ples
aktualizováno 04.12.2012, 01:43 | 04.12.2012, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Máš krásné šaty, skvělé boty, perfektní účes a už ti zbývá jen líčení? Tady je pár typů, které ti můžou pomoct právě v tuhle chvíli.

Nejdříve si vezmi nějakou čistící emulzi, nebo pleťovou vodu, protože nemůžeš začít s líčením na nevyčištěné pokožce. Dál použij hydratační krém, nebo sérum a nech ho vsáknout.

Výrazné? Jak kdy!
Plesové líčení patří mezi líčení večerní, můžeš tedy použít daleko výraznější i třpytivé barvy. Neboj se výrazného líčení, ale nezapomeň, že musíš ladit jako celek. Není tedy nutné držet se té výraznosti, pokud máš třeba béžové šaty, je lepší zvolit jemnější líčení - jako béžové stíny, linky, trochu tvářenky a zvolit můžeš jemnou, ale i výraznou rtěnku. Nejuniverzálnější je kouřové líčení, které můžeš mít v barvě svých šatů nebo doplňků.

Jako u každého líčení nesmíš zapomenout, že musíš zvolit jedno výrazné líčidlo a zbytek jen jemně doladit. Pokud si vybereš rudou rtěnku, rozhodně si neber výrazné stíny a naopak, pokud máš syté třpytivé stíny, pak zvol na rty jemnější barvu. Také není vždy nutné používat rtěnku, hlavně pokud máš problém, že se ti nějak špatně obtiskává, nebo opatlává kolem rtů. Místo ní můžu doporučit například lesk XXXL shine od Essence. Tento lesk je velmi příjemný, krásně voní a je k dostání ve čtrnácti odstínech.

PŘEČTI SI TAKÉ:
PLESOVÝ SERIÁL: Jak správně vybírat šaty
PLESOVÝ SERIÁL: Luxusní perličkový nail design
PLESOVÝ SERIÁL: Jak si vybrat koktejlky a jak o ně pečovat? I.
PLESOVÝ SERIÁL: Na ples v krátkých šatech?
Prodloužená nebo maturiťák? Oblékni jedinečný model

Obočí
K očím samozřejmě patří i obočí, a pokud ho nebudeš mít upravené, může zkazit celkový dojem z tvého líčení. Je třeba mít správný tvar, který ladí k tvému obličeji. Pokud máš obočí výrazně jinak barevné než vlasy, můžeš použít barvu nebo stíny na obočí.

Make-up

Make-up musí perfektně ladit s tvým odstínem pleti a samozřejmě musíš dát pozor, abys po jeho nanesení nevypadala jako porcelánová panenka. S výběrem make-upu mají problém hlavně začátečnice, pokud si nejsi jistá, pak se můžeš make-upu vyhnout a zvolit BB krém, se kterým se zachází podstatně snadněji.

 

BB krém
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)

 

Vyzkoušej například Zkrášlující hydratační BB krém 5 v 1 od Nivea. Má hydratační, ochranný a vyhlazující účinek, sjednocuje tón pleti a rozjasňuje ji.

Pod make-up je vhodné použít nějakou podkladovou bázi, celek pak vydrží lépe celý večer, pokud potřebuješ, použij i korektor. Na make-up použij pudr, který ho zafixuje.

Závěrem
Pokud si nejsi jistá, zeptej se zkušenější kamarádky, nebo si nech poradit od kosmetičky. Vždy ber v potaz všechno oblečení a doplňky, které si bereš na sebe, a nezapomeň, že někdy je méně více.7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •